על גיימינג, Killing Floor 2, טירת הנאצים, מקצועיות וטייסים

יש לי מחשב בבית מאז גיל 6. המחשב האישי הראשון שלי היה אפל e][, שללא ספק הוא המחשב האישי הטוב ביותר שאי פעם נוצר בהיסטוריה של האנושות. קיבלתי אותו מתנה מדוד שלי, שנהג להחליף מחשבים בקצב מסחרר באותה תקופה.

לפני שהמחשב עבר לרשותי, אני זוכרת שעות שבהן ישבתי וצפיתי בו, מרותקת ומעריצה, משחק Castle Wolfenstein (טירת הנאצים) – אחד המשחקים המכוננים בתולדות הגיימינג, ומשחק לא קל בכלל. לא היה אז עכבר, כל השליטה היתה במקלדת, וזה משחק שנראה פשוט במבט חטוף, אבל הוא מצריך מיומנויות טובות באצבעות, חשיבה מהירה וטקטיקה, שלא לדבר על הכרות טובה עם החדרים השונים והדרך להתמודד עם נאצים שמבקשים ממך דרכון כל מטר וחצי (עד שמגיעים להיטלר בבונקר).

מאז ועד היום אני אוהבת להסתכל על גיימרים מיומנים שמשחקים, ובכלל – אני מעריצה מקצוענות.
לראות מישהו מקצוען עושה משהו זה מופלא. זה אמנות לשמה. וזה גם הרבה פעמים מתעתע, כי זה נראה קל. ולמה זה נראה קל? כי האדם שעושה את זה הוא מעולה במה שהוא עושה, והוא לא צריך להתאמץ. אבל אם תנסו לקפוץ ראש למיומנות כלשהי, אפילו הוצאת עצמות מעוף, תגלו שאין כאן שום דבר פשוט. כשמקצוען עובד, הוא מיישם בפועל ידע של שנים, מיומנויות גופניות, זכרון שרירים והמון המון שעות של עשייה, שכוללות גם הרבה כשלונות ונפילות על הפרצוף.

כדי להיות ממש טובה במשחק FPS כמו Killing Floor 2, שהוא משחק יחסית פשוט לז'אנר, לקח לי מאות שעות. ועדיין יש שם גיימרים טובים משמעותית ממני.

סביר להניח שאדם צעיר יוכל להתמקצע במיומנות נבחרת תוך זמן קצר ממני. הכשרה טובה גם יכולה לקצר תהליכים.אבל גם אחרי 1,000 שעות בקילינג פלור ועוד 1,000 שעות במשחק יריות דומה וישן יותר, אני לא מגדירה את עצמי "מומחית" ב-FPS. או בירי טקטי. ובטח אין לי אשליות טיס.

להטיס מטוס זה פי אלף יותר מורכב. פי מיליון. זה מצריך בסיס ידע עצום, מיומנויות פיזיות ומנטליות ורגשיות, ורוב האנשים ייכשלו בזה גם אם יתאמנו על זה 20 אלף שעות. תוסיפו אלמנט של קרב ומלחמה, ובכלל הגענו לרמת מורכבות שרוב האנשים לא יכולים להתמודד איתה. אני יודעת שלעולם לא אטיס מטוס.
לבוא ולהגיד שחרדי יכול תוך שנה להפוך לטייס, לרופא או לכל בעל מיומנות משמעותית אחרת, זו בדיחה עצובה, שמעידה יותר מהכל על הבורות והשחצנות של אנשים שמסתכלים מהצד על המיומנויות האלה, וחושבים שהם יכולים לבצע אותן יותר טוב מאנשי המקצוע.

ואני אומרת, כל מי שמצהיר שחרדי יהפוך לטייס תוך שנה – שיתכבד ויעלה מולי למשחק Killing Floor 2 (גם אחרי שנה של אימונים). כמה דקות של התמודדות מול Fleshpound, והם ידברו קצת אחרת.

כתבתי את הטקסט הזה בשרשור בטוויטר, במקור. מוזמנים לעקוב אחריי שם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>