"רויטל סלומון – The Shark Lady – נוכלת, עוקץ, הונאה!"

תיזהרו ממני כמו מאש! זהירות – רויטל סלומון הונאה ועוקץ! נוכלת!

לפני כמה שבועות, גיגלתי את השם שלי. אני עושה את זה באופן קבוע, בעברית ובאנגלית, מאז שיש גוגל בערך. זה לא רק מטעמי אגו. למעשה, רוב התוצאות הראשונות הן ממילא אתרים שלי או אתרים שקשורים אליי, אבל אני מגבילה את החיפוש לשבוע האחרון וכך יכולה לאתר, למשל, כתבות שבהן צוין השם שלי או שולבו ציוצים שלי, וגם למצוא אייטמים שהשתמשו בתמונות שלי מוויקימדיה קומונס ונתנו קרדיט (אחד האהובים עליי).

וכמובן, יש כאן אלמנט חשוב של ORM – ראשי תיבות של Online Reputation Management – ניהול תדמית אונליין.

בוודאי שמעתם לא פעם סיפורים על אנשים, שכשמגגלים את השם שלהם, מקבלים הרבה תוצאות שליליות מכל מיני סיבות (כולל טינופים חסרי בסיס), וקשה להם מאוד להעלים או לדחוק את התוצאות האלה למטה. כשמגיעים למצב כזה, יש לפעמים צורך בלא מעט כסף ועבודה של מומחים, שיסייעו להוריד את התוצאות השליליות (להסיר מה שאפשר) ולפרסם חומרים חיוביים שידחקו למטה את מה שאי אפשר למחוק.

הגיגול של לפני כמה שבועות הניב כמה תוצאות חדשות ומרגשות: עיצבנתי מישהו. מאוד. אין בזה חדש, אבל הפעם, מי שזה לא יהיה (יש לי רק השערות), הלך רחוק והחליט להשמיץ אותי בכל פלטפורמה אפשרית: הוא פתח יוזרים על שמי בפייסבוק ובטוויטר (עם תמונה שלי) והעלה שלל סרטונים עם מצגות של התמונות שלי. בכולם הוא כמובן הוציא את דיבתי וכתב שאני נוכלת ורמאית ומעלימה מס ולא נותנת חשבוניות וכל מיני כאלה. המטרה שלו היתה לגרום לכך שההשמצות האלה יעלו למי שמחפש אותי בגוגל.

רויטל סלומון - The Shark Lady - האמנם הונאה ועוקץ?

ספויילר: פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.

ההתמקדות בעסק שלי, The Shark Lady, העלתה את חשדי שמדובר באחד מהנוכלים שאני כותבת עליהם בטוויטר ובקבוצות שלי בפייסבוק ובטלגרם, שעוסקות בהונאות. אבל, כאמור, אין לי מידע קונקרטי מי זה.

מי שזה לא יהיה, הוא גם העלה סרטונים בווימאו וגם פתח איזה אתר גרוע בפלטפורמה שנקראת YOLA – וגם העלה תגובות משמיצות באתר חיפוש מספרי טלפון. בקיצור – השקיע בי בצורה מפנקת.

מבחינת טראפיק, לא מדובר באיזה סיכון גדול, כי אני שולטת ביד רמה בחלק העליון של גוגל עם השם שלי. אבל זה כמובן היה עניין עקרוני, ולכן החלטתי להשמיד כל זכר לשקרים האלה.

פייסבוק וטוויטר היו קלים מאוד והסירו את הפרופילים המשמיצים תוך כמה שעות. את הסרטונים הראשונים שהוא העלה, גם כן העיפו בגלל זכויות יוצרים.

סרטונים שמנסים להשחיר ולהשמיץ את רויטל סלומון

גם האתר המעפן הוסר לאחר הודעה בודדת עם הסברים ברורים למה לא כדאי להם להמשיך לפרסם את השיט הזה (והוא גם היה מכוער).

לאחר שכל התכנים הוסרו, הוא החליט להמשיך לנסות. הוא העלה סרטונים חדשים שגנב רנדומלית מערוץ 13 ועוד כמה, והשאיר את הדיבה בטייטלים ובתיאורים. הפעם, בלי תמונות שלי. בכל פעם, ללא יוצא מהכלל, יוטיוב הסירו את הסרטונים והערוץ. זה קרה איזה שלוש פעמים, עד שלא נשאר זכר מהדיבה.

מעניין לראות שחלק מהזבל עדיין מאונדקס בגוגל, למרות שהוא כבר מזמן לא באוויר (השירות שלי זוועה, תלמדו!).

נסיונות דיבה נגד The Shark Lady - לא עוקץ ולא הונאה

לא הייתי בטוחה שיוטיוב ישתפו פעולה בשלבים המתקדמים יותר, אבל הם יצאו ממש סבבה. בכל מקרה, הסיפור הזכיר לי שמעולם לא טיפחתי את היוטיוב כנכס דיגיטלי על שמי (למרות שהעליתי לשם הרבה סרטונים במהלך השנים), אז גם זה טופל, ועכשיו יש הרבה סרטונים עם השם שלי ביוטיוב.

במקרה שלי, בגלל הנוכחות האינטרנטית החזקה שלי והיכולת שלי להילחם בהשמצות כאלה, המאבק לא היה קשה. אבל יש אנשים שמצבים כאלה משבשים להם את החיים ואת המוניטין.

אני טוענת מאז ומתמיד שיש חשיבות גדולה לטיפוח נכסים דיגיטליים. גם אם אתם לא מפורסמים (אני לא מפורסמת, אפילו לא קרוב), יכול ליפול עליכם איזה משוגע שינסה להשחיר את השם שלכם.

לכן, חשוב מאוד שיהיה לכם אתר אינטרנט על שמכם. אם לא, אז מינימום פרופיל פעיל עם שם אמיתי ותמונה ברשתות הרלוונטיות ושחרור תכנים בהן מעת לעת. ולגבי הטומטום שניסה להתעסק איתי באינטרנט: זה שהפלת בפח כמה אנשים תמימים באיזה אתר דרופשיפינג או גנבת להם כסף באמצעות הונאה של עבודה מהבית, לא אומר שאתה משחק בליגה של הגדולים.

Mess with the best, die like the rest.

2 תגובות ל-“"רויטל סלומון – The Shark Lady – נוכלת, עוקץ, הונאה!"

  1. Alon

    google.com/alerts
    And add your name there

    • גוגל אלרטס לא מתקרב אפילו ליעילות הנדרשת בשביל ORM. הוא מדלג על המון דברים ושולח עדכונים רנדומלית פעם בכמה שבועות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>