המכונה הקטנה שלי

cupcade_final

לפני כשנה קניתי קיט לבניית Cupcade, מיני מכונת ארקייד המבוססת על Raspberry Pi ו-MAME.

אם המשפט הראשון לא אומר לכם כלום, יש סיכוי סביר שהפוסט הזה לא ירתק אתכם באופן מיוחד.

הקיט הנהדר, שכלל גם חומרים לבניית קבינט וכל מה שצריך כדי לייצר מכונה קטנה ומושלמת, שכב אצלי כמעט שנה וחיכה להזדמנות המתאימה כדי להיבנות. ידעתי מראש שחסרות לי כמה מיומנויות בסיסיות על מנת להתמודד עם הקיט, למרות ההוראות המפורטות והברורות, ולכן גייסתי את עזרתו של איש יקר, חובב ארקיידים מושבע ואלוף הארץ בבניית מכונות, עמית יורגנסון.

cupcade_1

הבנייה היתה כיף גדול. למדתי להלחים, הבנתי קצת יותר טוב את ההיגיון מאחורי הקונטרולרים של מכונות הארקייד ובעיקר אכלתי עוגיות וצילמתי את התהליך, בעוד עמית עושה את כל העבודה הקשה.

את המכונה כמעט סיימנו ביום אחד, אולם מכשול בלתי צפוי עמד בדרכנו – היו חסרים כמה ברגים ואומים בקיט. יכול להיות שהם נפלו והתאדו בחור שחור, למרות ששמרנו על סדר מופתי בתהליך ההרכבה, אבל ככל הנראה פשוט לא נשלחה אליי כמות מספקת. לאחר שאבא שלי עזר לי במציאת ברגים תחליפיים, התכנסנו ליום נוסף של השלמות וסיימנו את הרכבת המכונה.

cupcade_2

היא אמנם זערורית ונראית כמו צעצוע, אבל אפשר לשחק בה בכיף ולהרביץ סשנים רציניים מאוד של כמעט כל משחקי הארקייד שאתם יכולים לדמיין, כולל עצבים וקללות כשנפסלים. אצלי, מן הסתם, היא תשמש בעיקר למשחקי גלאגה (נאמקו רוויז'ן B, כמובן, ובטח לא הגרסאות החדשות יותר, חובבנים) ופניקס.

אלבום תמונות של כל התהליך עלה לפייסבוק, למי שמעוניין.

1 תגובות ל-“המכונה הקטנה שלי

  1. נתן

    מ ג נ י ב !!! 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>