נמצא אב טיפוס של הקונסולה הסודית – נינטנדו פלייסטיישן

נינטנדו פלייסטיישן

אי שם בתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת, התקיים שיתוף פעולה נדיר בין שתי מתחרות מרות – סוני ונינטנדו. השיתוף הזה הוליד בת כלאיים מוזרה במיוחד, שזכתה לשם "נינטנדו פלייסטיישן"' או SNES PlayStation. העניין לא החזיק מעמד הרבה זמן, ורק 200 קונסולות כאלה יוצרו אי פעם. הפרויקט הופסק בגלל חילוקי דעות בענייני רישוי, ונינטנדו הכריזה כי תשתף פעולה עם פיליפס. שיתוף הפעולה הזה לא צלח אף הוא, ובסופו של דבר סוני הלכה לדרך נפרדת ויצרה את הפלייסטיישן המפורסמת (תודה לחברי קבוצת רטרו גיימר על התיקון והמידע).

הקונסולות, שלמעשה היו אב-טיפוס, היו אמורות להיות מושמדות. זה מה שקרה לרובן, ככל הנראה, מה שהפך את הסיפור של הקונסולה לכמעט אגדה אורבנית. אבל כעת צץ שמה של הקונסולה שוב, כאשר אדם מפילדלפיה מצא אחת בעליית הגג שלו. האיש, טרי דייבולד, מספר שאבא שלו מצא את הקונסולה בקופסה המסומנת "זבל", כאשר עבד בחברה לצדו של אולף אולפסון, מי שהיה אחראי לשיתוף הפעולה הכושל בין סוני ונינטנדו, שהוביל ליצירת הקונסולה ההיברידית הזו. את התמונות הראשונות של התגלית פירסם דייבולד ברדיט.

הנה סרטון המציג את הקונסולה:

יש הטוענים כי מדובר במתיחה, אבל כרגע אין לכך סימוכין. על פניו, הקונסולה נראית אמיתית.

הקונסולה עצמה אולי היתה ניסוי כושל, אבל בגלל העובדה שמדובר באב טיפוס נדיר, אולי היחיד שנותר בעולם, נראה שהיא שווה לא מעט. אין כרגע תג מחיר חד משמעי, אולם ההערכות מדברות על כמה עשרות אלפי דולרים לפחות.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>