למה לצלם צבאים אם אפשר לירות בהם?

קצת מוזר שטריילר למשחק שנקרא Deer Hunter Tournament בכלל ימשוך את תשומת הלב שלי. בהתחלה חשבתי שזה סתם שם יומרני לאיזה קשקוש, אבל כשמסתכלים בטריילר, רואים שאכן מדובר במשחק שבו צריך לצוד חיות:

האינסטינקט הראשוני שלי היה רתיעה – איזה מן משחק גועלי זה? ועוד לאור המגמה ההולכת ומתפשטת, של משחקי שמירת טבע מגניבים כמו Afrika. אבל שנייה אחר כך הבנתי את הפרדוקס. עם משחקים כמו GTA או כל משחקי הרג אחרים, אין לי שום בעיה. כל עוד הורגים בני אדם ומפלצות מוזרות – זה בסדר. אבל משחק שמתרגלים בו ציד צבאים? או, זו כבר ממש זוועה.


אין לי שורה תחתונה ממשית. אני לא מאמינה שמשחקי מחשב הופכים אנשים לרוצחים או לבעלים מכים. אני מאוד בעד גיימרים מכל הסוגים. אבל המשחק הזה הצליח להטריד אותי לרגע.

4 תגובות ל-“למה לצלם צבאים אם אפשר לירות בהם?

 1. אני חושב שהוא בכ"ז די מטריד. אני גם בטוח שהוא כן מעודד ציד, בדרכו, ושילד שמשחק בו יחלום על לממש. כמובן שאין דרך למנוע, ואני גם לא בעד פעולות מנע בולשביקיות, אבל הדרכה נלווית מתבקשת במשחק כזה, גם מאת היצרן, שאני בטוח שעידוד ציד זה לא אחת ממטרותיו הרבות.
  וחוצמזה, איזה ילד חולני נהנה לראות דוב פצוע שואג מכאב, או צבי מדדה כדי לברוח כשאין לו סיכוי?

 2. המשחק הזה בהחלט יותר מטריד מ GTA, אבל לא בגלל שאלו חיות ולא בני אדם.

  אני רואה שתי סיבות:
  א. מטרת המשחק היא להרוג. GTA מכיל מירוצים, שיחות, עלילה וסביבה פתוחה. בין השאר אפשר להרוג גם חפים מפשע (וגם פושעים ושוטרים, כמובן), אבל זו לא המטרה של המשחק ובהחלט אפשר לשחק בזהירות ולהרוג כמה שפחות. אין תגמול ישיר על הרג סתמי.
  תסתכלי גם על הפרומו, כמה הריגות יש בפרומו של ציד הצבאים וכמה בפרומואים של GTA?

  ב. זה גם לא ממש כמו CHICKEN INVADERS. זה סימולטור. יש אנשים שעושים את זה ברשיון. זו לא פנטזיה.

  • רויטל סלומון

   אני חושבת שאכן, העובדה שזה נראה כבר אמיתי מדי, מטרידה אותי יותר מהכל.

 3. זה הרבה יותר ממטריד.
  גם ככה לא חסרים אנשים שמתעללים בבעלי חיים בשביל הכיף. אני ישבתי מול הטריילר הזה ולא יכולתי שלא לעצום עיניים בכאב כשראיתי את הצבי.

  ציד לשם ציד הוא מאוד בעייתי עבורי.
  זו לא הישרדות בכלל.
  אין לי בעיה לאכול בשר של בעל חיים לצורך הישרדות. אני לא צמחוני. אבל להרוג חיה סתם בשביל הספורט? זה פשוט רצח. אין לי שום מילה אחרת.

  ולא – אני לא תומך ב"גיימרים" שרואים בזה רק משחק. גם לי יש קווים אדומים. המשחק הזה בהחלט חצה אחד מהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>