רוצים משחקי מחשב? תעשו לבד

שוק ה-Casual Games, משחקים קלילים, קצרים ולא מחייבים, פורח בשנים האחרונות. חברות כמו PopCap Games (שאחראית בין השאר ל-Zuma ו-Chuzzle הממכרים והמוכרים) ו-Gamehouse עושות הרבה כסף מהמשחקים ה"פשוטים". יש המון אתרים שמספקים אלפי משחקים כאלה, בדרך כלל מבוססי-פלאש, שאפשר לשחק אונליין, חינם אין כסף.

אחד מהאתרים המוצלחים ביותר בתחום, הוא Kongregate. לא רק שהמשחקים בו איכותיים יותר מהממוצע, ומעניקים שעות משחק ארוכות יותר, האתר גם מקיים תחרויות בין מפתחי משחקים ומעניק פרסים כספיים לזוכים – מה שכמובן מעודד יצירת משחקים חדשים בזרם בלתי פוסק.

ועכשיו, אומרים לנו החבר'ה ב-Kongregate, הגיע הזמן לתרום קצת בחזרה. וכך, מציגים הם לנו את Kongregate Labs – אתר חדש למפתחי משחקים חדשים עוד יותר.

הקונספט של פיתוח משחקים חובבני הוא בוודאי לא חדש או חדשני. עוד בימים ה-Apple ][ הסתובבו בינינו אנשים שהקוד קסם להם. בתקופה ההיא, מגזיני המחשבים היו מפרסמים את קוד המשחקים, ואם רציתם לשחק – פשוט הקלדתם את הקוד למחשב. וככה לומדים, מסתבר.

היום לא צריך לדעת קוד. יש כמה וכמה תוכנות מובילות בשטח, שיכולות לעזור לכם לייצר משחקי מחשב אוריגינלים משל עצמכם. כאחת שחקרה מעט את התחום, אני חייבת לציין שלמרות שאין צורך בידע בתכנות, לא מדובר במשימה קלה ופשוטה – לייצר משחק זו עבודה קשה. Kongregate, כנראה, רוצים להקל על היוצרים הנלהבים את המשימה, ובאתר שלהם אפשר למצוא מדריכים מפורטים ופורומים מועילים למי שבאמת רוצה ליצור משחקים משל עצמו, תרתי משמע.

יש אפילו תחרות מפתחי משחקים חדשים – עם פרס ראשון של 250 דולר, אם אתם בעניין. רק תעשו טובה, לא עוד משחקי Tower Defence. יש לי פרויקטים. וגם חיים. הם לא יעמדו בזה. תודה.

7 תגובות ל-“רוצים משחקי מחשב? תעשו לבד

 1. אני חזק בפלטפורמרים. אבל אני יכול להפסיק מתי שאני רוצה.

  • רויטל סלומון

   האמת שאני גם חולה במחלת ה-Time management. לא ברור איזו מחלה גרועה יותר.

 2. זה לא כמו להגיד שהתכונה הכי טובה שלי היא צניעות?

  • רויטל סלומון

   דווקא ניהול זמן? התחושה שלי היא שמדובר על משחק של כוסיות, שרק כוסיות משחקות. כוסיות בלונדיניות, אפילו. הרי כל המשחקים מציגים מלצריות, ספריות ועוגות. לא?

 3. טוב, עד לשניה זו לא הבנתי שאת מתכוונת לז'אנר של משחקי פלאש. מעיון מהיר אכן נדמה שהמשחקים האלה מכוונים לפלח הכוסיות של האוכלוסיה.

  • רויטל סלומון

   הפוסט אמנם התייחס בחלקו למשחקי פלאש, אבל בעיקר למשחקי קז'ואל. ספציפית במשחקים אלה, נראה לי שמשחקי ניהול הזמן פונים יותר לפלח הכוסיות. אבל לא כולם מבוססי פלאש או ניתנים למשחק אונליין.

 4. לכל מי שרוצה לפתח משחקי מחשב בארץ,
  http://www.hebgames.com
  האתר מנסה להחיות את קהילת פיתוח משחקי המחשב בארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>