סקר ההוסטינג הישראלי הגדול

אין הרבה סיבות טובות לבחור באחסון אתרים באמצעות חברות ישראליות. מניסיון של הרבה שנים בתחום פיתוח האתרים וסתם באינטרנט באופן כללי, הוסטינג אמריקאי זול מנצח את שירותי האירוח הישראליים כמעט בכל פרמטר – החל משירות וכלה ביחס העלות-תועלת. את כל האתרים שלי (ויש לא מעט) אני מארחת על השרתים של מידפייז, ואני מאוד מרוצה – מהמחיר, מהשירות והתמיכה וממגוון האפשרויות הגדול.

עם זאת, לאירוח אתרים על שרת ישראלי יש יתרון קל של מהירות (אם כי לא תמיד), ויש לקוחות שפשוט מרגישים יותר בנוח כשהם קונים מוצר מאתר דובר עברית, גם אם המוצר נחות ויקר יותר מהמקביל לו בחו"ל. הבעיה היא, שבניגוד לשירותי הוסטינג בחו"ל, קשה למצוא המלצות מסודרות ואמינות על שירותי אירוח אתרים ישראלים. אי לכך ובהתאם לזאת, הריני פוצחת בסקר ההוסטינג הישראלי הגדול.

מפתחי אתרים, מעצבים, אנשים שגולשים באינטרנט ויש להם אתר שמתארח בשרת ישראלי וכל מי שיש לו דעה כנה ואמיתית – אנא המליצו על שירותי אירוח אתרים ישראלים טובים ואיכותיים. מומלץ לצרף לינק לאתר שאתם מארחים אצל הספק המצוין וגם כמה מילים שמסבירות ממה בעיקר אתם מרוצים וגם מה טעון שיפור. רצוי להמליץ על שירותי אירוח שגם נותנים חבילות לינוקס ויודעים מה זה מערכות ניהול תוכן כמו וורדפרס.

עדיפות תינתן להמלצות המגובות בשם מלא ובדואר אלקטרוני אמיתי. ספאמרים ייתלו בחוצות העיר ובשרם יינתן כמאכל לעורבים.

אתם מוזמנים לכתוב תגובות ואני אעדכן את הפוסט ככל שהמידע יצטבר.

הוסטינג ישראלי – המלצות

 1. SPD – בסך הכל הוסטינג נחמד מאוד. שירות טלפוני זמין רק עד 17:00 אבל מאוד סימפטיים ושירותיים, ובכל פעם שהתקשרתי – התקלה נפתרה במקום. FTP מהיר בטירופים והאתרים אכן עולים היטב ומהר. הם אמנם יודעים מה זה וורדפרס, אבל השרתים שלהם מקונפגים קצת מוזר, מה שאומר שדרושות התאמות וסידורים בכל פעם שמתקינים אצלם אתר וורדפרס, וזה קצת מעיק. אתר לדוגמא שמתארח ב-SPD. (ליאור שיאון מצטרף להמלצה – בתגובות)
 2. HTTPרן בר זיק ממליץ: "אני ממליץ מאד על http.co.il. אני עובד איתם כבר מספר שנים והאתרים של קהילת טולקין והאתר האישי שלי (אינטרנט ישראל) הם דוגמאות לאתרים שמתארחים שם באחסון משותף (Shared) על LAMP. יש להם תמיכה טלפונית אבל אני מעדיף להשתמש בתמיכה במייל. אני מקבל תמיד מענה מהיר ומקצועי תמיד. גם אם יש חריגה מרוחב הפס או מנפח האחסון אין חסימה מיידית של האתר וכנ"ל גם אם שכחתי לחדש. ממשק הניהול שלהם עובד על Cpanel X ואין להם בעיה עם שדרוגים ותקלות אחרות. הזמינות שלהם טובה למדי. חשוב לציין שאני מתכנת, ומבין בדרך כלל במה שאני עושה. את התמיכה הטלפונית שלהם לא ניסיתי. אבל יחסית לחברות אחרות (וניסיתי כמה – בישראל ובחו"ל) אני מרוצה מהם מאד".
 3. Logate – אורית דיכטר ממליצה: "אני עובדת עם http://logate.co.il וגם ממליצה ללקוחות שלי. השירות נהדר – ובשבילי זה אחד הפקטורים החשובים. מענה במייל או בטלפון במיידי, גם בזמנים שלא הייתם מצפים". (הערה מאת רויטל: מבדיקה קצרה עולה שהם מוכרים רק חבילות אחסון בשרתי Windows. אם אני טועה – תקנו אותי).
 4. Lighthost – מומלץ על ידי Batt Girl ששמה אינו ידוע בשלב זה: "אני מאחסנת אצל לייטהוסט ומרוצה מאוד. את כל הלקוחות שלי, שצריכים אחסון בישראל (בד"כ בהמלצת חברת הקידום), אני שולחת לשם. לא יקרים, נעימים גם כשצריך תמיכה טלפונית וסו פאר, רק מחמאות".
 5. אבולוציהלידן ממליץ: "אנחנו עובדים כבר כמעט שנה מול אבולוציה ומאוד מרוצים. התמיכה מקצועית ומהירה יחסית לחברות אחרות (לפחות מניסיון שלנו) – אפשר לתקשר גם במייל וגם בטלפון והזמינות מיידית כמעט בכל שעה, החבר'ה שם פתוחים תמיד לבקשות "מופרעות", ולא מהססים לצ'פר היכן שאפשר גם על דברים ש"לפי המחירון" דורשים תשלום (התקנות שונות, תוספת בשטח אחסון וכו')". אתר לדוגמא שמתארח באבולוציה.
 6. Nethost – מקבל המלצה מורד נבון: "מאחסנת בנטהוסט וגם חלק מלקוחותי שם, כולנו מרוצים מאוד כבר הרבה שנים. מחיר סביר, יציבות ואמינות, תגובה מהירה ויחס אישי, בקיצור – אין תלונות". (הערה מאת רויטל: האתר של נטהוסט נראה כאילו נשכח בשנות ה-90, השרתים שלהם הם Windows בלבד, והמחירים בשמיים – 25 דולר לחודש לנפח אחסון של 200 מגה בייט, ועוד 25 דולר על כל מסד נתונים (!!!) – מופרך לחלוטין ולא לעניין)

40 תגובות ל-“סקר ההוסטינג הישראלי הגדול

 1. אני ממליץ מאד על http.co.il. אני עובד איתם כבר מספר שנים והאתרים של קהילת טולקין והאתר האישי שלי (אינטרנט ישראל) הם דוגמאות לאתרים שמתארחים שם באחסון משותף (Shared) על LAMP.

  יש להם תמיכה טלפונית אבל אני מעדיף להשתמש בתמיכה במייל. אני מקבל תמיד מענה מהיר ומקצועי תמיד. גם אם יש חריגה מרוחב הפס או מנפח האחסון אין חסימה מיידית של האתר וכנ"ל גם אם שכחתי לחדש.

  ממשק הניהול שלהם עובד על Cpanel X ואין להם בעיה עם שדרוגים ותקלות אחרות. הזמינות שלהם טובה למדי.

  חשוב לציין שאני מתכנת, ומבין בדרך כלל במה שאני עושה. את התמיכה הטלפונית שלהם לא ניסיתי. אבל יחסית לחברות אחרות (וניסיתי כמה – בישראל ובחו"ל) אני מרוצה מהם מאד.

  • רויטל סלומון

   תודה, עודכן 🙂

 2. גלקום/קומיוניגל:
  שני לקוחות שלי מתארחים אצלם. בשני המקרים, הבחירה נעשתה מאחר שממילא רשמנו אצלם דומיין ישראלי, והם רצו הוסטינג ישראלי מטעמי תמיכה טכנית.

  לאחד הלקוחות המתארחים שם היו צרות שלא ייאמנו עם השירות שלהם, לאחר שבמסגרת עבודות תחזוקה יזומות על השרתים שלהם, מצאנו עצמנו עם גירסה מעט ישנה יותר של הדטהבייס, כלומר ללא פוסטים שפורסמו מספר ימים אחורה. תחילה נטען בגלקום שלא היו דברים מעולם, ושאין גיבוי, ולאחר שהבטחתי להם שהארגון שהם דפקו לו את האתר יתבע להם את האמאמא של הצורה, העניינים הסתדרו במפתיע בתוך מספר שעות.

  כמו כן, לא ניתן לדבר ישירות עם אנשי התמיכה שם (שלהבנתי האולי-מוטעית, בכלל יושבים בחו"ל), אלא צריך לשלוח להם מיילים מפורטים כאורך הגלות ולחכות שיחזרו אלייך.

  מצד שני, הבחורה שמתפעלת שם את שירות הלקוחות היא מאוד ידידותית ונחמדה.

  • רויטל סלומון

   רגע, זו המלצה? 🙂

   • המלצה? חלילה. זו אזהרה והסתייגות חמורה מאוד!

    • רויטל סלומון

     סבבה, רק רציתי לוודא שיכולות הבנת הנקרא שלי לא נפגמו.

   • אם אנשי התמיכה יושבים בחו"ל – מדובר בחברה שלא מספקת שרתים שיושבים בישראל (בדרך כלל).

 3. SPD:
  לקוח אחר שלי מתארח ב-SPD, ויש לי כמה הסתייגויות לגביהם:

  א. בלתי אפשרי להעלות תמונות בוורדפרס דרך ממשק הפלאש, אלא תמיד צריך להשתמש בתצורה הישנה והידידותית פחות. שאלתי את אחד מאנשי התמיכה שם מדוע זה כך והוא אמר "רואה שכתוב שם בעמוד שלפעמים זה לא עובד? אז כנראה שכאן זה לא עובד". זו תקלה ותיקה ביותר, שראיתי כבר לפני שנתיים ועדיין נמשכת אצלם.

  ב. בנוסף, נתקלתי גם בבעיות עם הרצת פלאגינים מסויימים ע"ג השרתים שלהם, שפעלו ללא כל בעיה ע"ג שרתים אחרים (נבדק מול דרימהוסט וגם מול התקנה מקומית על XAMPP). הפתרון של אנשי התמיכה של SPD (שטענו שזו תקלה בוורדפרס החדש, ולא חלילה בקונפיגורציה שלהם!) לבעיה הזו היה עריכה ידנית של אחד מקבצי המערכת של וורדפרס. כלומר, כרגע הבעיה הסתדרה, אך חוששתני שהלקוח שלי לעולם לא יוכל לשדרג לעצמו את הוורדפרס, פן התיקונים האלה יאבדו לעד.

  • לי דווקא תיקנו את העלאת הקבצים בפלאש תוך רגע. כנראה שזה תלוי בתומך.

   התקלה בפלאגינים, אם אנחנו מדברות על אותו דבר ("אין לך הרשאה לעמוד זה" או משהו כזה?), פתירה גם כן – הם משום מה מזייפים משהו בשרת שלהם, כדי שהאקרים ובוטים יחשבו שהוא IIS (אפילו אל תשאלי אותי למה) והתקלה נובעת מזה. בדיוק אתמול סידרו לי בעיה כזו.

   בכל אופן, אין ספק שוורדפרס לא יושב 100% על השרתים שלהם, וזה חבל כי הם בסך הכל סבבה בעיני.

   • בדיוק "אין לך הרשאה לעמוד זה". זה פאקינג מגוחך.

    אני עדיין זוכרת להם (לא בטוחה שלטובה) את העובדה שהם בזמנו ניסו, בוורדקמפ הראשון, למכור את עצמם כחברה המתמחה בוורדפרס (ואין ספק שאנשיהם אכן מבינים בוורדפרס), ומצד שני מעניקים תשתית טכנית לקויה-משהו עבור הפלטפורמה הזו.

 4. אורית דיכטר

  אני עובדת עם http://logate.co.il וגם ממליצה ללקוחות שלי. השירות נהדר – ובשבילי זה אחד הפקטורים החשובים.

  מענה במייל או בטלפון במיידי, גם בזמנים שלא הייתם מצפים 🙂

 5. אני מאחסנת אצל לייטהוסט lighthost.co.il ומרוצה מאוד. את כל הלקוחות שלי, שצריכים אחסון בישראל (בד"כ בהמלצת חברת הקידום), אני שולחת לשם. לא יקרים, נעימים גם כשצריך תמיכה טלפונית וסו פאר, רק מחמאות.

  בעבר המלצתי תמיד על livedns.co.il בגלל השירות המעולה שלהם, אבל הם יקרנים רצח.

  בחו"ל, המדד הראשוני מבחינתי הוא שירות של לייב צ'אט, אבל בארץ אין לזה כל כך משמעות.

  ואם קצת לשחרר קיטור, אז הייתה לי התנסות מזעזעת עם גלקום/קומיוניגל לפני שנה וחצי.מכתיים!

 6. לא נדמה לך בכלל… 🙁 גודדי קיצרו לי שנים מהחיים אפילו יותר ממה שאינטרנט אקספלורר הצליח. עברתי להוסטגייטור לפני חצי שנה, מהלך שהתברר כהצלחה פנומנלית מבחינתי. רק שההוסטינג בגודדי התחדש לי אוטומטית לשנה בלי ששמתי לב והם התישו אותי כל כך בהתכתבויות ששיחררתי והשארתי את הדומיין המרכזי שלי שם עד לקיץ הבא.

  יש תמונה של גודדי ליד "ההוסטינג המזעזע של היקום" במילון האינטרנט 🙂

 7. אנחנו עובדים כבר כמעט שנה מול אבולוציה (Evolution.co.il) ומאוד מרוצים. התמיכה מקצועית ומהירה יחסית לחברות אחרות (לפחות מניסיון שלנו)-אפשר לתקשר גם במייל וגם בטלפון והזמינות מיידית כמעט בכל שעה, החבר'ה שם פתוחים תמיד לבקשות "מופרעות", ולא מהססים לצ'פר היכן שאפשר גם על דברים ש"לפי המחירון" דורשים תשלום (התקנות שונות, תוספת בשטח אחסון וכו').

  פרט לאתר החברה אנחנו מאחסנים אצלם בין השאר פרויקטים שביצענו עבור מיקרוסופט ישראל (http://spmarketplace.co.il), מערכת פרסום למכללת הי-טק (דף לדוגמה http://hi-tech.one-v.co.il/mcitp) ופרויקטים שונים לפני מסירה ללקוחות. ממליץ בחום!

 8. SPD – אני מארך שם אתר יותר גדול קצת, ואולי יש לזה השפעה אבל הנסיון שלי טוב מאוד: תגובה מהירה (במייל גם אחרי 17), מקצועית ועניינית. הם מבינים לעומק ופותרים בעיות לפעמים לפני שאני רואה אותן.

  JoinWeb – אני מארח כמה בלוגים שם וגם המלצתי לחברים. האירוח זול ודי מהיר יחסית למה שיש בארץ. לא תמיד עונים מהר כשיש בעיות אבל בסופו של דבר אני מרוצה.

 9. רויטל, כמה דברים:
  1. קודם כל, גם בארץ יש ספקים שמציעים מחירים די זולים כמו בחו"ל לגבי אירוח שיתופי. לגבי התמיכה הטכנית, יש ויש. כשמשלמים שכר מינימום למישהו שלא מכיר את ההבדל בין TCP ל-UDP – התוצאות בהתאם.
  2. רן בר זיק: יש ויש. הוסטדיים לדוגמא נותנים תמיכה בעברית ולפעמים מי שעונה זה מחו"ל, אבל השרתים שלהם יושבים בחיפה.
  3. גם Host Gator וגם Blue Host נותנים תוצאות מזויעות מבחינת יציבות שרתים. מי שלא מאמין לי יכול לכתוב סקריפט קטן שידגום אתר שלו שמתחבר ל-MySQL ויראה איך לפחות פעם ביומיים ה-MySQL נופל מסיבות שלהם (אגב, Host Gator היא חברה בת של Blue Host).
  4. למי שיש לו הרבה לקוחות, אני חושב שכדאי שיקח לו VPS בארץ (גילוי נאות: יש לי עסק להשכרת שרתי VPS גדולים, פרטים בכתובת http://hetz.biz). לפחות מהחישובים שלי שמשקללים את זמן העבודה של המתכנת והתעכבות שלו על תמיכה + המחירים שהוא צריך לשלם לספק אחסון עבור אירוח אתרי לקוחותיו, המחיר לא יוצא כזה יקר, מה גם שאין לך יותר את מגבלות של "3 ג'יגה אחסון" או "חצי ג'יגה תעבורה", או שהשרתי אירוח עמוסים לעייפה והאתר שלך עולה לאט, או כל התקלות המפורטות כאן לגבי וורדפרס וכו'. נסו לדמיין דוגמא פשוטה: תימחרתם ללקוח עדכון אתר, ב-X שקלים ו"שרפתם" שעה וחצי עם התמיכה. מי ישלם לכם על השעה וחצי? אף אחד. הפסד כספי נטו שלכם.
  4. לאלו המעוניינים לקרוא, בערב בבלוג העסקי שלי ( http://blog.hetz.biz ) אני אפרסם פוסט מדוע VPS (או שרת פיזי) משתלמים יותר לבוני אתרים מאשר Shared Hosting.
  5. אחלה בלוג, אני מוסיף אותו ל-RSS שלי

  • על כל דבר אפשר להגיד "יש ויש", אבל באחריות אפשר להגיד שבאופן גורף, המחירים של שירותי אירוח בארץ יקרים משמעותית מאירוח בחו"ל, במיוחד אם מכניסים את פקטור נפח האחסון. לטעמי, מגוחך למכור למי שרוצה להקים אתר תוכן מתעדכן נפח אחסון של 50 מגה. זה מעט מדי ובשביל המחירים שלוקחים פה, כדאי שיתחילו מג'יגה לפחות.

   התמיכה הטכנית של מידפייז, לפחות, לוקחת בסיבוב כל שירות לקוחות ישראלי שנתקלתי בו – במייל ובטלפון. הם עונים מהר, פותרים בעיות בצורה יעילה ומבינים מצוין מה מדברים איתם. לא אכפת לי אם הם יושבים בטימבקטו, כל עוד הם עושים את העבודה שלהם.

   רוב בעלי העסקים הקטנים לא יכולים להרשות לעצמם כמה מאות שקלים בחודש על VPS והם גם לא צריכים את זה, בטח לא בשביל אתר שיש לו (אולי) כמה מאות כניסות ביום. לי יש גם אתרים שאוכלים כמה עשרות אלפי כניסות ביום טוב, וההוסטינג המשותף עמד בזה בלי בעיה.

   • חשבתי על הנקודה שלך, ויש משהו בדברייך, אז הלכתי לתקן.
    התוצאה: http://www.hetz.biz/products/177719
    עם הפתרון הזה אני לא מנסה להתחרות מול ספקי האחסון המשותף, אבל מצד שני, לאחד/אחת שבונה אתרים וסוגר/ת דילים עם הלקוחות שהם משלמים לו/לה והאחסון נעשה אצלו/אצלה, הפתרון שאני מציע יכול להיות פתרון טוב, כל עוד אותו/ה בונה/ת אתרים מכירים WHM/CPANEL ויודעים להסתדר, אני חושב שזו הצעה טובה.

    אגב רויטל, יש מצב שתוסיפי תוסף לוורדפרס שלך שיזרוק איזה אימייל שיש תגובה? קוראים חוזרים זה אחלה טראפיק.

    • בהצלחה 🙂

     יש פה תוסף ששולח כשיש תגובה לתגובה שלך, אבל לא כשמתווספות עוד תגובות לדיון.

     יכול להיות נחמד, אבל הוורדפרס הזה ישן מטעמי נוסטלגיה וחוסר זמן לשדרג, ואין לי כוח לחפש תוסף תואם 🙂

     • איזה גירסה? (אם את לא רוצה לפרסם, שלחי לי למייל: hetz@benhamo.org )

     • גירסה שמצריכה שדרוג ידני ועדיין לא מאפשרת שדרוג אוטומטי. זה כל המידע שאתה צריך כדי להבין למה אין לי כוח. שידרגתי די הרבה וורדפרסים כאלה לאחרונה, והאמת היא שנחמד לי שיש לי עדיין אחד שנראה ישן שכזה.

 10. מאחסנת בנטהוסט – nethost.co.il
  וגם חלק מלקוחותי שם, כולנו מרוצים מאוד כבר הרבה שנים. מחיר סביר, יציבות ואמינות, תגובה מהירה ויחס אישי, בקיצור – אין תלונות.

 11. היי, נתחיל בגילוי נאות: מדובר באתר שאני קו-מנהל.

  אחסוניה (ichsoonia.com) הוא שירות אחסון המיועד ספציפית לבלוגים מבוססי וורדפרס. אנחנו קונים חבילת אחסון גדולה בחו"ל ומתקינים עבור לקוחותינו מערכת וורדפרס (.אורג) המקושרת לדומיין שלהם.

  היתרונות: מחיר מאוד נמוך. לא משלמים על שירותים לא נחוצים. מקבלים תעבורה חודשית ושטח אחסון לא מוגבלים. מודל עסקי לא ספאמרי.

  • אתם בעצם מארחים על שרתים של גודדי – זה אומר שהשרת לא בישראל וכל היתרון היחסי של שרת שנמצא פיזית בארץ מתבטל. מה גם, ש-GoDaddy היא אחת החברות הכי פחות טובות לאחסון אתרים.

   אתם לא נותנים גישה לשרת אלא רק למערכת הניהול של וורדפרס. בעד אותו כסף (3 דולר לחודש) אפשר לקנות חבילה בסיסית באירוח חו"לי כמו מידפייז ולקבל הרבה יותר.

   אה, ואתם לא נותנים שום סוג של תמיכה. אז מה כן?

   • לגמרי לא מסכים עם הקביעה ש-GoDaddy הם חברה גרועה. לדעתי יצא להם שם רע, ובצדק, בגלל הממשק האיום, השיווק האגרסיבי, והמודל העסקי המפוקפק לעיתים – אך החסרונות הללו שקופים מבחינת לקוחות אחסוניה.

    לא הבנתי גם איך אפשר לקבל יותר בשביל אותו הכסף? אם רוצים בלוג בוורדפרס לא צריכים את האפשרות להתקין עוד אלף שטויות – הפרמטרים היחידים שהם רלוונטיים הם נפח התעבורה החודשית, שטח האחסון ואמינותו של השירות.

    לידיעתי לא קיים שירות אחר בארץ או בחו"ל המציע חבילה בלתי מוגבלת לוורדפרס במחיר נמוך יותר. שימי לב שהחבילה הבסיסית של מידפייז דורשת התחייבות לשנתיים על מנת לקבל מחיר דומה לאחסוניה. עם אותה ההתחייבות ניתן היה לקבל מחיר נמוך יותר אצלנו, וישנם מחירים נמוכים אפילו עוד יותר להתחייבות של 3 שנים וגם מבצעים נוספים.

    נ.ב. – מסכים עם אלקסנדר בנוגע לאפיליאייט – הגעתי מהטוויטר של עידוק וחבל שלא ראיתי את זה, כי אז אין מצב שהייתי מגיב פה. לגיטימי לעשות אפיליאייט, אך ישנו דבר שנקרא "גילוי נאות" גם אם זה הבלוג הפרטי שלך וכו'..

    • יצא להם שם רע כי יוזרים בארץ שמשתמשים בשירותים שלהם סובלים רבות מאיטיות ומפריצות לאתר שלהם, כולל בלוג אחד מאוד פופולרי שאכל מהם הרבה אשפה.

     אני אסביר את עצמי שוב:
     1. אתם לא הוסטינג ישראלי. אתם חברה ישראלית שמספקת שירותי הוסטינג על שרתים בחו"ל. אחלה והכל, אבל לא עונה לקריטריונים של הפוסט.
     2. שירות לקוחות ותמיכה הם מרכיבים חיוניים שעליהם יכול לקום וליפול דבר. בעד אותו כסף שלקוח ישלם לך, הוא יקבל שירות 24 שעות ביממה מספק הוסטינג שנמצא בחו"ל. לבוא ולהגיד ללקוח "לא. הבלוג שלך הוא הבלוג שלך. אנחנו רק מספקים שירותי אחסון אתרים, תודה." ולהתנער משירותי תמיכה טכנית, כשבעצם ללקוח אין גישה לשרת במקרה של תקלה (שבה, נגיד, אפילו חבר או איש מקצוע פה בארץ יכול לעזור), זה לא רציני.
     3. מה שאתה מכנה "שטויות" יכול לכלול: גישה ל-FTP, שירותי אימייל שונים (אפילו סתם Forwarding שטותי, טיפשי ומטופש), סטטיסטיקות של השרת, אפשרויות התקנה של מערכות ניהול תוכן נוספות באמצעות פנטסטיקו ועוד שאר שטויות חסרות חשיבות.
     4. להגיד שבשביל הוורדפרס לא צריך גישה לשרת מראה על ידע מוגבל מאוד בוורדפרס. לפעמים צריך לשנות htaccess, לפעמים צריך לשנות הרשאות של קבצים ויש כל מיני באגים. מי שמארח בלוג עצמאי, כבר צריך את הגישה לפיצ'רים השטותייים וחסרי החשיבות האלה, אחרת הוא פשוט הולך ופותח בלוג ב-wordperss.com.
     5. עשית לעצמך אחלה פרסומת בפוסט מאוד פופולרי עם הרבה טראפיק, אז בוא אל תנסה ללמד אותי את מהות הגילוי הנאות או כללי הפרסום ברשת. אם זה ממש מטריד אותך ברמה האידאלית, אני יכולה למחוק את התגובות שלך, כדי שחלילה לא תיתן יד למחדל האפילייטס הנורא שמתחולל פה.

     • נשמע כמו רעיון לא רע בכלל.

 12. אלקסנדר

  הייתי מכבד הרבה יותר את הפוסט הזה אם לא היה מקשר אל, או אפילו מזכיר, את האתר של "מידפייז", ועוד מכיל קישור לאתר Affiliation כדי להביא לכותב הפוסט כסף מרישומים לחברת האירוח בחו"ל.

  ומעבר לנסיון הזה לעשות כסף, אני אתייחס גם לסוגיה עצמה – אולי השירות במידפייז מצויין, אבל מה קורה כשיש בעיה רצינית עם אתר, נניח אתר שנפרץ (אופס, שכחתם לשדרג, ובגרסאת הוורדפרס הישנה מאוד שלכם יש באג!), או לקוח שעשה טעות ומחק משהו רציני (מה, התיקיה הזאת היתה נחוצה??)? האם מידפייז יעשו "מערוף", או שיחייבו על 5 שעות עבודה? יעזרו ללקוח מעל ומעבר למה שהם צריכים, או יגידו, שמע, זאת האחראיות שלך, ואנחנו לא קשורים לזה? אני בספק אם התשובות חיוביות…

  לדעתי יש יתרון בחברות האחסון הישראליות, שהבעלים שלהן ישראלים, והם עם המזג הישראלי החם – אז כשתהיה לכם בעיה, ואתם תבקשו עזרה, אתם לדעתי תקבלו שירות הרבה יותר טוב מה-"אחוק" שלכם בישראל! 🙂

  • אני ממליצה על מידפייז בלב שלם, ולא רק בגלל שאני רשומה בתוכנית האפילייט שלהם. כל האתרים שלי מאוחסנים עליהם כבר כמה שנים + אתרים של מרבית מלקוחותיי.

   השירות של מידפייז ניתן חינם. כחלק ממה שאתה משלם על חבילת האחסון. הוא זמין גם בטלפון 24 שעות ביממה – מה שכמעט אי אפשר למצוא בשירותי אחסון ישראלים. וגם בתקלות חמורות – הם מספקים מענה מצוין ומהיר. פעם אחת ויחידה פרצו לאתר וורדפרס שהיה מאוחסן על השרתים שלהם, וגם זה בעיקר בגלל סיסמא חלשה ב-FTP (טופל) – ובכל תקלה שהיתה הם נתנו מענה. סתם לזרוק השערות והנחות זה חסר משמעות. אני מדברת מניסיון של שנים איתם.

   גם דעה מומלץ לגבות בנתונים ועובדות מהשטח.

   ובאמת, זה ממש מגוחך לחשוב שלשירות הישראלי יש יתרון בגלל סחבקיות ואחוקיות וכל השטויות האלה. צריך שירות מקצועי ואמין, תומכים שיודעים מה לעשות במקרה של תקלה ולא חובבנים שיגידו לך "אחי אחי" אבל ישאירו את האתר שלך מקולקל.

   • אלקסנדר

    אז יאללה, כולם לעבור למידפייז! 🙂

 13. טוב, הסתכלתי על הדף של MidPhase והם אכן סבבה בגדול, אבל הופתעתי לטובה לגלות שאנחנו נותנים מחירים טובים משלהם מזה זמן מה, ובישראל. במיוחד בתחום הריסלר. אני גם חושב שהחבילה ההתחלתית שלהם קצת מוזרה – למה להגביל לדומיין אחד? לא קיים אצלנו דבר כזה למשל.

  היתרונות שלנו עליהם מעבר למחיר:

  1) זמינות: מעבר למספרי טלפון שמפורסמים באתר ומתעדכנים תמיד, אנחנו נותנים שירות דרך Skype Chat – אנחנו זמינים כל היום ולפעמים כל הלילה. יצא לא פעם שעזרנו בתקלות חמורות לאורך לילה שלם, שלא היו קשורות אלינו כלל. בלי קשר, גם אם אמצע הלילה ואנחנו מקבלים הודעה על תקלה בהולה שלא קשורה אלינו, אנחנו נתעורר ונעזור. החברה הזאת היא העיסוק העיקרי שלנו, ואנחנו חיים אותה 24 שעות ביממה.

  2) שקיפות: אנחנו מפרסמים ב-Twitter מה קורה עם החברה, אם נפל שרת, למה, אם תוקן, וכו'. אנחנו גם כנים עם הלקוחות, ולא מספרים סיפורים. אז למשל אם היתה תקלה באשמה שלנו, אנחנו תמיד נודה בזה ולא נמרח איזה סיפור מופלא.

  3) ידע: מי שמתאחסן אצלנו יודע כמה שאנחנו מבינים בתוכנה וטכנולוגיה, כי אנחנו בעצם חברה של תוכניתנים עבור תוכניתנים. את החברה פתחנו כי לא היינו מרוצים מרמת הידע של חברות האחסון שהיו בישראל בשנת 2002. כשהצרכים והדרישות של לקוח מתחילים להגיע לגבול היכולת של חברת האחסון, אנחנו מביאים פתרונות יצירתיים, וטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם באותו הרגע.

  4) חבילות סבירות!!! מה שעולה כסף לחברת אחסון (בגדול): חשמל, אחסון, תעבורה, ומשכורות של הצוות. הדבר הזה מתבטא אצלנו בחבילות, שהן לא מוגבלות בשום דבר, אלה רק בתעבורה ואחסון. והקטנות ביותר עדיין חבילות סבירות בהחלט לבלוגיסת הממוצע.

  5) מערכות Optimized עבור אתרי LAMP – אנחנו יודעים להאיץ אתרי LAMP ולגרום להם לעמוד בלחצים. זה מתבטא בקלות התקנה – כשלקוח מתקין וורדפרס אצלנו, אין אזהרות או שגיאות, הכל עובר חלק.

  6) שירותי ערך מוסף – האינטרנט זה לא רק התקנה של וורדפרס ונגמר הסיפור. יש מספר רב של שירותים שלקוח צריך לאורך חיי ה-"הרפתקאה" שלו באינטרנט. למשל הצורך לשלוח Newsletter ללקוחות, או לשים פרסומות באתר, או לשלב את האתר באתרי מדיה חברתית, או להקים סליקה, או להקים חנות מכוונת… אנחנו מייעצים וממליצים ועוזרים בנושאים האלה ועוד. אז היתרון אצלנו הוא שאתה עובד מול אנשים שמבינים את הינטרנט טוב טוב.

  7) האחסון אצלנו הוא לא רק בישראל – אנחנו מאחסנים גם על שרתים בחו"ל עבור לקוחות שרוצים ורגילים לעבוד איתנו אבל צריכים לאחסן שרת מחוץ לישראל מכל מיני סיבות (קרבה ללקוחות, SEO, ועוד).

  8) למרות שלא אמור להעיד הנחתום על עיסתו, אנחנו סופר נחמדים 🙂

  שימו לב: אני לא רואה פה חברות ישראליות אחרות שאני מכיר, שהן לא רעות בכלל, מה שגורם לי לחשוב שהסקר הזה עדיין לא שלם וזה לא יהיה פייר בשלב זה אם על פיו ישק דבר. אני חושב שבכל מקרה, צריך לקוח לא לוותר על סקר אישי וחיפוש בגוגל.

  בהצלחה לכולכם עם הרפתקאות האינטרנט שלכם! אל תשכחו להנות בדרך 🙂

  • תודה על כל המידע (והפרסומת הלא סמויה, אבל סבבה).

   זה אולי נכון ש-150 מגה יספיקו לבלוגר הממוצע, אבל זה עדיין מעט מאוד, במיוחד אם מדובר על אתר של צלם או כל מי שמשתמש במדיה עשירה או מעדכן באופן קבוע את האתר שלו. בכל זאת, נפח אחסון הוא עדיין יתרון עצום של האחסון בחו"ל.

   מדבריך גם משתמע שאתם לא מתחייבים לתמיכה 24 שעות ביממה, אלא נותנים את זה כג'סטה.

   וגם, מתוך תקנון השירות שלכם: "לא ניתן לקבל חזרה תשלום ששולם עבור השירותים של NSA". ואם מישהו לא מרוצה ורוצה להתנתק והחזר כספי על התקופה שבה עדיין לא השתמש באחסון?

   • הפרסומת הלא סמוייה שלנו היא בשל הפרסומת הלא סמוייה שלך 🙂

    לגבי התמיכה 24 שעות, והתחייבות אליה – אין לנו צוות הודים שעונה 24 שעות ביממה, ואנחנו גם לא גדולים מספיק כדי להעסיק אנשים "מאוד חכמים" שיעבדו סביב השעון. אנחנו גם לא רוצים לשלם 250 שקל על שירות מענה, שלא יודעים שום דבר טכני, רק כדי לתת מענה "קולי" ללקוחות, זאת הרי שטות בעיקר בעידן האינטרנט, שלקוחות יכולים לשלוח לי מייל בעצמם, ולא צריך להתקשר לשירות קולי רק כדי שהם ישלחו לי את ההודעה במייל…! רמת השירות שאנחנו רוצים לתת היא גבוהה ביותר, ואנחנו לא מתפשרים על זה. כשאת מתקשרת אלינו, אנחנו אלה שעונים, ואנחנו תמיד יודעים לעזור. וגם הלקוחות שלנו צריכים לישון בלילה מתישהו, ואם הם לא יושנים, אז גם אנחנו לא – אנחנו איתם בסקייפ, עובדים כמה שיותר מהר כדי שהם יוכלו ללכת לישון (ואז גם אנחנו). יש ממש מעט חברות שאני מכיר, כאיש טכני, שאני יכול להתקשר ממש בכל שעה, והאנשים שעונים לי הם גם אלה שפותרים לי את הבעיה, אלה אם מדובר במוצר מאוד פשוט (כמו שמות מתחם, שסוג התקלות שם הוא קבוע ואין הרבה חוכמה).

    לגבי החזרים – אין אצלנו התחייבות כלל, אף פעם, נקודה. כל המחירים שאת רואה באתר הם בתשלום חודשי. הוספנו את הפיסקה הזאת למעשה כדי למנוע מצב שלקוחות ירצו לשלם לנו על שנה מראש. אנחנו לא רוצים להתעסק עם החזרים וכספים שלא שלנו כי אנחנו שונאים להתעסק עם זה, ומעדיפים לעסוק בתחומים יותר יצירתיים וכיפיים 🙂
    אנחנו גם חושבים שחברה שלוקחת כסף על חצי שנה או שנה שלמה, מראש, לוקחת סיכונים, ואנחנו שקופים לגבי זה – גבייה חודשים היא ערובה (במקרה שלנו), שהחברה משלמת את ההתחייבויות שלה, ופחות יכול לקרות, בגלל ניהול כושל של בעלי החברה, שפתאום יגמר לחברה הכסף והשרתים שלה יעוקלו על ידי רשויות המס 🙂

    לגבי החבילות – לא היתה לנו בהתחלה חבילה של 250 כי חשבנו גם שזה מגוחך, אבל לחצו עלינו לקוחות, אז הוספנו. יש אנשים שרוצים לאחסן אתר קטן, סטאטי, לפעמים הם אפילו לא משתמשים בבסיס נתונים, והם ביקשו חבילה כזאת.

    אגב – אנחנו עושים סקר שוק משלנו פעם בחודש לפחות, והמחירים שלנו משקפים את השוק. כל מה שהחשבנו כמגוחך, פשוט העפנו (כמו הגבלה על מספר דומיינים, מספר תיבות דואר ומספר בסיסי נתונים, שאני באמת לא מבין למה אחרים עושים את זה). אם את רוצה אני יכול לשלוח לך את המסמך שלנו שאנחנו מתחזקים, ככה תראי רשימה גדולה יותר של חברות ישראליות, ואיך אנחנו הרבה יותר טובים מהם במחיר וביכולות.

    • כן, אבל לי מותר לפרסם מה שמתחשק לי – זה הבלוג שלי 🙂

     שלא תבין לא נכון, אני לא באה לחפש את כתמי החלודה על מטבע הזהב הנוצץ שלך, אבל חשוב לי לתת את הדגשים הנכונים לקוראים שבאים לפה בחיפוש אחר הוסטינג איכותי. וגם, מה לעשות, המלצה מפי לקוח מרוצה שווה הרבה יותר מפרסומת עצמית.

     בכל אופן, רשמנו לפנינו ובהצלחה 🙂

   • ועוד דבר – לפוסט הזה הסב את תשומת ליבי לקוח שלי, שאמר לי: איך זה שאתם לא שם?

 14. ארתור

  SPD, ממליץ בחום למי שעובד על אתרים סטטים בעיקר. לפעמים נתקלתי בבעיות עם וורדפרס ותפקוד של פלאגינים. התמיכה שלהם סבירה. החסרון העיקרי הוא המחיר. הם אומנם אחת החברות הותיקות בשוק אבל המחירים בשמיים, בכל קנה מידה.

  לייט הוסט, הגעתי אליהם במקרה עקב פרסם באתר וורדפרס בעברית. הם מציעים התקנה של וורדפרס בעברית וזה נחמד, כך שאפשר ישר לעבוד. השרתים שלהם בישראל והם עובדים די מהר. יש תמיכה טכנית גם בטלפון וגם באימייל והמענה הוא יחסית מהיר עם תשובות ענייניות גם כאשר מדובר בבעיות שקשורות לאתר ולא לחשבון האחסון. לדעתי המחירים שלהם ממוצעים.

 15. שלומי כהן

  בתור מישהו שיש לו שרת ב SPD אני רוצה להגיד לכם שזאת החברה הכי טובה שיצא לי לעבוד איתה. כבר 5 שנים שאני לקוח לשהם ומרוצה מהשירות שלהם.

  אנשים פה בוכים על כסף אבל מה לעשות אכסון בארץ בכללי יותר יקר כי הקווים יותר יקרים והחשמל והשכרת ארונות אז בשביל איכות צריך לשלם, ואני באופן אישי מוכן לשלם כי אני יודע שהשרת שלי יושב ביידים בטוחות.

 16. JOINWEB מצויינים
  יש לי 15 (חמש עשרה!) חבילות אצלם – ואני מתעתדת לאכסן את כל האתרים העתידיים שלי גם שם.
  חוץ מזה שמבחינה טכנית יש לי שם כל מה שאני צריכה, כולל ממשק הניהול הנוח ביותר שקיים היום – גם המחירים שלהם ללא תחרות. לדוגמא, הם לא גובים תשלום נוסף על MSSQL. והשירות שלהם נהדר – מקצועי, מהיר, אדיב. אפילו בקוד הם עוזרים לך אם אתה צריך!!
  עברתי לא מעט שרתים עד שמצאתי אותם, ואני מאוד מאוד מרוצה.
  בין האתרים שלי שמתאכסנים אצלם:
  matticaspi.co.il
  taharlev.com
  naormor.co.il
  shimrit-orr.co.il
  ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>