האתר הראשון שלי

 

את חיי האינטרנט שלי התחלתי ב-1996. מאז אני שם. לא זזה משם. ונהנית מכל רגע.

אני לא יכולה לומר שאני זוכרת במדויק כל צעד ושעל שלי ברשת. שנות התשעים כבר קצת רחוקות, היו הרבה דברים חדשים ומעניינים שניסיתי, הטכנולוגיה היתה בחיתוליה, גסה, מופרעת ובלתי הגיונית בעליל, והאינטרנט היתה ברדק אחד גדול שאף אחד לא חשב שיעניין מישהו אחרי שנת 1998.

מה שהיה מופלא בעיניי מההתחלה, הוא החופש לנסות, לבנות, ליצור ולשתף. כבר בכלים המוגבלים של שנות התשעים, גיליתי שבניית אתרי אינטרנט היא עניין מופלא וכיפי. אז, כמובן, לא היה וורדפרס, בקושי היו דפדפנים, ואת הקוד כתבנו בפנקס הרשימות של Windows 95.

רוב האתרים הראשונים שלי ישבו על הפלטפורמות שהיו מקובלת אז – גיאוסיטיז ושאר כלי בניית אתרים חינמיים. האתר ה"רציני" הראשון שלי ישב ב-Freeyellow. באמת שאין לי מושג למה, אל תשאלו שאלות קשות. אני זוכרת את האתר הזה בחיבה, אולם למרות נסיונות רבים, עד אתמול לא הצלחתי לשחזר את ה-URL המדויק שלו כדי לראות אם עותק שלו שמור בארכיון האינטרנט.

אתמול חלה פריצת דרך משמעותית. הצלחתי להגיע לעותק שמור של האתר הראשון שלי, וזה היה מרגש ממש. אני די בטוחה שהאתר נולד קודם, אבל תיעוד ראשון שלו שמור בארכיון האינטרנט מחודש דצמבר 1998.

האתר הראשון שלי

באופן לא מפתיע, האתר בעל רקע שחור, חלק בלתי נפרד מהפאסון של בוני האתרים דאז. ממש הרשת האפלה פר אקסלנס. בעותק השמור חסר, לצערי, אלמנט חשוב מאוד מהאתר – האנימייטד גיפס, בהם השתמשתי ביד רחבה. אני זוכרת כרישים וגולגלות מסתובבות, ואת חלקם אפילו יצרתי בעצמי. אני רק לא זוכרת באיזו תוכנה השתמשתי. חלק מהבאנרים השתמרו. דווקא אלה של הפורנו נעלמו, מה חבל. אולי הייתי מרוויחה עוד פעם 25 סנט לקליק.

נחמד לראות שאפשר אפילו עדיין לנווט באתר ולקרוא את העמודים המופלאים שיצרתי אז, המייצגים את מה שהעסיק אותי אז: ים וצלילה, מחשבים וקוד, וגם משחקים וכסף. מסתבר שלא הרבה השתנה ב-20 השנים האחרונות. אפילו המותג נשאר כשהיה, ו-The Shark Lady ממשיכה לעשות את הרשת.

 

1 תגובות ל-“האתר הראשון שלי

  1. אלי

    Extra cool :))
    אוי, זרקת אותי אחורה בזמן :))
    כמעט שלחתי מייל לshark lady דרך האתר :))

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>