מוזיקת רקע לעבודה: פסקולים של משחקי מחשב

FTL פסקול משחק

כל אחד והמוזיקה שלו בעבודה. יש מי שמעדיף גלגל"צ ושאר Easy listening, יש מי שרוצה רוק כבד ובסים, ויש מי שמעדיף בכלל שקט בזמן שהוא מקודד.

אישית, אני נוטה לכיוון השקט בחלק ניכר מהמקרים, אולם לעתים אני שולחת את ידי ביוטיוב ומחפשת פסקול שיעזור לי להתרכז ולהקליד במרץ. ההעדפה הברורה שלי היא למוזיקה אינסטרומנטלית, משום שאני נוטה להקשיב למילים של שירים "רגילים" ובכך לאבד את הריכוז שאליו שאפתי מלכתחילה. מוזיקה אלקטרונית היא בהחלט אופציה, בעיקר Drum and Bass, אבל לא תמיד זה מתאים. פסקולים של סרטים יכולים לעשות את העבודה, אולם אלה שאני אוהבת נוטים להיות אפיים ודרמטיים, וגם זה לא תמיד מוצלח.

מה שכן, יש מוזיקה שמלכתחילה נוצרה כדי להיות מוזיקת רקע, ולאפשר לעובד על המחשב ליהנות ממנה, תוך שהוא מתרכז, בכל זאת, במשימה שלפניו. זוהי, כמובן, מוזיקת משחקי מחשב.

ההעדפה הראשונית והמיידית שלי היא פסקול שאני חוזרת אליו שוב ושוב, משום שהוא פשוט מושלם – המוזיקה של המשחק Faster Than Light. המשחק עצמו נפלא ואכזרי, ויאכל לכם שעות מהחיים, והמוזיקה המקורית והמצוינת שלו (שנכתבה על ידי בן פראנטי המוכשר), מוסיפה לו עומק ואפשרות להשתקע בו עוד יותר. זוהי מוזיקה חללית דיגיטלית עדינה, עם טעמים וגוונים שונים, ופשוט מושלמת לשעות של קידודים:

עוד פסקול נחמד במיוחד – Civ V:

ופסקול המשחק בסטיון, למי שרוצה משהו קצת יותר גרובי-מגנובי:

סדרת המשחקים SimCity גם היא הצטיינה תמיד במוזיקה איכותית:

מה שנחמד במוזיקת משחקי מחשב טובה, היא שלא חייבים להכיר את המשחק כדי ליהנות ממנה. וכך, היושבים ב-reddit, גיבשו רשימה נהדרת של פסקולים של משחקי מחשב, שיכולים לשמש כמוזיקת רקע, מוזיקה העוזרת להתמקד בעבודה, מוזיקה לחיזוק המוטיבציה והנעה לפעולה, או סתם טרק ביוטיוב שכיף להאזין לו.

 

2 תגובות ל-“מוזיקת רקע לעבודה: פסקולים של משחקי מחשב

  1. נתן

    האמת, זה אפילו די נחמד 🙂 אהבתי

  2. אלי

    תודה 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>