טאקו בל זה לא באינטרנט

טאקו בל דוחפת אפליקציות

טאקו בל, רשת ג'אנק פוד אמריקאית ידועה, החליטה להשמיד את העמוד הראשי באתר האינטרנט שלה, ולהציב במקומו מעין מודעת טקסט, המאפשרת דבר אחד ויחיד – הורדת האפליקציה של החברה, לאנדרואיד או לאייפון.

הטקסט הבולט המוצג בעמוד הראשי של האתר הוא: "הדרך החדשה לטאקו בל לא נמצאת באינטרנט, היא רק באפליקציה". ככל הנראה, האפליקציות של טאקו בל לא נמצאות באינטרנט, ומשודרות בגלי אלפא ישירות למוח של הלקוחות שלה.

שאר האתר לא נגיש בדרך זו לגולש. מי שרוצה, חלילה, להגיע לאינפורמציה כלשהי על רשת המזון המהיר, צריך לגגל אותה ולנסות להגיע לאחד העמודים המשניים באתר. אין ספק שמדובר במהלך הזוי מבחינה שיווקית, שעלול גם לגרום נזק לחברה (ע"ע SEO).

לא ברור מה עושה האפליקציה של טאקו בל, והאם היא שווה את הטרחה (סביר להניח שלא), אבל הנטייה של אתרים לנסות ולדחוף את האפליקציה שלהם היא עניין מעצבן במיוחד. ברוב המקרים, אתר רספונסיבי ונגיש יעשה את העבודה הרבה יותר טוב מעוד אפליקציה מלאת באגים וזוללת זיכרון, שמשום מה צריכה גישה לכל פרט בטלפון ובחיים האינטימיים של המשתמש כדי לעבוד.

אמנם שאר האתר זמין לגולשים, אבל אפשר להניח שהשמדת העמוד הראשי בצורה כזו עלולה בהחלט לגרום נזק לאתר מבחינת קידום במנועי חיפוש – נזק שיכול להחריף, במידה שבאנר-דחיפת-האפליקציות של טאקו בל יישאר שם עוד הרבה זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>