גוגל ומלחמתה בפיראטים

ירידה בטראפיק של אתרים פיראטיים

גוגל עידכנה השבוע את אלגוריתם החיפוש שלה, הפעם במטרה מוצהרת – פגיעה באתרים העוסקים בתכנים פיראטיים, כמו אתרי צפייה ישירה ואתרי טורנטים. זהו העדכון הספציפי השני בתחום זה. העדכון הקודם יצא לפני כשנתיים.

הדיווחים העדכניים מהשטח מראים כי נראה שגוגל הצליחו לצלוף בצורה מדויקת מאוד, והטראפיק של האתרים הפיראטיים נפגע משמעותית. נראה כי אתרים כמו The Pirate Bay ספגו ירידה של כ-40%-60% בטראפיק המגיע מגוגל. המשמעות התיאורטית היא, שאם משתמש מחפש סרט מסוים להורדה או לצפייה ישירה, יהיה לו יותר קשה למצוא אותו. עם זאת, אתרים כמו מפרץ הפיראטים נהנים מטראפיק ישיר משמעותי, ולמעשה מהווים בעצמם את מנוע החיפוש לתכנים פיראטיים, בלי להזדקק לשירותים של גוגל.

ייתכן שהפגיעה משמעותית יותר באתרי צפייה ישירה, אולם גם אתרים אלה קמים ונופלים חדשות לבקרים, בגלל תלונות על הפרת זכויות יוצרים.

יותר מכל, השינוי הזה (ואחרים) באלגוריתם של גוגל, רק צריך להזכיר לנו שגוגל, שהיא עדיין שער הכניסה לאינטרנט לאנשים רבים, לא מציגה לנו תוצאות "טבעיות" או "אישיות", אלא תוצאות חיפוש שמותאמות, עוברות מניפולציה ומשרתות אינטרסים גלויים וחבויים רבים. נשאלת רק השאלה – אילו עוד תכנים גוגל מנסה לעזור לנו לא לראות?

3 תגובות ל-“גוגל ומלחמתה בפיראטים

  1. ארז

    תודה.
    האם קיים מנוע חיפוש שהינו איכותי כמו גוגל אבל שמציג את כל התוצאות הרלוונטיות ולא מסנן אותן?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>