מדפסת של קנון נפרצה – וכעת היא מריצה Doom

דום על מדפסת קנון פיקסמה

אומרים שאם אפשר להריץ על זה Doom, אז זה מחשב. מסתבר שגם מדפסת אלחוטית עונה לקריטריון הזה – חוקר אבטחה הצליח לפרוץ את המדפסת האלחוטית של קנון, Pixma, ולהתקין עליה את Doom.

הפריצה לא נעשתה לשם שעשוע, אלא על מנת להציג בפומבי את בעיות האבטחה של המדפסת הזו, המאפשרת למשתמשיה להתחבר אליה מרחוק ולבדוק את מצבה באמצעות האינטרנט.

מייקל ג'ורדון, חוקר האבטחה שביצע את הפריצה (לא, לא ג'ורדן האלוהים), ציין שממשק ההתחברות למדפסת באמצעות הרשת לא כלל שם וסיסמא, ושכל מי שרצה לבדוק מדפסת היה יכול להתחבר אליה – גם אם היא לא שייכת לו. נראה כי יש כמה אלפי מדפסות כאלה אונליין, החשופות לפריצה.

ג'ורדון הסביר כי הנתונים הטכניים של המדפסת מאפשרים להריץ עליה Doom, אולם נדרשו כמה התאמות בקוד המשחק, על מנת שאפשר יהיה להריץ אותו על המדפסת הפרוצה. לדבריו, הצבעים לא מדויקים, אולם עצם העובדה שהוא הצליח להתקין ולהריץ את המשחק, מוכיחה את הפגיעות של המדפסת. כל הפרטים הטכניים של הפריצה נמצאים בפוסט שכתב ג'ורדון.

קנון הודיעה כי תוציא טלאי אבטחה שימנע גישה בלתי מאושרת למדפסות Pixma.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>