גוגל לא מתייחס לתג המטא Keywords

רציתי לכתוב בכותרת "גוגל לא מתייחס למילות מפתח", אבל זה לא נכון.

מה שנכון, וחשוב שתדעו, זה שמנוע החיפוש של גוגל כבר מזמן לא מתייחס לתג המטא keywords ולמה שהוא מכיל.

הסבר קצרצר: תג המטא keywords הינו שורה בקוד אתר האינטרנט שבה מכניסים מילות מפתח שקשורות לאתר ולתוכנו. למשל, אם האתר שלכם עוסק במשחקי מחשב, אזי מילות מפתח רלוונטיות יהיו "משחקי מחשב,מחשבים,משחקי וידיאו,קונסולות" וכו'. הרעיון הוא שמנועי החיפוש יסרקו את קוד האתר, ימצאו את מילות המפתח וידרגו את האתר בהתאם. השורה הזו בקוד היא, כמובן, רק חלק קטן משפע הפרמטרים שמרכיבים את מיקומו של אתר בתוצאות חיפוש.

סימן מובהק לאתרים שטופלו על ידי שרלטני SEO, ולא על ידי אנשי מקצוע, הוא שורת קוד עמוסה בעשרות מילות מפתח שכאלה – גם בקוד וגם בטקסט. לא רק שגוגל לא מתייחס בכלל לשורה הזו, אלא שצפיפות יתר ועומס חסר הקשר של מילות מפתח יוביל בדיוק לתוצאה ההפוכה – האתר יירד בתוצאות החיפוש, כי גוגל "יעניש" אותו.

וזו גם הסיבה שבגוגל כבר לא מתייחסים לתג המטא keywords – כי ביותר מדי מקרים הוא נוצל בצורה גסה וניסה לבלבל את תוצאות החיפוש בזבל, ספאם ושקרים. מנוע החיפוש הפופולרי בעולם בהחלט מתייחס לתגי מטא אחרים – המפורטים כאן.

גוגל הוא לא מנוע החיפוש היחידי בעולם, וסביר להניח שעדיין יש מנועי חיפוש שמתייחסים לתג הזה. מצד שני, גוגל מוביל הרבה טרנדים בחיפוש ובאינטרנט בכלל, כך שיש סיכוי שמנועי חיפוש אחרים יילכו אחריו. ועם כל הכבוד ליאהו – הוא כמעט לא רלוונטי לאתרים בעברית. הישראלים שבויים בגוגל.

בפעם הבאה ש"מומחה" SEO מבלבל לכם את המוח על מילות מפתח, תשלחו אותו לקרוא את הבלוג הרשמי של Google Webmasters ותזכרו – הדרך הטובה ביותר לייצר אתר טוב מתחילה בתוכן טוב וקטלני 🙂 (פרסומת חסרת בושה).

4 תגובות ל-“גוגל לא מתייחס לתג המטא Keywords

 1. לפי אארון וול מSEOBOOK (שהעלה את ההרשמה לאתר שלו מ100 דולר ל300 דולר לחודש בלי בושה) יש כן התייחסות של מנועי החיפוש לטאג הזה אבל בשום פנים ואופן אסור להעמיס אותו ביותר משבע מילים או ביטויי חיפוש. אם שאר הנתונים על הדף "מתאזנים" לגוגל – הוא הולך לעשות סיבוב על הטאג הזה בשביל לראות אם הוא "הבין נכון" אבל את צודקת, גוגל לא "מתחיל" בתאג הזה אלא מסיים איתו אחרי שהוא קובע שהדף לגיטימי.

  (רק בשביל שאנשים לא יינטשו אותו לגמריי…)

  • רויטל סלומון

   אני שמעתי את המספר 13 בהקשר הזה, אבל זה באמת לא נראה לי קריטי. 5-6 מילות מפתח טובות מספיקות בכל עמוד בכל אתר.

   רציתי בעיקר להעביר את המסר לטובת אלה שמפקידים את האתר שלהם בידיים של שרלטני SEO שמרביצים במילות מפתח כאילו אין מחר, ובשורה התחתונה זה חסר משמעות.

 2. אף פעם לא השתמשתי בתג הזה ולא הבנתי למה אחרים טורחים להשתמש בו. הוא מעולם לא השפיע על הדירוג בגוגל. לא ב 7 מילים ולא ב- 16 ובלי או עם מרכאות. אפשר לקרוא על העניין כאן:
  http://searchengineland.com/meta-keywords-tag-101-how-to-legally-hide-words-on-your-pages-for-search-engines-12099

  לדעתי השימוש בתג הזה פשוט אומר לגוגל:
  "שים לב- באתר הנ"ל מנסים לעשות SEO באופן מלאכותי"

 3. […] להתעדכן בשינויים בתחום – ויש לא מעט כאלה. למשל, העובדה שגוגל כבר לא קורא את תג המטא Keywords או שאין יותר משמעות ל-Page […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>