את לאט לך באינטרנט

ביומיים האחרונים אין לי ממש אינטרנט. כלומר, יש, אבל היא לא מצליחה להתרומם אל מעבר למהירות ההורדה הנוסטלגית של 10 Kb/s, מה שהופך אותה לכמעט בלתי אפשרית לתפעול.

תיאורטית, אני יכולה לגלוש, לקרוא מייל ולהוריד קבצים. בפועל, כל פעולה לוקחת כל כך הרבה זמן, עד שנכנעתי והחלטתי לתת לאינטרנט לנוח, עד כי תתוקן. את הפוסט הזה אני כותבת מהר, אבל הוא יעלה לאט.

אתמול אמרו לי בברק-נטוויז'ן-013-גלובקול-הכניסוכאןשםשלחברהכושלת שהבעיה בבזק. התקשרתי לבזק, המתנתי רק 15 דקות עד שענו לי, וביליתי כמחצית השעה בחיבורים משונים של המודם למחשב ללא נתב, הגדרת חייגנים מוזרים והסבר לנציגה החביבה שצריך להגדיר IP סטטי חדש אם אני מתנתקת מהראוטר. ואכן, למרות חיבור ישיר ל-1@1 של בזק (יותר טוב לכם שאתם לא יודעים מה זה), קצב ההורדה נשמר על ממוצע של 5 Kb/s. שקלתי להתחבר מהמודם 33,600 שיש לי על המחשב לצרכי פקס. אולי ככה אצליח להגיע לקצבים מרשימים יותר.

בסופו של דבר הגיעו בבזק למסקנה שהבעיה אצלם. יופי. היום בבוקר התקשרתי לברר אם הבעיה תוקנה. 20 דקות של המתנה חיברו אותי לנציג עם מבטא רוסי קל, שנוטה לדבר עם עצמו תוך כדי שהוא מדבר עם הלקוח – הרגל משונה, מבלבל ואף מעצבן לעתים. שוב עברנו את מסכת החיבורים, התחברנו ל-1@1 וגם ל-2@1 (יש גם כזה) וגילינו שאנחנו עדיין בקצבי הורדה מדהימים של BBS מקולקל. אבל הבעיה לא תוקנה. לא. צריך לשלוח אליי טכנאי, שכמובן אין לו זמן לבוא לכאן עד יום רביעי.

אחרי כמה הסברים חדים על חשיבות האינטרנט בעסק שלי, הבטיח הנציג שיתקשר אליי אישית ביום ראשון וימצא לי טכנאי. נחיה ונראה.

מאז שחרב בית המקדש ניתנה הנבואה לשוטים. הנה הנבואה שלי: הטכנאי לא יבוא ביום ראשון, אלא ביום רביעי במקרה הטוב. עד אז אני כבר אברר מחירי התחברות לאינטרנט של חברות אחרות. הטכנאי יגיד שיש לי בעיה במחשב, במודם או בראוטר, שצריך לפרמט, להחליף או לשלוח לתיקון. אני אשלח אותו לכל הרוחות ואתחבר דרך חברה אחרת.

Prove me wrong, בזק. Just prove me wrong.

14 תגובות ל-“את לאט לך באינטרנט

 1. עם כל ההשמצות על הוט, היו לי שם מעט מאוד בעיות טכניות. וכשהיו, הן תוקנו די מהר (פעם הייתי בשוק כשטכנאי הגיע אלי תוך פחות מ-4 שעות מפתיחת התקלה. כנראה היה באזור).
  מצד שני נודע לי שאם איזה שכן מחבר לכבלים טלוויזיה דפוקה שעושה רעש בקו, הוא יכול להשבית את האינטרנט ב-2-3 בנינים סמוכים…

  • רויטל סלומון

   כמו שאמרתי לגיא: לא רלוונטי לי הוט. אבל יש אופציות אחרות.

 2. מסכים.
  גם אני עם HOT, אין תקלות כמעט (3 שנים איתם, פעם אחת תקלה מהותית).
  בשלוש הפעמים שהייתי צריך תמיכה היא היתה טובה והם לא נבהלו אפילו כשעניתי אובונטו כשהם שאלו איזה WINDOWS יש לי 🙂

  • רויטל סלומון

   לא רלוונטי לי הוט. לא רוצה טלוויזיה וכבלים.
   אני יותר מ-3 שנים עם בזק, בלי תקלות בכלל. אפס. כלום. וכולל מעבר דירה אחד. אני מקווה שזה יסתדר אבל זה פשוט מוזר מדי מכדי שייפתר מהר.

   • יאיר

    גם אני הייתי שנים עם בזק ובלי תקלות. יום אחד פתאום התחילו תקלות – בערך כמו שיש לך (אינטרנט איטי וניתוקים מהרשת). כל פעם בזק תיקנו, עבד כמה שבועות ושוב תקלות. ואז הם הציעו לי להתקדם לרשת ה-NGN החדשה ש"במקרה" בדיוק הותקנה באיזור שבו אני גר. הם אפילו הציעו לי מחיר זול יותר ממה ששילמתי, אבל מה – הם גם רצו שאתחייב לשנה (כאשר בפועל כבר לא היתה לי כלפיהם התחייבות כלשהי). נראה לי שזו שיטת מכירות חדשה שלהם. חכי, חכי – הם עוד יבואו לך עם ההצעה הזו של המעבר ל-NGN.

    • רויטל סלומון

     הם יכולים לבוא כמה שהם רוצים עם הצעות דביליות. לא יקרה. אם לא יתוקן – אני אמצא פתרון אחר.

 3. אני לא מציע לך להתחבר לטלוויזיה בכבלים – רק לאינטרנט שלהם.
  זה אמנם פחות משתלם מאשר לקבל את כל החבילה שלהם אבל עדיין – שווה.

  • רויטל סלומון

   אני לא רואה את עצמי כלקוחת הוט בשום מצב. יש פתרונות אחרים. 😛

 4. עידו

  לאיזה פתרונות תשתית את מתכוונת חוץ מהוט ובזק? מודם סלולרי?

 5. טוב, זה שבזק, ברק , הוט ו-*הכנס שם של חברת תקשורת כאן* כולם יודעים, אבל מי קבע שהאינטרנט זה היא?!

 6. שתי המלצות:
  הראשונה, תתקשרי שוב לתמיכה הטכנית ותבקשי שינמיכו לך את המהירות ל-1.5, אם את כבר על 1.5 אז ל- 750k.
  אולי לא תגלשי במהירות המקורית שלך אבל בד"כ זה עוזר.
  המלצה שניה: תחליפי פילטרים לשקעי הטלפון בכל הבית. עדיף שתחכי עם זה לטכנאי שיעשה את זה בחינם, אבל אם הוא לא יגיע ביום ראשון והעניין יתעכב עד כיפור תקפצי ביום ראשון לבזקסטור.
  סבלתי בדיוק מאותה בעיה בשבוע שעבר, ביקשתי מהנציג שיוריד אותי ל-1.5 מה שאיפשר לי להמשיך לגלוש בקצב סביר עד שהטכנאי הגיע והחליף פילטרים, ומאז (טפו טפו וכו') חזרתי לקצב עבודה רגיל.

 7. JH

  מן הסתם היה מאוד חשוב לציין שלנציג היה מבטא רוסי קל.

  • רויטל סלומון

   מן הסתם זה לא היה "חשוב", אלא ציון עובדה. כמו להגיד שלי יש משקפיים או שהחתול שלי ג'ינג'י. באמת היה לו מבטא. הייתי צריכה לשמור את זה בסוד? לא, כי אישית הרבה יותר עיצבן אותי שהוא דיבר לעצמו כל הזמן ולא פתר לי את הבעיה.

   • gotrootbeer

    מה זה משנה, ואם זה לא היה כתוב, גם ככה בכל פעם שמתקשרים מגיעים לדימה. או גנאדי, מי שעונה קודם.
    הדבר הכי מעצבן זה שהם תוקעים "אדוני" בכל מילה שניה. אחרי שיחה איתם אני מוכן לספןג יממה נטולת אינטרנט רק לא לשמוע "אדוני" שוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>