נזירות ערומות, אקדחים גדולים ותביעות נגד משתפי קבצים

לא חשבתי שייצא לי לכתוב את צמד המילים "נזירות ערומות" בבלוג שלי או בכלל, אבל האינטרנט הזו היא משהו משהו.

זה ידוע שעסקי הסרטים אינם תמיד רווחיים. הרבה פעמים, סרטים יקרים ומושקעים לא מצליחים להחזיר את הכסף שהושקע בהם, או בקושי מגרדים את הרווח. תעשיית הסרטים (והמוזיקה) כבר מזמן מצאה את האשמים – משתפי הקבצים. העובדה שבשנים האחרונות יצאו כמה מהסרטים הרווחיים ביותר אי פעם, לא גרמה להוליווד להירגע. להיפך. גל תביעות מטורף שוטף את ארה"ב, ובו אנשים שהורידו חצי סרט ושני קבצי מוזיקה, נתבעים על עשרות ומאות אלפי דולרים.

דמיינו לרגע שאתם חברת סרטים מחורבנת. הפקתם סרט, שבמקרה הטוב אפשר לקרוא לו "גרוע", ואף אחד לא בא לראות אותו, חוץ מכמה פראיירים, שחשבו שהשם Nude Nuns with Big Guns מרמז על אקשן, סקס וטקסי דת סודיים ומרגשים. הפסדתם המון כסף, ואתם גם לא ממש מרוויחים, כי כל הסרטים שלכם מטופשים וגרועים עד אימה. מה תעשו? כמובן, תחפשו דרך אחרת לעשות כסף. ואיך עושים כסף באמריקה? תובעים מישהו (מה, אתם לא קוראים גרישם?).

וכך, קמלוט הפצת סרטים, שהפיקה את הסרט Nude Nuns with Big Guns, סרט ש-Wired מכנים בנדיבות רבה "B-Movie", הגישה תביעה נגד 5,865 מורידי קבצים, שזהותם עדיין אינה ידועה, מכיוון שהם היו סתומים מספיק כדי לבזבז רוחב פס על האשפה הזו, והורידו את הסרט בצורה לא חוקית.

בתביעה, שמשתרעת על פני 380 עמודים (קובץ PDF), לא מצוינים שמות של נתבעים. המסמך כולל רשימת כתובות IP שהורידו את הסרט, והתובעת מבקשת מהשופטים להורות לספקיות האינטרנט לאתר את המורידים, כדי שאפשר יהיה לתבוע מהם כמה שיותר כסף, על כך שהעזו לחמוד את הסרט האיכותי והמבוקש הזה. על פי הדיווח ב-Wired, התביעה הזו שווה, באופן תיאורטי, 879,750,000 דולר, סכום נאה לכל הדעות, ובוודאי יכסה את ההפסדים של קמלוט, הפסדים שנגרמים אך ורק בגלל מורידי קבצים חצופים, ולא בגלל, נניח, סרטים שאפילו בערוץ 2 היו מתביישים להראות.

האמת היא, שבתחילה חשבתי שמדובר במתיחת ה-1 באפריל. הרי לא יכול להיות שמישהו באמת קרא לסרט שלו Nude Nuns with Big Guns, וכל הידיעה הזו נראית הזויה לחלוטין. אם זו מתיחה, היא אחת המושקעות שראיתי, מכיוון שיש לסרט עמוד שנראה די אמיתי ב-IMDB, כולל ביקורות די נלהבות (או אירוניות) של גולשים, ואפילו יש טריילר, אם אתם בעניין. למעשה, אני בטוחה שתרצו להוריד את הסרט אחרי שתראו את הטריילר, אז הנה לינק גם לטורנט 🙂 רק תיזהרו שקמלוט לא יתבעו אתכם בגין הורדת זבל.

4 תגובות ל-“נזירות ערומות, אקדחים גדולים ותביעות נגד משתפי קבצים

  1. אני כן קורא גרישם!

  2. ימי

    הסרטים בשנים האחרונות הם כה גרועים, ברובם המכריע (או המחריע אם תרצי), שלהוציא 100 ש"ח, כולל כרטיס, פופ קורן וחניה, או אפילו סתם לצאת מהבית כדי לראות אותם זה פשוט לא מתקבל על הדעת.
    נראה לי שעלית על משהו. חוסכים בתסריט, בהפקה ובשחקנים ומשקיעים במחלקה המשפטית. זה מסביר הרבה דברים.

    • דווקא היו לא מעט סרטים טובים לאחרונה. חניה בחינם ביס פלאנט וסינמה סיטי, ולא קונים חטיפים במזנון של הקולנוע.

  3. ככה מקבלים יח"צ ב(חצי) חינם. אמנם תביעה יצוגית עולה כסף אבל הרבה פחות מיח"צ "אמיתיים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>