הטורנטים מתעייפים

הרבה רעש וצלצולים היו סביב המשפט של The Pirate Bay, אתר הטורנטים הפופולרי ביותר בעולם. הפיראטים הפסידו במשפט, חטפו קנס גדול ועונש מאסר, ומיד אחר כך התחייבה חברה מסתורית בשם Global Gaming Factory X AB לרכוש את מפרץ הפיראטים תמורת 7.8 מיליון דול, ולהפוך את האתר להצלחה כלכלית מסחררת (כאילו שהוא לא היה כזה קודם).

תיאורטית, The Pirate Bay היה אמור להיעלם לגמרי מהמפה במתכונתו הנוכחית, אבל הגמגומים והחריקות בעסקה הזו החלו כמעט מיד. במקביל לנסיונות נואשים להאשים את השופט במשפט נגד הפיראטים בחוסר אובייקטיביות, התחילו לצוץ פרטים בעייתיים בקשר לחברה הרוכשת. אחרי שעיקלו לבעלים של החברה את כלי הרכב שלו, מניותיה של Global Gaming Factory נמחקו מהבורסה השוודית, ולא ברור בכלל אם העסקה הזו אי פעם תצא לפועל.

בינתיים, חברות המוזיקה, שכבר טעמו את טעמו העסיסי של הדם, החליטו להמשיך את המומנטום ואיכשהו הצליחו לגרום ל-Pirate Bay ליפול לאיזה יום-יומיים. ברקע של כל הסיפורים האלה, נסגרו בשקט כמה עוקבי טורנטים גדולים, חלקם החלו לצנזר חומרים המוגנים בזכויות יוצרים ואחרים פשוט נפלו לכמה ימים בלי הסברים ממשיים. הלחץ בהחלט החל לתת את אותותיו.

בימים האחרונים בכלל נראה שהטורנטים ינפחו את נשמתם – העוקבים של מפרץ הפיראטים ו-OpenBitTorrent פשוט הפסיקו לעבוד. מדובר בעוקבים שמנהלים את רוב תנועת שיתוף הקבצים באינטרנט, כך שההשפעה על קצב ההורדות (ובכלל האפשרות להוריד קבצים) היא עצומה. יש כל מיני פתרונות שמתפתחים על הדרך, אבל על פניו נראה שאלה נסיונות לתחוב את האצבעות הפיראטיות בסכר, ושיש סיכוי טוב שתנועת הטורנטים ברשת תיחלש בתקופה הקרובה, עד מציאת פתרון חדש ומשמעותי.

אין משמעות הדבר ששיתוף הקבצים ימות. רוב הסיכויים שהוא פשוט יעבור עוד אבולוציה מואצת, ונוכל לראות את הדור הבא של הפיראטיות. בינתיים אפשר לעבור לשיתוף קבצים באמצעות Newsgroups (עולה כסף, מהירויות עצומות, טוב לחומרים חדשים ופורנו בעיקר), להוריד משרתים כמו RapidShare או לחכות עד שהפיראטים יתאוששו, ולצפות בסיבוב ההיאבקות הבא בין כוחות הרשע לכוחות הפשע.

7 תגובות ל-“הטורנטים מתעייפים

 1. שכולם פשוט יחזרו לאימיול. במוד kad כמובן, לא שרתים מרכזיים. והכל יהיה בסדר.

 2. כן, לאחרונה יש איזו התאוששות באימיול – יש הרבה שרתים וגם אנשים משתפים. חוץ מזה יש עוקבי טורנט פרטיים שקטים, כאלה שצריך להירשם אליהם ולשמור על יחס העלאה-הורדה, אבל המהירויות שם עצומות, והם ממשיכים לעבוד בינתיים.

 3. Rapidshare premium. פורומים. זה מה שיש לי להגיד.

 4. יוסי

  לא הבחנתי בשום האטה. מד מן ירד בשעתיים, אנטורג' ירד בשעתיים, סרטים משנות התשעים והאלפיים ירדו ביום-יומיים, שני קולברט ושני הדיילי שואו של תחילת השבוע ירדו בחצי שעה לפרק. לא כצעקתה.

 5. אני חושב שמעולם לא נתקלתי בהגדרה שלמה וממצה של הסכסוך הזה כמו זאת שהופיעה כאן: כוחות הרשע מול כוחות הפשע.
  A tip of my hat to you, dear madam.

  • רויטל סלומון

   How very lovely of you, sir. Thank you 😛

 6. זוהר

  יופי של בלוג יש לך רויטל.
  בינתיים מפרץ השודדים חי ובועט; מצד שני אתרים אחרים כמו isohunt ואחרים נעלמו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>