הטעות של דה באזר

אתר דה באזר, שהוא בעצם פלטפורמת בלוגים, מודיע בפוסט שהוא מעביר את הפעילות שלו למדיה חברתית – פייסבוק ואחרים. לא ברור כל כך מהם האחרים האלה (אינסטגרם? טוויטר ומגבלת התווים?).

אין לי גישה לנתונים ולמספרים של דה באזר. הם טוענים שבפייסבוק מובטחת להם חשיפה גדולה יותר, וכי הדיונים שם איכותיים יותר. אפשר בהחלט להתווכח עם שני הטיעונים האלה, אבל נניח אותם בצד.

דה באזר עושים טעות קלאסית, שחוזרת על עצמה הרבה בקרב בעלי אתרים – בעיקר משום שניהול אתר איכותי גוזל משאבים רבים יותר מתחזוק עמוד פייסבוק. הישענות טוטאלית על פייסבוק והזנחת העוגן האינטרנטי החשוב באמת – אתר האינטרנט – הן טעויות קריטיות שצפויות לעלות לאתר תוכן כזה די ביוקר.

אין שום בעיה לתחזק עמוד פייסבוק במקביל לאתר, אבל להעביר את כל התכנים שלך לפלטפורמה סגורה שאין לך שליטה בה, שיכולה לסגור לך את העמוד בהינף עכבר ובלי לתת דין וחשבון (שכחתם את סטטוסים מצייצים?), ושמחליטה על דעת עצמה מי ייחשף לתכנים שלך ומי לא (והרבה מי לא, כדי שתשלם על חשיפה לפוסטים) – זו שטות גמורה.

כשהתכנים שלכם רק בפייסבוק ובאינסטגרם, הם לא מתאנדקסים טוב בגוגל, ואתם לא ממש יכולים לקדם אותם אורגנית. יכולת החיפוש בארכיון מוגבלת ולא טובה, ואתם לא יכולים לגבות את התכנים לשימוש עתידי או למקרה של סגירת העמוד או הפרופיל.

פייסבוק היא רשת חברתית בירידה. גם כשהיא היתה בשיא, זה לא היה נבון להיכנס ככה למלתעות של צוקרברג. אני מקווה בשביל דה באזר שלא יאכלו להם את הראש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>