דפני גפני עונה

דפני גפני שואלת

דפני גפני, האישה (?) הכי מצחיקה היום בפייסבוק, מספרת בראיון קצר ובלעדי מה היא באמת חושבת עליכם ועל פייסבוק, וחושפת סוד אחד אינטימי במיוחד

עמודי הסאטירה והבידור עובדים חזק מאוד בפייסבוק בזמן האחרון. העמודים הטובים ביותר הם יוזמות פרטיות ואלמוניות של אנשים עם רעיון מקורי וחוש הומור חריף.

העמוד "דפני גפני שואלת" החל את פעילותו לפני חודשים ספורים בלבד, וכבר צבר כ-46 אלף אוהדים. הפוסטים שלה זוכים להמוני תגובות מפרגנות ומשועשעות והרבה מאוד שיתופים.

דפני נוהגת להיכנס לקבוצות ועמודים ולשאול בתמימות שאלות פרובוקטיביות שמעצבנות את חברי הקבוצה. השאלות מצחיקות מאוד, אולם הדיאלוג המתפתח בינה ובין הגולשים האחרים הוא הפנינה האמיתית. היא אינה מבדילה בין ימין לשמאל, פמיניסטיות ושובינסטים, חובבי כלבים וחברת החשמל, ולא חוסכת את שבטה מאף אחד.

כך למשל, נכנסה דפני לקבוצה של קריאה בקפה והסבירה שקראה בתערובת בהרט וגרמה לבעיות:

 

דפני אינטרנשיונל אוהבת גם לשאול שאלות בקבוצות דוברות אנגלית, והטרילה באלגנטיות את גרינפיס:

 

כיף גדול לפתוח את הבוקר עם הפוסטים הקורעים שלה, וכמעריצה אדוקה, פניתי לדפני וביקשתי לראיין אותה לבלוג, ולשמחתי הרבה – היא הסכימה! אז הנה לכם, בלעדי ולפני כולם וכל זה.

מאיפה הגיע הרעיון לדפני גפני שואלת?

"דפני גפני זוהי דמות שרצה לי הרבה בראש והחלטתי לעשות איתה משהו. רציתי לראות איך אנשים יגיבו לשאלות שיכולות להיות אמיתיות אבל עם איזושהי סתירה. השאלה הראשונה היתה לפורום אמהות, ששאלתי לגבי הנקה, אם גיסתי יכולה להניק את התינוק שלי כי היא מזרחית ותוך 5 דקות קיבלתי מבול של תגובות זועמות. אז הבנתי שעליתי פה על משהו".

אז את סוג של אנתרופולוגית?

"אנתרופולוגית חובבת. מאז שאני זוכרת את עצמי אני אוהבת להסתכל על אנשים ולנסות להבין מה היתה הסיבה לצורת התגובה שלהםץ ברוב הפעמים אני צודקת ומעמתת אותם עם מה שחשבתי שקרה".

לפי מה את בוחרת את הקבוצות?

"לפי רמות הטמטום שהן מכילות… סתם. לפעמים אני בוחרת קבוצה לפי שאלה שיש לי ולפעמים נכנסת לחברים ומחפשת קבוצות שיכולות לעניין".

מכמה קבוצות נחסמת כבר?

"מפתיע, אבל לא יותר מדי. אני מאמינה בסביבות 10, אבל המפתיע הוא שיש מנהלי קבוצות שמבקשים ממני לבוא ולשאול אצלם שאלות, כי מסתבר שאנשים רואים את השאלות וככה מכירים קבוצות חדשות. הקבוצות האינטלגנטיות הן הכי מופרעות כי החברים שם לא יודעים איך לאכול את הטמטום שלי".

דפני מטומטמת או תמימה?

"היא משחקת אותה תמימה כדי לזכות באהדה ובלבול, וברגע הנכון היא מנחיתה את המכה".

היו פניות מגברים מעוניינים? הצעות מגונות? איומים? כאלה שעדיין לא הבינו שאת דמות פיקטיבית?

"היו ועדיין יש הרבה פניות מגברים כולל הצעות מגונות, איומים עדיין לא היו אבל קללות של אנשים בעקבות פוסט בקבוצה זה עניין שבשגרה".

באיזו קבוצה הכי נהנית? היו מקומות שבהם כבר שיתפו איתך פעולה והבינו את הבדיחה?

"אין קבוצה ספציפית, הדבר שמהנה זה אם השאלה טובה והשיח מתנהל כמו שרציתי. אני בונה אותו ככה יהיה מצחיק וכשזה מצליח זה פרייסלס".

את בדרך כלל סוגרת עניין אחרי 5-6 תגובות. את לא מתפתה להמשיך עוד ועוד כשהתגובות טובות?

"ברגע שאני משיגה את מה שרציתי זה הזמן לעזוב את הספינה לפני שתשקע. גם מה שאני מעלה צריך להיות קצר כי אם זה ארוך מדי זה מתחיל לשעמם".

קווים אדומים שלא תחצי לעולם?

"חיכיתי לשאלה הזו", מציינת גפני, ומסבירה שהעניין גמיש: "היו כמה שאלות שלא העליתי כי זה לא נראה לי נכון ומתאים לשאול אותן, אבל לאחרונה אני שמה לב שאני מכופפת את הקו האדום יותר ויותר".

מה היה הפוסט הכי פופולרי? BDS?

"הפוסט של להבה קיבל יותר, אבל הוא היה בעברית. לעומת זאת הפוסט של BDS היה באנגלית ועדיין הגיע למקום שני, שזה מאוד מרשים. אני אוהבת את שניהם, למרות שההומו ארקטוס תמיד מצחיק אותי".

לאלה מביניכם שלא יודעים על מה מדובר (תתביישו לכם):

אושיות פייסבוק שאת אוהבת במיוחד?

"פייסבוק זה ללוזרים".

שאיפות לעתיד? מסר לאומה?

"שמחה שאנשים אוהבים ומעריכים את מה שאני עושה".

משהו שאת כן מוכנה לספר על עצמך?

"5399 – הקוד של האשראי שלי".

תודה לדפני על הראיון. סליחה. תודה, הסתדרתי.

2 תגובות ל-“דפני גפני עונה

  1. בדוק שזה גבר, קופירייטר, אחד מהאושיות המוכרות בפייסבוק 🙂

  2. דגן

    מסכים שזה גבר, לא בהכרח מישהו מוכר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>