חברות הפרסום נאבקות במודעות המפיצות קוד זדוני

malvertising

נראה שגלישה רגילה באינטרנט הפכה להיות מסוכנת כמעט כמו קיום יחסי מין ללא קונדום. אם אתם גולשים ללא חוסם פרסומות וחוסם סקריפטים, וגם אם אתם לא מסתובבים באתרים בעייתיים, אתם עלולים להיחשף לקוד זדוני שישתחל למחשב שלכם.

לפני כשבועיים, בסיפור שעבר קצת מתחת לרדאר, התגלה כי Zedo, פלטפורמת פרסומות מקוונת, מפיצה קוד זדוני באמצעות מודעות הפרסומת שהיא מגישה. בין האתרים הנגועים היו הג'רוזלם פוסט, The Times of Israel, אתר המוזיקה Last.fm ועוד.

מאחר שהפרסומות הופצו דרך מערכת Doubleclick של גוגל, הן הגיעו למיליוני גולשים. גוגל איתרה את הבעיה ועצרה את הפרסומות יחסית מהר, תוך שהיא מנתקת את יחסיה עם Zedo. זידו, מצדה, הכריזה כי ניקתה את המערכת שלה ואינה מגישה יותר פרסומות נגועות.

נראה שהשיטה הזו, הפצת קוד זדוני באמצעות פרסומת לגיטימית לכאורה, תופסת תאוצה בזמן האחרון. השיטה, המכונה גם Malvertising, תוקפת בעיקר אתרים עם טראפיק נמוך, אבל הניסיון האחרון מראה שאפשר להשתמש בה גם באתרים גדולים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>