אודות

אודות, או About Us, אמור להיות חלק חשוב כמעט בכל אתר חברה רשמי, ואפילו בבלוגים. זהו העמוד שבו מספרים על החברה, מתי נוסדה, מי הקים אותה, מה ההיסטוריה שלה, ואולי הכי חשוב – מי האנשים שעומדים מאחוריה, ואיך יוצרים איתם קשר.

למרות ההבנה-לכאורה ש"חשוב להיות באינטרנט", יש לחברות נטייה מעצבנת במיוחד לשים מידע חסר תועלת בעמוד "אודות", ולהפוך את מציאת דרכי הקשר עם מנהלי החברה לבלתי אפשרי. משום מה, גם לאנשים שלכאורה מבינים מאוד באינטרנט ובניהול תדמית, לא ברור בכלל שהסתרת פרטי הקשר של החברה ואי הצגת הפרצופים שעומדים מאחוריה, מעוררים באופן מיידי חשד לגבי אמינות אותה חברה.

נכון, לא כל חברה רואה לנכון להכין עמוד "אודות" עם תמונות סטודיו יוקרתיות של כל תת-מנהל וסיפור חייו. תמונות אמנם מוסיפות הרבה אמינות וגם עניין, שלא לדבר על קשר קצת יותר אישי עם הלקוח, אבל לא כל אחד מרגיש נוח עם פרסום תמונתו באינטרנט. בסדר. יחד עם זאת, חברות רבות נוטות לדלג על המידע החשוב – בעלי תפקידים, הרקע המקצועי שלהם והדרכים ליצור איתם קשר. בהרבה מקרים מסתפקים באיזו כתובת מייל שמתחילה במילה info ושאף אחד לא בודק אף פעם. בלי שמות, בלי פרצופים. שחס וחלילה לא ימצא אותנו איזה לקוח.

בנוסף, יש גם הזנחה של מידע שנראה טריוויאלי – מה, לעזאזל, עושה החברה. הנטייה היא לזרוק כמה משפטים מופשטים על חזון, הגשמת חלומות ואמונות מדהימות, אבל לרוב זה לחלוטין לא מסביר במה עוסקת החברה הלכה למעשה.

המצב אמנם משתפר, על פי ג'ייקוב נילסן, אבל בזחילת נמלים עייפה: ב-5 השנים האחרונות נראה שיפור של 9% בשימושיות עמוד ה"אודות" באתרים באינטרנט. המדגם שהוא עשה קטן מאוד, אבל כל מי שמחטט קצת באתרי Corporate יודע שאכן זהו המצב.

השיפור המשמעותי ביותר שנרשם הוא במציאת פרטי התקשרות; ירידה נרשמה ביכולת הגולש להבין "מה עושה החברה"; השימוש בווידיאו בעמודי ה"אודות" מתגבר, אולם הוא אינו משרת תמיד את המטרה.

נילסן מספק דוגמא של עמוד "אודות" מוצלח – דווקא של חברה מסורתית בשם אלקואה. על פי נילסן, יש כמה וכמה סוגים של גולשים שזקוקים למידע שמכיל עמוד ה"אודות" – חברות המחפשות שיתופי פעולה, לקוחות פוטנציאליים, עיתונאים ואנשי מדיה, מעסיקים, מחפשי עבודה ועוד. עבור כל אלה, ובכלל עבור התדמית, כדאי להשקיע עוד קצת מאמץ בעמוד ה"אודות" ולא להסתפק במידע מעורפל שהועתק מאתר מעורפל אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>