15 דקות התהילה של מר פדורה הצעיר

מר פדורה

עם כל הספינים השיווקיים ותעלולי המדיה החברתית, קשה להאמין שדברים נחמדים מתרחשים באינטרנט באופן ספונטני. ובכל זאת, ולמרות הכל, הם בהחלט עדיין מתרחשים.

סיפור של מר פדורה (Sir Fedora) הצעיר מתחיל באופן בנאלי – הוא פותח ערוץ ביוטיוב ומעלה סרטון. פדורה הוא בסך הכל ילד, הסרטון שלו לא ערוך בצורה מתוחכמת ואין בו אפקטים מיוחדים. הוא פשוט מדבר למצלמה. קצת אחר כך הוא גילה שמישהו עשה לייק לסרטון, ובהתלהבות נעורים מקסימה, הוא העלה סרטון תודה. הנה הסרטון:

הילד בסך הכל רצה כמה לייקים וכמה עוקבים בחשבון הטוויטר שלו. אבל אז, החליט משתמש ב-reddit להעלות לינק לסרטון ולבקש מהגולשים להיכנס ולתת לייק לילד הנלהב. בלי הרבה תשומת לב, גם בתחתית הסאב-רדיט videos, הילד היה יכול לקבל כמה מאות לייקים. אבל באינטרנט, כמו באינטרנט, לפעמים דווקא הדברים השוליים מזנקים לראש העמוד, וכך היה גם עם הלינק לסרטון. בתוך זמן קצר מאוד, בעוד מר פדורה מפנטז על 5 לייקים, הוא קיבל קרוב ל-60 אלף כאלה. נכון לעכשיו, יש לו 664 אלף צפיות בסרטון, וכ-87 אלף לייקים. חשבון הטוויטר שלו גם הוא הפך למוקד עלייה למקלדת, ויש לו כעת כ-21 אלף עוקבים נלהבים.

מאז, הוא הספיק לפרסם עוד כמה סרטונים, לגלות את הספונסר הראשון שלו (חנות לכובעי פדורה), ולקבל אייטמים בכמה אתרי חדשות ובלוגים. הוא אפילו קיבל סאב-רדיט משלו, בו מתגודדים המעריצים הכבדים, ומעריפים עליו תשומת לב אוהבת, עם נגיעות קלות של ציניות.

כל זה התרחש בתוך מספר שעות, ועם כל החביבות שבדבר, ישנם גולשים לא מעטים שכבר הביעו את החשש שלהם בנוגע למידת הנזק שעלול להיגרם לילד. חלקם תהו מה יקרה כאשר 4chan יצטרפו למסיבה, אחרים אמרו שכל תשומת הלב הזו מזויפת, תיעלם מהר ותשאיר את מר פדורה הצעיר מבועס ומבולבל, והיו מי שכבר העלו את החשד שמדובר באיזה תעלול שיווקי. בינתיים, אין סימנים לכך שמשהו רע במיוחד הולך לקרות. סביר להניח שתשומת הלב תדעך, אבל יכול להיות גם שמר פדורה יהפוך לסלב רשת בזעיר אנפין, פשוט כי סרטוני היוטיוב שלו ממש מוצלחים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>