מיקרוסופט מבקשת מגוגל להעלים לינקים לטורנטים של אופן אופיס

אופן אופיסאופן אופיס היא אולי לא מתת האל לעורכי מסמכים, אבל מדובר באופציה חינמית, לגיטימית ושימושית, למי שלא רוצה להמשיך להיות מוחזק במלתעות של מיקרוסופט. מאחר שאופן אופיס ניתנת להורדה בחינם, אפשר ורצוי להוריד אותה גם באמצעות טורנטים.

מיקרוסופט, כמו חברות אחרות, מנסה נואשות להילחם בתופעת ההורדות הבלתי חוקיות, ובמהלך נסיונות אלה היא גם רוצה להעלים הורדות לגיטימיות. החברה שלחה לגוגל בקשה להסיר ממנוע החיפוש לינקים לטורנטים, שחלקם מובילים להורדת אופיס של מיקרוסופט, אך חלקם מובילים להורדת אופן אופיס. ייתכן, כמובן, שמדובר בטעות שמקורה בשמות הדומים של התוכנות, אבל יכול להיות שמיקרוסופט, בעוד צעד היסטרי, מנסה לנקות קצת את זירת התחרות.

גוגל מקבלת כ-15 מיליון בקשות בחודש להסרת לינקים שמפרים לכאורה זכויות יוצרים. מאז חודש ינואר השנה, קיבלה גוגל למעלה מ-100 מיליון בקשות הסרת לינקים ממנוע החיפוש שלה. גוגל מרוצה מהתהליך ואף טוענת שזהו הפתרון האידאלי שמאזן בין הצורך לשמור על זכויות יוצרים ובין הרצון להימנע מתביעות מיותרות. הסרת הלינקים המפרים זכויות יוצרים פותרת, לדברי גוגל, את הבעיה, אולם גם גורמת למחיקת לינקים לגיטימיים רבים. לפני כחודש, למשל, פנתה HBO לגוגל בבקשה להסיר לינקים המובילים להורדת נגן המדיה החינמי VLC. בגוגל טוענים שהם עושים כמיטב יכולתם לסנן את הבקשות ולהימנע ממחיקות שלא לצורך.

מקור הידיעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>