GCX – גלובל קורייר אקספרס: חוצפה על גבול ההונאה

gcx גלובל קורייר אקספרס

פירסמתי את הטקסט הזה בפייסבוק, אבל נראה לי שמגיעה לו תפוצה יותר רחבה, בשאיפה שאולי זה יעזור לגולש אחד או שניים להימנע מהיתקלות בחברה שנקראת GCX.

הזמנתי כמה דברים מאיביי ומאתר בריטי כלשהו. לצערי הרב, המוכר באיביי לא טרח לציין שהוא שולח את החבילות דרך ה-Global shipping program של איביי (שזה בדרך כלל GCX וחברותיה), ובאתר הבריטי לא צוין שמדובר במשהו שונה מדואר רגיל. אם אתם לא יודעים, באיביי, כשמצוין שהשילוח הוא דרך Global shipping program, המחיר שאתם משלמים אמור להיות המחיר הסופי – כולל כל המכס והעמלות. כך אתם אמורים לקבל החלטה מושכלת אם בא לכם לשלם את הסכום הזה, או לחפש מוכר אחר.

הבעיה היא ש-GCX אוהבים לעשות סיבובים על הישראלים, ולהוציא מהם עוד כסף בלי שום הצדקה. בחבילה הראשונה עוד הסכמתי לשלם את דמי הטיפול המופרכים שהחברה הזו גובה (כ-100 ש"ח ומע"מ), בנוסף למע"מ שיש לשלם על הפריט עצמו למדינת ישראל. במקרה הזה מדובר בכ-20% מערך החבילה עם המשלוח, סכום מופרך במיוחד לאור העובדה שכבר שילמתי על משלוח לשולח עצמו.

אבל החוצפה לא נגמרה – השליחים שלהם לא מתאמים זמן הגעה ומגיעים לבית שלכם מתי שמתחשק להם, בלי להודיע מראש. מאחר שאתם לא בבית, מיד מצוין במערכת המגוחכת שלהם שהושארה לכם הודעה (לא היה ולא נברא) ואתם צריכים לחכות לחסדי השליח בסבב הבא שלו, שמי יודע מתי יהיה.

האתר של GCX נראה כאילו שכחו אותו בשנות ה-90. אין טלפון ליצירת קשר, לטפסים הנשלחים משם הם לא עונים בכלל (וגם לא שולחים מייל אישור שההודעה התקבלה), חשבונית על התשלום המופרך לא קיבלתי למרות הבטחות שתישלח אליי, ובקיצור – אין עם מי לדבר.

איכשהו הצלחתי למצוא טלפון של חברת קריאף, שכנראה אחראית על המחדל הזה שנקרא GCX והתקשרתי. הבטיחו שיחזרו אליי. ומה אתם יודעים. חזרו אליי, אבל לא מ-GCX, אלא מחברה מחוצפת אחרת, בשם אמגון – עוד חברת שילוח קיקיונית. הנציג החצוף שלהם נזף בי שלא הייתי בבית כשהנהג שלהם הגיע (!). ביקשתי לתאם מועד חדש, והשעות המופלאות שלהם כוללות את הטווחים המגוחכים של 9:00-12:00 ו-11:00-15:00. מישהו שם לא מבין כל כך את זרימת הזמן-מרחב, מכיוון שאם אני לא יכולה להיות במקום מסוים בין 9-ל-12, לא ברור איך אני אמורה להיות שם בין 11 ל-3 אחה"צ. בסוף נשברתי והחלטתי לבוא לקחת את החבילה ישירות מאמגון, שיושבים בבני ברק. הוא נתן לי את המספר של החבילה, שבכלל מופיעה כחבילה של דואר שליחים של דואר ישראל. מעניין כמה גורמים מעורבים בחבילה המסכנה הזו.

עשר דקות אחרי השיחה המעצבנת הזו, קיבלתי טלפון חדש מ-GCX ובו אותה נציגה ניסתה להוציא ממני עוד 100 שקל על עוד חבילה שבדרך, שלא תגיע אליי בזמן, שהשילוח לא יהיה מתואם, שחשבונית עליה לא תגיע ושאני בכלל אצטרך ללכת להביא אותה בעצמי. סירבתי לשלם. אני כבר אשבור את הראש מול הספק המקורי.

אז שימו לב – אם מישהו מתכנן לשלוח לכם משהו באיביי דרך Global Shipping Program – העדיפו משלוח בפורמט אחר. אפילו דואר רשום רגיל עובד יותר טוב מאשר החוצפה שעל גבול ההונאה של GCX.

15 תגובות ל-“GCX – גלובל קורייר אקספרס: חוצפה על גבול ההונאה

 1. ארז

  אתמול הזמנתי מהם לראשונה. כיף…

 2. מתנאל

  המצב שלך עוד בסדר יחסית למה שאני עברתי שם..פשוט שערוריה!

 3. גיא

  ממליץ לך שתקפצי לביקור בקבוצת 'סלאמתק!' בפייסבוק, יש שם לא מעט מקרים על GCX.

  בכל פעם כשאני רואה סיפור על GCX אני פשוט מתלבט לקחת לום ולרסק איזו מכונית רנדומלית ברחוב.
  אני עד יום הרווקים הסיני, 11/11, לא הייתי מודע בכלל לקיומו של GCX. כל משלוח שהזמנתי עד לאותו היום היה בדואר רגיל או דואר אקספרס בתוספת תשלום בשביל שירות של DHL או UPS.

  ביום הרווקים הסיני הזמנתי כמות נכבדת של משלוחים ובאחד המוצרים בחרתי בחברה שעובדת עם GCX ובאופן נורא אירוני משלוחים שהזמנתי בדואר רגיל הגיעו אחד אחרי השני ואותה החבילה לא הגיעה עדיין.
  פתאום מתקשרים אליי ואומרים לי שאני צריך לשלם מכס ומע"מ על סך 190 ש"ח, לא הבנתי למה אבל זרמתי כי המוצר היה חשוב לי ורציתי רק שיגיע כבר. שילמתי ואמרו לי "החבילה תגיע אלייך בעוד כמה ימים".
  זה היה ביום שני, וביום שישי אני בסידורים ופתאום מתקשר אליי שליח – "אני עוד כמה דקות אצלך, תהיה בבית!".
  התפניתי מעיסוקיי וחיכיתי לו במשך כשעה וחצי, ממש כמה דקות, ואז אני מקבל הודעה שהשליח היה אצלי ולא היה מענה.
  שקר גמור, התקשרתי אליו בעצבים שזה שקר והוא ענה לי "איבדתי את החבילה שלך.".
  התחלתי לאכול סרטים והבחור נעלם, לא קיים יותר. במשך כמה ימים אני מנסה ליצור קשר עם GCX, ואין מענה בכלל. רגע לפני שהתייאשתי הגיעו אליי פרטים של חברה אחרת שGCX היא חברת בת שלה, ומעבר לזה קיבלתי אימייל של המנכלית של אותה החברה.
  שלחתי למנכ"לית אימייל מפורט עם כל הפרטים וכל תרחיש האירועים ואיימתי לערב את האתר שממנו הזמנתי ואת החברה שעובדת איתם וכולם יעודכנו על המעשים שלהם, מידית היא הפנתה את האימייל שלי לאיזו אחראית בGCX שהתקשרה וליקקה לי כמה עמוק שאפשר ודאגה ששליח יגיע אליי ויביא לי את המשלוח.
  אוי אוי, הבדיחה – שליח שמגיע אליי! עוד פעם חיכיתי כמה שעות ועוד פעם קיבלתי מסרון שהשליח היה ולא היה מענה. לא חיכיתי דקה וכבר שלחתי לה הודעה שזה שוב קרה ושאני פונה לחברות. מידית אותה אחראית התקשרה אליי וליקקה עוד יותר עמוק וסידרה שאותו השליח יעשה, לשם שינוי, את העבודה שלו ויעביר לי את המשלוח ולבסוף קיבלתי את המשלוח.
  זה אירוני, הזמנתי 7 חבילות ביום הרווקים הסיני, 6 מתוכן משלוח בדואר רגיל והכל הגיע אליי לפני החבילה הזאת. אשכרה דואר ישראל עושים את העבודה שלהם?

  יודעת מה אבל יותר אירוני? כמה שבועות אחרי האתר שממנו רכשתי הכל שלח לי חבילת פיצוי על מוצר אחר, סיפור אחר, ומשום מה הם שלחו לי דרך GCX. אשכרה אותו הסיפור חזר על עצמו עם אותו השליח, חירטט אותי עד שהייתי צריך לאיים – ואחרי שאיימתי קיבלתי את החבילה!
  בסוף התהליך שלחו לי בקשה למלא סקר, פשוט כתבתי שאני הולך לפתוח נגדם קמפיין ולשכנע כמה שיותר אנשים להחרים אותם ולא לעבוד איתם אי פעם.

  לא ברור לי איך החברה הזאת שורדת,
  אבל אין ספק שכל הסיפור הזה צריך להגיע לתקשורת.

  • פשוט לא ייאמן, חייבים להפיץ את הסיפורים האלה כמה שיותר, כדי שאנשים לא יפלו בפח.

 4. בני

  רוצים 250 ש"ח דמי טיפול על סלולרי שעולה 550 ש"ח

 5. איילה

  זה חומר שצריך לשלוח לסיון מ"הכל כלול" בערוץ 10 נדמה לי….

 6. אלכס

  אני הזמנתי מEBAY קפסולות קפה ב155שקל 80 יחידות אבל לאחר הגעתן ארצה קיבלתי דרישה לשלם עוד 150ש"ח+מע"ם עבור בדיקה והצהרה משום שמדובר במוצר מזון. האם מישהוא פעם הזמין מוצר מזון כל שהוא ויש ניסיון לשחרורו? אני מתכוון להזמין עוד ומחפש דרך לעשות זאת ללא שחיטה ..
  באתר משרד הבריאות מופיע שמותר ביבוא אישי להזמין עד 3קג ואישור לא עולה כסף
  https://www.health.gov.il/…/Pages/Importer_Registration.aspx
  הנפקת תעודת רישום יבואן אינה כרוכה בתשלום אגרה

  • אלכס

   שלום

   אנחנו חברת GCX יוצרים איתך קשר לגבי המשלוח שהוזמן מאינטרנט,

   כדי שלא יהיו בעיות בעת שחרור מהמכס נא להשאיר פרטים לגבי המשלוח וכדי שנוכל לאמת את הפרטים במערכת:

   שם+שם משפחה:

   ת.ז:

   כתובת מלאה (בהתאם לדרך ההפצה) :

   מספר נייד עדכני:

   ומה מכיל המשלוח:

   בנוסף, בגלל שזהו משלוח המכיל מזון, תמרוק או תרופה הוא דורש הצהרה בשביל לשחרר אותו. אני מצרף למייל זה את קבצי ההצהרה, אותם אני צריך שתמלא ותשלח לי במייל חוזר או בפקס 0747-555442

   נא לשלוח את הפרטים בהקדם בכדי שתהליך השחרור יתקדם והחבילה תגיע לייעדה.

   האישור כרוך בתשלום על סך 150 ש"ח לפני מע"מ + דמי אחסנה

   תודה רבה,

   המשך יום טוב.

 7. יואב

  לא הכרתי חברה שנותנת שירות יותר רע מהם.
  אם הם לא היו קיימים – השטן היה צריך להמציא אותם

 8. ניצן

  גם אנחנו עברנו תלאות לא נורמליות איתם. חברה מזעזעת. שלחנו תלונה להגנת הצרכן. אולי יקרה משהו.

 9. יוסי

  האם החברה הזו קיימת או שזה זיוף של חברה? שלחו לי מוצר דרכם וכבר כמה חודשים אני לא מצליח לייצור קשר איתם. הם לא עונים לא בטלפון ולא במייל.

  • יוגי

   היתה לי התנהלות נוראית מולם, הדרך היחידה בה השגתי אותם היא ע״י נסיעה פיזית למשרדיהם. בניין ממן בנתב״ג.
   אגב הדרך היחידה שבסופו של דבר עבדה (לאחר שהם איבדו חבילה שלי) היא הגשת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות. מאותו רגע הם רדפו אחרי..

 10. hit180

  חברת GCX לא עובדת לבד, היא מאכילה טוב מאד כל מיני מוסדות ממשלתיים כגון: מכס, משרד תקשורת , בריאות וכו'. ולצערי ללכת איתם ראש בראש זה לא הגיוני. GCX אומרים שזה לא הם דורשים דמי אחסנה אלא חברת ממן, עוד גנבים. בעצם כשאני חושב על זה עכשיו, שום דבר חדש, ככה זה בישראל, תגיד תודה שעבר יום ולא עשו אותך בכל החורים.

 11. נדב

  אני פשוט לא מאמין שנפלתי בדבר הזה.
  הזמנתי חבילה מאיביי (אבקת חלבון) שבישראל כמובן שהיו שוחטים ולוקחים 400 שקלף באיביי – 190. מציאה!
  עד שמתקשר מישהו שנשמע כאילו יצא מהסרט "הסנדק" ואומר שצריך לשלם על שיחרור, טופס בריאות, אחזקה ושטויות כאלו. בהתחלה אמר לי 75 שקלים, ואחרי שאמרתי לו שאני לא מבין למה החבילה שלי הגיע אליו ושאני לא מעוניין לעבוד איתו, הוא אמר "אז נעשה את זה 50 שקלים לא כולל דמי אחסנה".
  אחרי קצת חיפושים באינטרנט הבנתי – ככל הנראה אין דרך לברוח מהם.

  בקיצור – אם רציתי לעזוב את ישראל לפני כן, עכשיו בטוח שאני מתכוון לעשות את זה.
  לבכות שככה מתייחסים לאזרחים. מדינה של גנבים

 12. Lior

  אני הזמנתי ממיר סטרימר TV box מאתר gear best , בהתחלה רצו ממני אישורים ממשרד התקשורת ועוד איזה 500 שקל לפחות על מוצר שעולה 60 דולר גג באינטרנט !!! בנוסף אמרתי להם שאני לא רוצה להכניס את זה לארץ ושישלחו את זה אליי לקנדה , אחרי יומיים של הצעת מחיר קיבלתי הצעת מחיר לשלוח את החבילה לקנדה בעלות של 485 שקל לא פחות !!!! כולל אחסנה בעלות 210 ??! וכולל רישום ברשימון 110 ?? והובלה 158 … אני גר בקנדה כבר 8 שנים והזמנתי מוצרים מסין ומאיבי ומאיפה לא … לא שימח אותי לדעת שיש חבורת עבריינים חוקיים שיושבים שם ובאופן חוקי גונבים חבילות מאנשים !!! עצוב שזה עדיין אותו מצב במדינה כביכול מתוקנת .. יום נפלא לכולכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>