GCX – גלובל קורייר אקספרס: חוצפה על גבול ההונאה

gcx גלובל קורייר אקספרס

פירסמתי את הטקסט הזה בפייסבוק, אבל נראה לי שמגיעה לו תפוצה יותר רחבה, בשאיפה שאולי זה יעזור לגולש אחד או שניים להימנע מהיתקלות בחברה שנקראת GCX.

הזמנתי כמה דברים מאיביי ומאתר בריטי כלשהו. לצערי הרב, המוכר באיביי לא טרח לציין שהוא שולח את החבילות דרך ה-Global shipping program של איביי (שזה בדרך כלל GCX וחברותיה), ובאתר הבריטי לא צוין שמדובר במשהו שונה מדואר רגיל. אם אתם לא יודעים, באיביי, כשמצוין שהשילוח הוא דרך Global shipping program, המחיר שאתם משלמים אמור להיות המחיר הסופי – כולל כל המכס והעמלות. כך אתם אמורים לקבל החלטה מושכלת אם בא לכם לשלם את הסכום הזה, או לחפש מוכר אחר.

הבעיה היא ש-GCX אוהבים לעשות סיבובים על הישראלים, ולהוציא מהם עוד כסף בלי שום הצדקה. בחבילה הראשונה עוד הסכמתי לשלם את דמי הטיפול המופרכים שהחברה הזו גובה (כ-100 ש"ח ומע"מ), בנוסף למע"מ שיש לשלם על הפריט עצמו למדינת ישראל. במקרה הזה מדובר בכ-20% מערך החבילה עם המשלוח, סכום מופרך במיוחד לאור העובדה שכבר שילמתי על משלוח לשולח עצמו.

אבל החוצפה לא נגמרה – השליחים שלהם לא מתאמים זמן הגעה ומגיעים לבית שלכם מתי שמתחשק להם, בלי להודיע מראש. מאחר שאתם לא בבית, מיד מצוין במערכת המגוחכת שלהם שהושארה לכם הודעה (לא היה ולא נברא) ואתם צריכים לחכות לחסדי השליח בסבב הבא שלו, שמי יודע מתי יהיה.

האתר של GCX נראה כאילו שכחו אותו בשנות ה-90. אין טלפון ליצירת קשר, לטפסים הנשלחים משם הם לא עונים בכלל (וגם לא שולחים מייל אישור שההודעה התקבלה), חשבונית על התשלום המופרך לא קיבלתי למרות הבטחות שתישלח אליי, ובקיצור – אין עם מי לדבר.

איכשהו הצלחתי למצוא טלפון של חברת קריאף, שכנראה אחראית על המחדל הזה שנקרא GCX והתקשרתי. הבטיחו שיחזרו אליי. ומה אתם יודעים. חזרו אליי, אבל לא מ-GCX, אלא מחברה מחוצפת אחרת, בשם אמגון – עוד חברת שילוח קיקיונית. הנציג החצוף שלהם נזף בי שלא הייתי בבית כשהנהג שלהם הגיע (!). ביקשתי לתאם מועד חדש, והשעות המופלאות שלהם כוללות את הטווחים המגוחכים של 9:00-12:00 ו-11:00-15:00. מישהו שם לא מבין כל כך את זרימת הזמן-מרחב, מכיוון שאם אני לא יכולה להיות במקום מסוים בין 9-ל-12, לא ברור איך אני אמורה להיות שם בין 11 ל-3 אחה"צ. בסוף נשברתי והחלטתי לבוא לקחת את החבילה ישירות מאמגון, שיושבים בבני ברק. הוא נתן לי את המספר של החבילה, שבכלל מופיעה כחבילה של דואר שליחים של דואר ישראל. מעניין כמה גורמים מעורבים בחבילה המסכנה הזו.

עשר דקות אחרי השיחה המעצבנת הזו, קיבלתי טלפון חדש מ-GCX ובו אותה נציגה ניסתה להוציא ממני עוד 100 שקל על עוד חבילה שבדרך, שלא תגיע אליי בזמן, שהשילוח לא יהיה מתואם, שחשבונית עליה לא תגיע ושאני בכלל אצטרך ללכת להביא אותה בעצמי. סירבתי לשלם. אני כבר אשבור את הראש מול הספק המקורי.

אז שימו לב – אם מישהו מתכנן לשלוח לכם משהו באיביי דרך Global Shipping Program – העדיפו משלוח בפורמט אחר. אפילו דואר רשום רגיל עובד יותר טוב מאשר החוצפה שעל גבול ההונאה של GCX.

74 תגובות ל-“GCX – גלובל קורייר אקספרס: חוצפה על גבול ההונאה

 1. עידו

  חברה של גנבים, משלוח של 72 דולר, דורשים תשלום נוסף

 2. ירון

  יותר מחודשים אני ממתין למשלוח שהגיע עם חברת Aramex שהם בעצם חברת בת שלKRIEF ALBATROS בשם GCX
  לא עונים לטלפון ולא מתיחסים לפניות שלי במייל ואין תשובות מדף צור קשר באתר שלהם
  השיטה לא לענות ולמשוך זמן לכן תשלמו על עוד 25 יום אחסנה במחסן שלהם " אחסנה בפיקוח המכס" אני שילמתי יותר מ + 485 ש"ח – זו השיטה שלהם להוציא יותר כסף על השיחרור
  אך מצאתי את הדרך להגיע אילהם בטלפון דרך חברת האם שהם בעצם אותה חברה 0747555500 או 0747555503 או ל 0747555502
  תתעקשו לקבל תשובות זו אותה החברה בדיוק וגם עזרו לי לקבל את המשלוח – כמובן לאחר ששילמתי כפול מערך המוצרים

 3. שלומי ברכה

  כל מי שכתב שהם לא עונים שינסה בפייסבוק
  קיבלתי שם מענה די מהר
  https://www.facebook.com/gcxglobalcourierexpress/

 4. בורנשטיין ניצן

  חברת הזבל GCX משקיעה לאחרונה בפרסום במקום בשירות הזבל שלהם.
  אם את/ה מקבלים מהם דרישת תשלום עדיף להתעלם ולבקש החזר מחברת האשראי.
  פעמיים שילמתי להם דמי טיפול ומע"מ ופעמיים לא קיבלתי את החבילות.
  אין עם מי לדבר, אין טלפון, פניות בכתב לא נענות.

 5. נועם

  כנראה שמשהו שם השתנה..
  אני קיבלתי מהם מענה מהיר והעמלה שלהם היא 30 שקלים.. נכון מעצבן לקבל את זה בהפתעה אבל רחוק ממה שכתוב פה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>