אלביס קוסטלו: "אל תקנו את האלבום החדש שלי"

202 דולרים אמריקאיים – זה המחיר שנדרש כרגע באתר אמזון עבור מהדורה מיוחדת של אלבום של אלביס קוסטלו, בשם "The Return of the Spectacular Spinning Songbook". החבילה המפוארת כוללת דיסק אחד, DVD אחד וגם הדבר המוזר הזה, נו, השחור מהוויניל… אה – תקליט. לא, אין חולצה.

ניתן להניח שמעריציו האדוקים של קוסטלו ירכשו את המארז המפנק וישלמו בלי בעיה את הסכום המבוקש, אולם אלביס קוסטלו בעצמו חושב שמדובר בהפרזה פרועה. "אנו לא יכולים להמליץ לכם על פריט נפלא זה", כותב קוסטלו באתרו הרשמי, "מכיוון שהמחיר הוא טעות דפוס או סאטירה". קוסטלו מציין כי כל ניסיונותיו לשכנע את חברת התקליטים לרדת במחיר עלו בתוהו, ולכן החליט לנקוט בצעד יוצא דופן זה, במאמר שכותרתו "Steal This Record".

קוסטלו לא מסתפק באמירות החדות הללו, ואף ממליץ לחובבי המוזיקה לרכוש את "Ambassador of Jazz" – מארז מהודר במזוודה חביבה, המכיל 10 דיסקים של לואי ארמסטרונג, "אחד מהמפכנים היפים והאוהבים שאי פעם התקיים", אומר קוסטלו. עוד מציין הזמר, שמי שמעוניין לשמוע את המוזיקה הכלולה ב"תרמית המחוכמת הזו", יכול לבוא להופעות שלו, או לקנות כל פריט בנפרד, במחירים סבירים יותר, "אם עוד לא השגתם אותם באמצעים פחות קונבציונאליים".

אפשר לטעון שזו לא בעיה לאמן עשיר להיכנס בחברות המוזיקה, אבל יש הרבה אמנים שעדיין תלויים בהן וביכולות השיווק וההפצה שלהם, וגם, שמדובר במהדורה לאספנים ולא ממש חייבים לקנות. מצד שני, אפשר לטעון שזה רק עוד מקרה שבו המסיכה נקרעת מעל פניה של תעשיית המוזיקה, שבעיקר מוכיחה את עצמה כאגרסיבית, עושקת אמנים וחמדנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>