טביעת האצבע המפחידה של הטמטום

האח הגדול 1984

חוק הצנזורה של אתרי אינטרנט? בקטנה, עזבו אתכם משטויות.

במסגרת מאמציה הבלתי נדלים של המדינה המפגרת שלנו, להפוך ליותר מפגרת ויותר מפחידה מאיראן – אישרה הממשלה היום את הצעת החוק "תעודת זהות / מסמך נסיעה ומאגר מידע ביומטרי". על פי החוק, ישולבו פרטים ביומטריים בתעודת הזהות, כולל טביעות אצבע וצילומים ממוחשבים של תווי פנים. רגע, יש עוד: יוקם גם מאגר מידע עם הפרטים הביומטריים של כל אזרחי המדינה.

בקטנה, אתם יודעים. זה כדי להילחם בפשע (כן, זה בטוח ימנע מטחי יריות בחופי בת ים ורצח של חפים מפשע), בטרור (כי כל המחבלים מחזיקים תעודת זהות ישראלית), בשחיתות (אה, זה לא קשור. קשה למצוא טביעות אצבעות על מעטפות-מלאות-דולרים בנות כמה שנים). זה יעזור למשטרה (למכור עוד כמה אזרחים למשפחות הפשע), זה יגרום לשירות טוב יותר במשרדי הממשלה (כי הרבה יותר גרוע ממה שיש עכשיו כבר לא יכול להיות), למדינה תהיה שליטה ובקרה על כל המידע. רק למדינה, מה קרה לכם?! ברור. רק למדינה.

כן, כי למשל, אי אפשר בשני קליקים וחצי, כבר היום בעידן אבטחת המידע המהוללת של מדינת ישראל, להגיע לקובץ ענק המכיל פרטים מלאים ושלמים על חלק ניכר מאזרחי המדינה. בטח שאי אפשר. זה לא באינטרנט. גם לא קוראים לזה רשומון.

מטרידות לא פחות הן התגובות הנבערות של אנשים תמימים, שחושבים שבאמת, זו הדרך היחידה והשיטה הכי יעילה לצמצום הפשיעה ורמות החרדה שלהם. אנשים שחושבים ש"אין להם מה להסתיר" וש"רק עבריינים חרדים לפרטיות שלהם". איפשהו, שטיפת המוח הזו, שמלמדת שהמדינה צריכה לשלוט בכל, כולל המידע והחינוך של הילדים שלנו – השטיפה הזו עובדת. היא מחלחלת. אנשים ממש מתחילים להאמין בזה. ולא משנה שאת ההצעה יזם שר בממשלה מושחתת ורקובה, ולא משנה שהידיים של המשטרה גם לא נקיות בכלל. זה לא משנה. האח הגדול מצליח להפיץ את הפחד, ופחד הוא כידוע כלי נשק יעיל מאוד. 1984 היא שגיאת כתיב. השנה הזו היא כאן ועכשיו.

לא ברור לי מאין שואבת ממשלה כה רעועה ומושחתת את הזכות המוסרית לנסות ולהעביר חוקים כה משמעותיים בתקופה כזו של אי ודאות שלטונית. אני מקווה שהחוק הזה לא יעמוד במבחן בג"ץ או בכל מבחן שפוי אחר שיהיה בדרך.

בכל מקרה, יש תקווה,כמו שאמר אחד הטוקבקיסטים – אם המבצע הזה ייצא לפועל כמו שיצא לפועל מכרז התעודות החכמות, נהיה בסדר. לפחות על חוסר היעילות של המדינה אפשר לסמוך. לפחות זה.

5 תגובות ל-“טביעת האצבע המפחידה של הטמטום

 1. ררויטל – יישר כח.
  I couldn't have said it better my self.

  אהתכוונתי ממילא להעלות את הידיעה הזו לפורום קונספירציות ב-NRG, שאותו אני מנהלת וכעת משנתקלתי במאמרך המצויין, אני מתכוונת לצרף קישור באותו אשכול גם אליו.

  כמובן שאם תספיקי לעשות זאת לפני, תבורכי.

  כתובת הפורום: http://www.nrg.co.il
  nמדור "קהילות" – פורום קונספירציות.

 2. מסכימה עם כל מילה ומילה.

 3. אני בכלל לא מודאג מהחוק הנ"ל. ברגע שיתחילו ליישם זיהוי ביומטרי בקלפיות המפלגות החרדיות יבינו שהן הולכות להפסיד חצי מהמנדטים שלהם, והחוק יתנדף ויעלם כאילו לא היה מעולם.

  למרבה הצער אני יודע שזו רק בדיחה מוצלחת. ברור שבקלפיות פשוט יוותרו על זיהוי ביומטרי ובכל מקום אחר לא 🙁

 4. […] בנושא תעודות זהות ביומטריות כבר הבעתי כמו גם רבים וטובים אחרים. הבעיה האמיתית היא שאת תעודות הזהות בישראל קל […]

 5. […] האנונימיות היא לא רק מפלטו של החושש מהאח הגדול, היא גם המסיכה שלובשים בהנאה כל אלה שרוצים להסתיר את פרצופם המכוער, האומלל והדוחה. ובגללם כולנו נאכל חרא, כי הם התירוץ של כל חובבי טביעות האצבעות. […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>