חרטבינג

כמה מפתיע, מיקרוסופט באמת לא יכולה לעשות שום דבר כמו שצריך. אחרי קצת רעש וצלצולים, ובעיקר בינגים, הושק מנוע החיפוש החדש של החברה – Bing.

הסרטון שקידם אותו הבטיח כל מיני סידור מידע וחיפוש אינטואיטיבי וכל מיני שטויות כאלה.

בפועל זה מנוע שמנסה להיות גוגל, אבל לא מצליח.

קודם כל, עיצוב תוצאות החיפוש מזכיר לי משהו. רגע, מה זה יכול להיות… אה, אני יודעת – הן נראות בדיוק כמו בגוגל. אותם צבעים, אותו סידור, בלי אדוורדס ובלי בושה.

אם בוחנים את תוכן תוצאות החיפוש, הרי שהן מגוחכות למדי. חיפוש "ניו יורק" הניב עבורי לינק מהולנד כתוצאת החיפוש הראשונה. כשסיננתי לאתרים באנגלית בלבד, קפצה ויקיפדיה למקום הראשון, אבל במקום השני צץ אתר משונה שעוסק במחירי הדלק בניו יורק. לא בדיוק המידע הבסיסי הדרוש כתשובה לחיפוש גנרי.

החיפוש "לונדון" נתן כתוצאה ראשונה את העיר לונדון בקנדה. הגיוני.

עם שמות מותגים ושחקנים נראה שבינג מסתדר טוב יותר. בעברית הוא עובד בינוני מינוס, ונראה שהתוצאות לא הכי עדכניות, כאילו המנוע לא אינדקס ברצינות בזמן האחרון.

במילים אחרות, בינג הוא מוצר אופייני למיקרוסופט: העתק בינוני של רעיון טוב שעובד כבר מזמן. אין שום סיבה ממשית להשתמש בבינג במקום בגוגל, ביאהו או אפילו ב-Duck Duck Go.

3 תגובות ל-“חרטבינג

 1. שמי

  תנסה לחפש בו מיקרוסופט, אני כבר בדף השלישי והדבר הכי קרוב לאתר שלהם זה הבלוג

 2. תומר

  תסתכלו על הגרסא של בינג באנגלית (ארה"ב). ללא ספק החיפוש בגרסא האמריקאית לא דומה לגוגל… פשוט כל הפיצ'רים החדשים לא הגיעו לארץ.
  כל התוצאות הנלעגות שהצגתם לא מופיעות שם, אלא דווקא תוצאות הגיוניות. לדעתי, גוגל עדיין יותר מדויקים מהחיפוש בבינג, אם כי יש סיכוי שמיקרוסופט ישתפרו מתישהו.

  בכל מקרה, מיקרוסופט עשו פה צעד חדש בכיוון מפתיע, שאני מקווה שיום אחד כל אתרי החיפוש יעשו אותו – הם מנסים להציג מידע מעובד ומנותח, ולא אוסף גדול של הרבה לינקים שקשה למצוא בו את הידיים והרגליים.

  לדוגמא, אם תחפשו ניו-יורק (באנגלית) תמצאו חלוקה לקטגוריות שרלוונטית לעיר, לדוגמא "טראוול", ובתוך טראוול אפשר לראות בין השאר רשימה של טיסות, מחירים וניתוח המחירים (צפויים לרדת או לעלות). רעיון נחמד, וראיתי עוד כמה רעיונות נחמדים באתר.

  כרגע הם לא רלוונטיים אלי, כי הם נוגעים רק לארה"ב ולא לישראל. אני לא משתמש בבינג, אלא בגוגל, אבל אני עדיין חושב שקצת פספסת משהו בפוסט הזה, ובגלל זה הגבתי בכזו אריכות… איפה האתיקה של כותבי הבלוגים?! 😉

  • רויטל סלומון

   ברור לי שהפיצ'רים חסרים, אבל זה לא משנה את העובדה שהאלגוריתם פשוט מגוחך. חיפשתי באנגלית ולא בעברית, וקיבלתי תוצאות דביליות לגמרי. מה מנע מהם להשיק את המוצר באופן שלם גם לגולשים ישראלים. אם אני מחפשת באנגלית, מה זה משנה? איזו סיבה יש לחברה להשיק בכל העולם מוצר לא גמור, מחופף ולא רלוונטי? אה, שכחתי. זה מיקרוסופט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>