לא ג'ימייל

לא, ג'ימייל אינו שירות הדואר הפופולרי ביותר בעולם, למרות שהיתה אולי תחושה כזו, כאשר השירות קרס לפני זמן מה, והיה נראה שחצי אינטרנט נכנסה למצב קטטוני.

סקר דואר אלקטרוני די גדול, שכלל 250 מיליון פתיחות של הודעות דואר אלקטרוני, מנסה לבדוק מהם הקליינטים הפופולריים ביותר בתחום האי-מייל.

במקום הראשון נמצאת, כמובן, האאוטלוק הידועה לשמצה, בגירסאות 2000, 2003 ואקספרס – עם נתח של 33%. אאוטלוק 2007, למי שתוהה, נמצאת רק במקום הרביעי, עם 6.1%. יאהו מככב במקום השני, הוטמייל במקום השלישי. ג'ימייל במקום השישי בלבד, אחרי אפל מייל, ועדיין רואים שאריות של AOL – במקום האחרון.

צריך לסייג – הסקר הזה מתבסס על שליחת מייל עם תמונה. לכן, קליינטים שחוסמים תמונות כברירת מחדל (כמו ג'ימייל ואאוטלוק 2007) קיבלו כנראה מקום נמוך ממה שמגיע להם, אם כי נראה על פניו שלא באופן שיכול לשנות את המיקומים בסקר באופן דרסטי. כ-11% מהקליינטים לא זוהו בכלל, ומכשירים סלולריים שלא יכולים בכלל להציג תמונות – לא נכללו בסקר בשל כך.

ובכל זאת אנו למדים – הוטמייל עדיין לא נפטרה, החברות הגדולות ממשיכות לעבוד עם אאוטלוק לדורותיה, יש התחזקות משמעותית במשיכת דואר באמצעות מכשירים ניידים וליאהו עדיין יש קצת כוח – לפחות בתחום המייל. אולי זה מסביר למה ג'ימייל מפציצים עם פיצ'רים חדשים השכם והערב.

3 תגובות ל-“לא ג'ימייל

 1. אני יכול להעיד, שבין הסטודנטים שעבדתי איתם במשך שנתיים במכללה, ג'ימייל היה שלישי אחרי דואר וואלה (בממשק הישן!) והוטמייל.

  בהחלט לא ג'ימייל.

 2. 1. אאוטלוק אקספרס הוא תוכנה שונה לגמרי מאאולוק. רק השם דומה. כדאי לעשות את ההפרדה. (כמו שג'אוהסקריפט הוא משהו שונה לגמרי מג'אוה)

  2. הת'נדרבירד שלי גם חוסם תמונות כברירת מחדל. זו דרך רעה לבדוק התפלגות. עדיף לעבור על אתר שמקבל כמויות גדולות של אימייל ולנתח את המקור לפי האימייל שנשלח.
  יהיו שם פחות דגימות, אבל ההתפלגות תהיה הרבה יותר מדויקת.

 3. מיה

  גימייל היתה מאוד מאוד נוחה, אבל לאחרונה התיבה מסתרבלת והולכת. ממש חבל. איך פונים לגימייל? היתה להם תיבה כזו אלגנטית, ופתאום זה בליל של אייקונים לא נחוצים..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>