נילסן ביטלה את Reply-To-All

כל מי שאי פעם עבד במשרד, עם אי-מייל, או עם שילוב של שניהם, יכול לספר לכם לפחות סיפור זוועות אחד שקשור בכפתור הבעייתי Reply-To-All. הרעיון שבבסיס הכפתור הזה הוא לא רע – הוא בעצם עוזר לנהל דיונים המוניים במייל, ומאפשר לנהל מעין שיחת ועידה. והדגש על "מעין" – כי ברוב המקרים זה מתחיל טוב ונגמר רע, בעיקר משום שבאיזשהו שלב, מישהו שוכח "להגיב לכולם" והשיחה נפרמת לחוטי דיון דקיקים ונפרדים, ואף אחד לא יודע יותר מה עושים, מתי ומה הוחלט לאכול בצהריים.

יש, כמובן, גם את הבעיה ההפוכה – ריכול, לכלוך או הערה ארסית, שהיו אמורים להגיע לאדם בודד מתוך רשימת הנמענים, מגיעים לכולם – כי מישהו לא שם לב והקליק על "הגב לכולם".

לנילסן יש בעיה אחרת עם הפונקציה הזו. לטענת החברה, Reply-To-All גורמת לבלאגן בתיבות הדואר הנכנס של עובדי החברה. אי לכך ובהתאם לזאת, החליטה נילסן לבטל את האופציה הזו בתוכנת הדואר בה משתמשים עובדי החברה. הצעד הזה נראה קצת קיצוני ולחוץ, ולא ברור אם הוא באמת נובע מהלכלוך הנוראי באינבוקסים של עובדי נילסן, אבל שיהיה.

נשאלת השאלה, האם זה טוב או רע. יש המון בעיות עם "הגב לכולם", ומצד שני זו דרך די טובה לנהל דיונים במייל מבלי לפנות לאמצעים משוקצים כמו תוכנות מסרים מיידיים או (טפו) שיחות ועידה קוליות. מילא אם היו מגבילים את מספר המשתמשים להם אפשר להגיב – את זה עוד הייתי מבינה. אבל ככה, גם 3 אנשים לא יכולים לנהל דיון משותף במייל, וייאלצו לעבור לאמצעים אחרים או לדבר במעין טלפון שבור.

מה אתם אומרים?

3 תגובות ל-“נילסן ביטלה את Reply-To-All

 1. לדעתי זה רעיון מעולה.
  לא לחסום את האפשרות אלא פשוט להסיר את הכפתור מהתוכנה, כך שאם את רוצה לכתב מספר אנשים את צריכה להוסיף אותם ידנית שוב ושוב בכל פעם שאת שולחת את המייל כדי שתהיי מודעת לכך שהמייל עובר אל אותם האנשים.

  אם זהו דיון קבוע גם אין מניעה להגדיר קבוצת אנשים שאליהם יישלח המייל, אבל לא דרך כפתור REPLY TO ALL.

  • רויטל סלומון

   נכון, שכחתי שאפשר להגדיר קבוצת משתמשים די בקלות, אפילו באאוטלוק המשוקצת. אז תכל'ס אפשר לעקוף את הביטול, אם כי זה מצריך מעט מאמץ.

 2. מצד אחד ביטול הכפתור הזה יכול לפגוע בעבודה – פעמים רבות יוצא להתכתב בקבוצות עבודה ולכתב את כל הנמענים.
  מצד שני ביטול הכפתור יכול למנוע הרבה מקרים מביכים ולא נעימים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>