ברווז אינטרנטי

פעם בכמה זמן, מרים את הראש אתר שמקימיו הם אנשים אמיצים במיוחד – כאלה שהקימו מנוע חיפוש, בעידן בו גוגל לא רואה אף אחד ממטר.

לפני זמן מה, רחשה הרשת כשהתרומם לאוויר cuil – מנוע חיפוש שהוקם על ידי יוצאי גוגל, ולרגע נתן את הרושם שהוא יכול לתת לגוגל פייט אמיתי. מלבד הימים הראשונים של הרעש, לא שמענו כלום מהמנוע הזה, ועל פי חיפושים שערכתי שם לאחרונה, הוא גם לא שמע כלום מהמציאות המשתנה – התוצאות שם תקועות כאילו לא קרה כלום באינטרנט בשנה האחרונה.

בהרבה פחות רעש, יצא לאור מנוע חיפוש חדש. Duck Duck Go שמו. לא נטריח לשאול את עצמנו למה בחרו מקימיו בשם האידיוטי הזה. מה שכן, אם כבר מדברים על גוגל – האתר הברווזי הוא (כרגע) התוצאה הראשונה שמניב החיפוש new search engine – שזה הישג מרשים למדי.

האמת היא שמדובר באתר חביב וייחודי. אפילו בבחירת הפונט הם הקפידו להיות שונים, וזה די מרענן. תוצאות החיפוש עדכניות ורלוונטיות, עם עדיפות ברורה לאתרים מוכרים ומבוססים, אבל גם שליפת מקורות שלגוגל לוקח הרבה עמודים כדי להגיע אליהם. מספר התוצאות הראשוני קטן מאוד וממוקד. תקבלו עוד תוצאות רק אם תדרשו זאת באופן ישיר וברור. קלאסי לאנשים עצלים ולכאלה שלא יודעים לחפש היטב ברשת.

בעיקר נהניתי מדרך הצגת התוצאות הברורה והנעימה שמציע המנוע המבורווז הזה. בצד ימין מקבלים תמונות ונושאים קשורים. באמצע מופיעות תוצאות החיפוש בצורה בולטת וישירה, ואין אפשרות ללכת כאן לאיבוד.

כשמקלידים מילות חיפוש שיש להן מספר משמעויות, מציע הברווזאי מספר נושאי-גג, מהם יש לבחור.

אפשר להשתמש במנוע החיפוש הזה גם כדי לחפש ישירות באתרים אחרים והוא תומך בקיצורי מקלדת.

והמפתיע מכל – מנוע החיפוש בעל המקור הזה, עובד לא רע בעברית! עשיתי חיפוש-אגו (חיפשתי "רויטל סלומון") והופתעתי לטובה. את התמונה שלי הוא אמנם לא מצא (בחיפוש באנגלית דווקא כן), אבל התוצאה הראשונה הובילה לבלוג הזה, השנייה לאתר החברה שלי והשלישית – לבלוג שלי באנגלית. עבודה יפה.

בשמחה רבה הוספתי את הברווז המחפש לפונקציית החיפוש של הפיירפוקס. היה כיף להשתמש בו, ואחזור בשנית, אם אתגעגע (ההומור הזה הוא לא באשמתי! בחיי!!!).

5 תגובות ל-“ברווז אינטרנטי

 1. ברווז אינטרנטי…

  פעם בכמה זמן, מרים את הראש אתר שמקימיו הם אנשים אמיצים במיוחד – כאלה שהקימו מנוע חיפוש, בעידן בו גוגל לא רואה אף אחד ממטר.

  הפעם זה מנוע חיפו…

 2. ההומור הזה גם לא באשמתי, בחייך!

  • רויטל סלומון

   ועל זה נאמר: על ראש הברווז בוער כבד האווז!

 3. אסף

  את בחורה מצחיקה 🙂
  סחטת לברווז הזה את הצורה – לא נראה לי שאפשר להוציא עוד גגים על חשבונו..

 4. […] כתבתי לראשונה על המנוע הברווזי לפני שנה. אחרי כל הדאחקות על השם המשעשע, התפניתי גם לבדוק אותו וגיליתי שהוא עושה עבודה טובה למדי. לפעמים הוא נותן תוצאות טובות יותר מגוגל, והוא בהחלט מסדר אותן אחרת. הממשק הפשוט והפונט הגדול מתעתעים קצת – Duck Duck Go נראה כמו מנוע חיפוש פשטני לאנשים לא טכניים לחלוטין, אבל בתוך הקרביים שלו יש פיצ'רים מאוד מתוחכמים, שמאפשרים חיפושים מורכבים. […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>