100 הסלבריטאים המובילים של האינטרנט

קודם כל, אל תיעלבו אם אתם לא מופיעים ברשימת 100 הסלבריטאים המובילים של האינטרנט. בסך הכל 100 מקומות – וכל כך הרבה מועמדים.

TechCult החליטו ללכת בשיטה הקלה. הם אספו 200 שמות של מועמדים, גיגלו אותם, עשו קצת תיקונים ובעצם דירגו על פי מספר התוצאות שניפק אותו שם במנוע החיפוש. באתר מסבירים גם שסלבריטאים שהיו פופולריים לפני שהאינטרנט הפכה להיות מוכרת ופופולרית – לא נכנסו לרשימה. לכן, לא תמצאו בה את סטיב ג'ובס או ביל גייטס (איזה מזל).

אז מי כן ברשימה? גם אם אתם חיות אינטרנט ושורצים ברשת 24 שעות ביממה, גם אם יש לכם 1,024 פידים ב-RSS, אין סיכוי שבעולם שאתם מכירים את כל האנשים האלה.

יש פה המון בלוגרים, ברשימה הזו, והמון בעלי אתרים – שלא במפתיע. מוזכרים פה, למשל, סת' גודין (במקום ה-5) ופרץ הילטון (במקום ה-3). סקובל מופיע במקום ה-19, קווין רוז הדיגר במקום ה-20, והגוגלאים במקום ה-13 וה-10. לצד הבלוגרים הכבדים והמילארדרים, אפשר למצוא גם תופעות נקודתיות – בעיקר כוכבי יו-טיוב שבעוד שנה בטח לא נזכור: ג'אדסון לייפלי, בעל הסרטון הנצפה ביותר ביו-טיוב בכל הזמנים, מופיע במקום ה-93. כריס קרוקר (Leave Britney Alone) דופק הופעה במקום ה-6, לא פחות.

"אושיות" כמו מייקל ארינגטון בוודאי ייעלבו למצוא את עצמן רק במקום ה-36 ולא, נניח, במרכז העולם.

מצא חן בעיני שלא התמקדו רק בכוכבים החדשים, והזכירו גם אגדות כמו ההאקר קווין מיטניק (מקום 41), טים ברנרס-לי (סר ברנרס לי, בשבילכם) וג'ייקוב נילסן, איש השימושיות הנצחי (35).

מעניין לראות את הפרצופים מאחורי כמה מהשירותים, המוצרים והקונספטים הכי מעניינים היום באינטרנט. למשל, לורנס לסיג, מקים ה-Creative Commons, במקום ה-18.

כמובן שאין הרבה נשים. מצד שני, לא כולם אמריקאים – יש פה ייצוג מעניין של הרבה אומות ועמים. בסך הכל, יחסית לרשימות מחופפות רבות אחרות, מדובר ברשימה מעניינת מאוד עם המון אנשים שבאמת השפיעו ועשו מהלכים חשובים ביותר באינטרנט.

כל זה נכון, עד שמגיעים למקום הראשון. סוג של אמירה? שיהיה לכם בכיף, אני אומרת.

5 תגובות ל-“100 הסלבריטאים המובילים של האינטרנט

 1. פרץ הילטון?
  לא פרז?

  • רויטל סלומון

   פרץ יותר מתאים לו, לא? 🙂

 2. למה אמירה? הרבה יותר אנשים יודעים מי זו טילה טקילה (אפילו אני יודעת מי זו) משיודעים שעליהם להודות כל בוקר לטים ברנרס-לי. ומכאן שהיא הסלברשת האמיתית. הוא סתם גיק.

  • רויטל סלומון

   לא יודעת. מקום ראשון? לא, לא נראה לי.

   • בכל זאת, יש לה 2 מיליון חברים במייספייס, והיא יודעת לנענע את הישבן. לא טוב?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>