מחשב וקצת לכל אחד

במה שנראה כמו באג או פארודיה, מתפרסמות ב"אקונומיסט" תוצאות מחקר המראות שישראל נמצאת במקום הראשון בעולם מבחינת כמות מחשבים פר אדם. אנחנו מעל ארה"ב, קנדה, שווייץ וכולם. ראשונים. ישראל.

על פי המחקר, יש בישראל 122.1 מחשבים על כל מאה איש. כלומר, מחשב וקצת לכל אדם. התוצאות מוזרות מאוד, מכיוון שקנדה, למשל, שנמצאת במקום השני, מציגה רק 87.6 מחשבים ל-100 איש. פער די גדול. הנתונים נכונים ל-2006, כך שיכול להיות שהם שונים למדי היום. מצד שני, המחשבים רק הופכים לזולים וקלים יותר לרכישה – אז אולי אפילו הגדלנו את הפער.

מה שעוד יותר מדהים, זה שב-2005 היינו רק במקום הרביעי, עם 73.4 מחשבים ל-100 איש, מה שמביא לפקפוק רב יותר בתוצאות המחקר/סקר המוזרות האלה.

לא לגמרי ברור איך נבדקו הנתונים האלה. אם זה מבוסס על שאלון, אז ברור לגמרי שכל ישראלי אמר שיש לו 3 מחשבים, כדי לא לצאת פראייר – כולל מחשבים מקולקלים שהוא התעצל לזרוק, כמובן. או שאולי הם בדקו חוות שרתים. אין לדעת. בכל אופן, נחמד להיות ראשונים במשהו.

אגב, לי בבית יש 3 מחשבים פעילים (שולחני ו-2 לפטופים), 2 שולחניים ישנים שעוד אפשר להפעיל, לפטופ אחד ישן ונהדר של IBM שעדיין עובד, ולפטופ תקול של קומפאק. וגם חתול, אבל זה לא קשור.

2 תגובות ל-“מחשב וקצת לכל אחד

  1. אחד שלי (ישן למדי), אחד של הילדים, אחד מחובר לטלויזיה והלפטופ של נירית והלפטופון וינד שלי.
    יש לי גם כמה לא פעילים, כמובן, אבל זה רק כי אני שוחט מהם חלפים.

  2. עומר

    תחשבי על זה שגם מדובר על תעשיית ההיי-טק. לי יש מחשב בבית ומחשב עם כמה שרתים בעבודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>