קרצפו את המסמכים שלכם

למסמכי וורד יש נטייה מעצבנת להכיל הרבה יותר מידע עלינו ממה שאנחנו יודעים או רוצים. לפעמים צריך לשלוח מסמכים שכאלה לגורמים זרים או בעייתיים, ואז יש צורך להסתיר את המידע הזה.

פתרון אחד, אם זה מתאפשר, הוא להמיר את מסמך ה-Word ל-PDF. יש המון תוכנות חינמיות שעושות את זה, כמו CutePDF. אפשר גם לבצע המרה אונליין, באתרים כמו Zamzar.

יחד עם זאת, לעתים צריך לשלוח מסמך שניתן לעריכה, ולא רק לקריאה, ואז חייבים להשאיר את המסמך בפורמט doc, docx וכו'. במקרה הזה, יכולה לעזור תוכנה שנקראת Doc Scrubber. התוכנה החינמית הזו בודקת ומוחקת מידע חבוי בתוך מסמכי הוורד, על פי הבחירה וההגדרות שלכם. בין השאר, התוכנה יודעת לזהות ולמחוק את היסטוריית הלינקים מהמסמך, זמן העריכה שלו, על ידי מי נערך לאחרונה, מתי נשמר לאחרונה ועוד. התוכנה עובדת על Windows, מגירסת 98 עד XP, כולל.

ומה קורה אם יש לכם דד ליין להגשת עבודה באוניברסיטה, ולא כתבתם אפילו מילה אחת? זה הזמן לשלוח קובץ פגום. אבל אל תגלו לאף אחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>