צילומי מסך ועוד בפיירפוקס – בלי תוספים או תוכנות חיצוניות

פיירפוקסאני מאוד אוהבת את פיירפוקס, אבל בזמן האחרון עבר בינינו פיקסל שחור. האמת, זה לא מהזמן האחרון – יש לפיירפוקס בעיה חמורה של זליגת זיכרון בלתי נפתרת, לא משנה כמה מיליוני גירסאות מיותרות הם מוציאים שם, במוזילה.

ולמרות זאת, זו התוכנה שפתוחה אצלי במחשב 24 שעות ביממה. דפדפנים אחרים אני פותחת בעיקר מסיבות של פיתוח אתרים או בדיקות כאלה ואחרות.

מדי פעם, אני מקבלת תזכורות חמודות לכך שבכל זאת, ולמרות הכל, זה עדיין הדפדפן הכי נהדר. והנה עוד אחת – שיטה פשוטה וקלה שגיליתי היום, לביצוע צילומי מסך ועוד כמה פעולות שוות למפתחי אתרים ואחרים.

כל הפעולות הנ"ל מתחילות בהקלקה על Shift ו-F2 במקלדת, מה שפותח שורת פקודה בתחתית הדפדפן. ואז אפשר להקליד את הפקודות הבאות:

 • screenshot – צילום מסך של המסך הנוכחי בו אתם נמצאים בדפדפן, בלי הטאבים, התפריטים או שורת המשימות של Windows. בקיצור, צילום נקי ושימושי שאפשר להשתמש בו באותו רגע, ללא עריכה.
 • screenshot filename – אותו דבר כמו הסעיף הקודם, אבל הקובץ שייווצר יקבל את השם שנתתם.
 • screenshot –fullpage – צילום מסך של כל העמוד, כולל גלילה עד הסוף. עובד מעולה במה שניסיתי. יש גם אפשרויות נוספות אחרי שמקלידים את שני המקשים.
 • restart – מאתחל את פיירפוקס.
 • tilt open – פסיכי לגמרי – יוצר הדמיה תלת ממדית מוזרה של העמוד בו אתם גולשים.
 • help – רשימת הפקודות האפשריות משורת הפקודה.

אחד הפיצ'רים החמודים והשווים ביותר שנתקלתי בהם לאחרונה (ובטח נמצא שם הרבה זמן, לפני שידעתי על קיומו). Yay Firefox.

3 תגובות ל-“צילומי מסך ועוד בפיירפוקס – בלי תוספים או תוכנות חיצוניות

 1. א.ג.

  חידשת לי. תודה!

 2. טוב לדעת, בהחלט שימושי 🙂

 3. זוהר

  תודה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>