להתראות, SwiftKey

 Touchpal - מקלדת אנדרואיד תומכת עברית

אני לא פריקית של אפליקציות, ובכלל, השימוש שלי בסלולרי הוא לא נרחב במיוחד. יש לי גלאקסי נקסוס (המודל הראשון של נקסוס שנחת בישראל לפני שנתיים או משהו כזה), אני קוראת ועונה בו למיילים, נכנסת קצת לרדיט, פייסבוק וטוויטר, ואולי משחקת במשהו רנדומלי כמו קראטקה, לפעמים. ועם זאת, אני מאוד אוהבת לגלות אפליקציות שימושיות, שבאמת עוזרות לי להשתמש בטלפון בצורה יעילה, לנהל את העסק יותר טוב ולהיות ניידת אך זמינה לפעולה. אין לי גם שום בעיה לשלם כמה דולרים על אפליקציות טובות ומועילות, אם זה מוצדק.

אחת מהאפליקציות האלה היתה SwiftKey – מקלדת משוכללת ואיכותית (לשעבר), שהחליפה את מקלדת ברירת המחדל של מכשיר האנדרואיד. האפליקציה הזו זינקה לראש המצעדים במהירות והיתה חביבת הקהל הרחב ואנשים טכנולוגיים בפרט. היא נראתה טוב, עבדה בפורמט הקלדה וגרירה, חיזוי המילים שלה היה מצוין ואף מטריד לפעמים, והיא עבדה מצוין בעברית ובאנגלית. רכשתי אותה בשמחה ובששון עבור הסלולרי והטאבלט שלי. היא היתה נהדרת והכל היה יופי טופי אפרוחים.

בחודשים האחרונים, SwiftKey הפכה לבלתי נסבלת. קודם כל, המפתחים עשו הפרדה מעצבנת בין האפליקציה לסלולרי והאפליקציה לטאבלטים, ולמרות הכרזות על שימור האפליקציה הישנה, הרי שהלכה למעשה, המשתמשים היו צריכים לקנות מחדש את האפליקציה לטאבלטים. תוך כדי, התחילו גם הבאגים – המקלדת בעברית לא הופיעה היטב לאחר עדכון, ובעיקר – איטיות מופרכת לחלוטין ובעיות מרגיזות במעבר בין שדות בטפסים, מיילים וכו'.

דיון בנושא בטוויטר, הזכיר לי שהגיע הזמן לעבור הלאה. וזה אכן מה שעשיתי. לא לקח לי הרבה זמן לגלות את TouchPal X, שלמרות שמה הדבילי, היא מקלדת טובה מאוד. תומכת היטב בעברית ובאנגלית, מהירה, חוזה מילים אפילו יותר טוב מסוויפטקי וגם די אינטיליגנטית – היום גיליתי שבמעבר בין שדות בהודעת מייל, המקלדת זוכרת איפה הקלדתי באנגלית (שדה "אל") ואיפה הקלדתי בעברית (שדה "נושא") – שזה פיצ'ר חמוד ביותר. נכון, צריך להתרגל ויש בה הרבה דברים ששונים מ-SwiftKey, כמו המעבר בין שפות ומיקומי סימני הפיסוק, אבל היא עושה את העבודה מצוין, היא בחינם ואפילו יש לה מלא סקינים בצבעים עזים ומפנקים.

מה שהרגיז במיוחד בסוויפטקי, היתה העובדה שנראה שהמפתחים כבר לא מתייחסים לתלונות המצטברות של המשתמשים שלהם. כשמדובר באפליקציה בתשלום (גם אם קטן), זה כבר פשוט שירות לקוחות גרוע, וזו כשלעצמה סיבה טובה לחפש אפליקציה אחרת.

תגובה אחת ל-להתראות, SwiftKey

  1. רביב

    לאחר יותר משנה עם TouchPal X כשכל פעם שהם משחררים עדכון הם גם משחררים באגים חדשים גיליתי את
    Multiling O Keyboard + emoji
    https://play.google.com/store/apps/details?id=kl.ime.oh
    מה שהדהים אותי זה הגודל שלה, כל ההתקנה (מקלדת, מילון אנגלי, מילון עברי, ותוכנית חיזוי) היא קצת יותר ממגה לעומת 34 מגה שתופסת TouchPal X. אני עובד איתה כבר חודש, נכון ממשק חדש, ויש לפעמים באג מוזר במחיקת עברית, אבל יש לה המון פיצ'רים שאפילו לא התחלתי לבדוק. תכלס מחקתי את TouchPal X

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>