כך גונבים זהות דיגיטלית תוך יום וחצי

ישנם עדיין אנשים רבים המסרבים לבצע קניות באינטרנט, משום שהם חוששים שמא כרטיס האשראי או פרטים אישיים אחרים שלהם ייגנבו. בעוד שהחשש הזה סביר, אם כי זניח יחסית (אני קונה באינטרנט מאז שנת 1996 וההונאה היחידה שנתקלתי בה היתה של עסק ישראלי ולא אינטרנטי בעליל. כמו כן, קל מאוד לבטל עסקות במסמך חסר שלא אתם ביצעתם, ולא פחות קל להחליף את כרטיס האשראי), הרי שיש נטייה לשכוח בעיה לא פחות חמורה – גניבת הזהות הדיגיטלית שלנו. נסו לדמיין את עצמכם בלי גישה לדואר האלקטרוני שלכם, חשבון הפייסבוק ו/או הטוויטר ואפילו האתר או הבלוג שלכם.

זה בדיוק מה שקרה לנאוקי הירושימה, שכל פשעו בחיים היה שהוא אחז בשם המשתמש הנחשק בטוויטר – @N. כן, אות אחת סיבכה לו מאוד את החיים.

במהלך השנים, הציעו להירושימה לרכוש את שם המשתמש הזה בסכומים שהגיעו גם ל-50 אלף דולר, אולם הוא סירב. השבוע, הוא נאלץ לוותר על שם המשתמש הזה לאחר שהאקרים סחטו אותו ללא טיפת בושה. ההאקרים הצליחו לדלות את פרטי כרטיס האשראי שלו מ-PayPal, פרצו לחשבון שלו ב-GoDaddy והשתלטו על הדומיין, על חשבון הפייסבוק ועל חשבון הדואר האלקטרוני שלו. במייל בוטה ומחוצף, הם יצרו איתו קשר והורו לו להעביר לידיהם את שם המשתמש שלו בטוויטר. לאחר שהירושימה נכנע, ההאקרים שיחררו את הנכסים הדיגיטליים שלו, תוך שהם מספקים לו הסבר מפורט איך קרתה הגניבה הזו.

הירושימה ממליץ לכם שלא להירשם לשירותים שונים באמצעות אימייל המבוסס על הדומיין שלכם, אלא להשתמש בג'ימייל ובדומיו. בנוסף, הוא מסביר שאין לאפשר לאתרים כמו גודדי או פייפאל לשמור את פרטי כרטיס האשראי שלכם, מכיוון שכל כך קל לעבוד על הנציגים שלהם, ולגרום להם למסור את הפרטים לגורמים עוינים. ובקיצור – אל תסמכו על אף אחד, בייחוד אם חשבון הטוויטר שלכם יקר ללבכם.

לקריאת הפוסט של הירושימה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>