גוגל מתחילה להדגיש "מאמרים מעמיקים" בתוצאות החיפוש שלה

הנתונים של גוגל מראים כי למרות שרוב הגולשים מחפשים תשובות מהירות כאשר הם משתמשים בגוגל (שם של מוצר, כתובת של מסעדה, עובדה היסטורית ידועה וכו'), כ-10% מהחיפושים הם חיפושי עומק, כאלה שמצריכים תוצאות של מאמרים רציניים, מחקרים ומידע מפורט וענייני – ולא רק תשובות זריזות.

כדי לענות על הצורך הזה, החלו בגוגל להוסיף לתוצאות החיפוש "בלוק" של תוצאות מודגשות, שמכיל מאמרים המעמיקים בנושא שבו מבצעים את החיפוש. על פי גוגל, גם אם החיפוש עוסק בנושאים שטחיים לכאורה, כמו לגו, עדיין יוצגו תוצאות שבגוגל חושבים שהן מתאימות להגדרה "מאמרים מעמיקים".

כרגע, הפיצ'ר הזה, שנקרא In-Depth Articles, מופעל רק בגוגל באנגלית.

תוצאות חיפוש מאמרים מעמיקים בגוגל

1 תגובות ל-“גוגל מתחילה להדגיש "מאמרים מעמיקים" בתוצאות החיפוש שלה

  1. אורי

    הבעיה היא שלפחות לפי הדוגמה לעיל, "מאמרים מעמיקים" הם הפניה לחומרים מלב המיינסטרים, כצפוי. הבעיה עם חיפוש "לא אורגני" זה שאנשים מוזנים בחומרים שהם לרוב צפויים ולא מאיימים על ההגמוניה של תעשיית המידע המסחרית. זה היה מעניין יותר אם זה היה מאוזן על ידי מידע ממקורות פחות צפויים. זה כמו לקבל בחיפוש בישראל "סקירות אובייקטיביות" מויינט, כלכליסט ושות'. כולם יודעים שלפחות כאשר מדובר בסקירה של מוצרים ושירותים, הם מבלפים ומפרסמים מודעות מבלי לומר לקוראים שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>