לקט לינקים, 30 ביוני 2011

שנים, שנים שלא היה לנו פה לקט לינקים. בחיי, הטוויטר הזה זה משהו-משהו. את כל הלינקים הוא אוכל, בלי להשאיר כלום לכל השאר. שיתבייש לו. ובכל זאת, מצאתי היום מספר סיפורים מעניינים ושטויות חסרות חשיבות, שמצדיקים הקלקה על "לכתוב פוסט חדש". אז הנה לכם. ולא, תודה, אני לא מחפשת הזמנות לגוגל שוטף פלוס שלושים. דברו איתי עוד רבעון, ואם גורל השירות הזה לא יהיה כגורל הווייב, הבאז והבז'ז', אז נראה.

ובכן, הלינקים:

  1. חברת IBM פיתחה סוג חדש של זיכרון. זה נשמע כמו חדשות השלג דאשתקד בפינלנד, אבל מדובר בפיתוח מהפכני לכל דבר – הזיכרון הזה, השייך לזן הזכרונות המכונים Phase Change Memory, קורא וכותב פי 100 יותר מהר מזכרונות מסוג פלאש, מחזיק מעמד יותר סבבי כתיבה/קריאה ולא יקר מדי, מה שאומר שיהיו לו שימושים רבים ומגוונים בשוק.
  2. ואי אפשר בלי התייחסות (נוספת) לגוגל פלוס. אז, למי שעוד לא הבין מה זה גוגל פלוס – xkcd, כרגיל, מסבירים את זה הכי טוב.
  3. ולכל מתלהבי גוגל פלוס ומסנגרי פייסבוק (ולהיפך), הנה תזכורת לכך שתהילת עולם אינה דבר נצחי. מייספייס, זוכרים? זה לא היה כל כך מזמן, וזה כבר נגמר. הנה, ככה נראה המצב של מייספייס (ולמתעצלים להקליק – השורה התחתונה היא "עגום").
  4. האם שאלתם את עצמכם פעם איך נראה אתר האינטרנט הראשון? ובכן, לא משהו. זה אמנם לא העיצוב המקורי (כן, רואים את השדרוג), אבל זה התיעוד הכי קרוב שיש ברשת.
  5. ועוד משהו קטן על חור קטן בפרטיות הקטנה של גוגל פלוס. אתם מתבקשים שלא להתעלף מתדהמה.
  6. תוכנית השותפים של אמזון היא אחת החזקות והנוחות לשימוש ברשת. אפשר לבנות אתרים שלמים על בסיס התוכנית הזו, ולהרוויח עמלות לא רעות בכלל. אבל, משהו לא טוב קורה בקליפורניה, ואמזון מגיבים באלימות. חוק המטיל מס על מכירות באינטרנט, נמצא בשלבים סופיים של חקיקה בקליפורניה. החוק יאלץ את אמזון לגבות מס מכירות מתושבי קליפורניה המבצעים קניות באתר שלה. בתגובה, אמזון הודיעו באופן חד משמעי ומיידי כי לא יעבדו יותר עם Affiliates בקליפורניה – שמספרם מוערך בכעשרת אלפים. המשמעות – אובדן הכנסה להמון עסקים קטנים וסתם כאלה שמנסים לעשות לירה ברשת, ואובדן מס הכנסה עבור מדינת קליפורניה. המחוקקים של קליפורניה, מסתבר, חשבו שאמזון מבלפת ולא תממש את האיום שלה. אבל כנראה שעם בזוס לא כדאי להתעסק.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>