כשל אינטרנט – Internet Fail

רבות עוד ידובר על חאפריות מקצועות האינטרנט בישראל. למעשה, בדיוק אתמול יצא לי לדון עם מבין עניין ברמה הנמוכה של קורסים, בתי ספר והרצאות הקשורים בתחום המחשוב והאינטרנט בארץ. אפשר לדון בזה, לדוש, להציג אלף טיעונים והסברים. כבר עשינו זאת ועוד נעשה זאת בעתיד – לפחות אלה שהאינטרנט יקרה ללבם.

אם אתם רוצים, לעומת זאת, דוגמא תמציתית וקולעת של חוסר המקצועיות המשווע בתחום, קבלו:

הגיעה אליי במייל הזמנה לכנס שנקרא אינטרנט.קום (תתאפקו עם הבדיחות. או שלא, איך שבא לכם). אני בדרך כלל מדירה את רגליי מהכנסים המצחיקים האלה, אבל סתם מתוך סקרנות, הקלקתי לראות מי מדבר שם (החשודים הרגילים). בין המטרות המוצהרות של הכנס:

"להציג את המגמות העולמיות בתחומי האינטרנט היום וכיצד החברות מתכננות לעשות בהן שימוש עתידי לניצול משמעותי של השפעתן על ניהול השיווק, ניהול מערכות המידע, שירות לקוחות, ואף על המיתוג הפרסונאלי של מנהליהן".

ההרשמה בחינם. טוב, אז אולי נלך?

רוצים להירשם? אין בעיה. הקליקו על הלינק ו…

בעצם, יש בעיה.

זהו. אין אופציה אחרת. זה מה יש – אינטרנט אקספלורר בלבד, בזמן שלפחות 15% מגולשי האינטרנט בישראל משתמשים בפיירפוקס ועוד איזה 5-6 אחוזים גולשים בכרום. כבר אי אפשר להגיד שמדובר בדפדפנים אזוטריים. העולם האינטרנטי לא מתחיל ונגמר באקספלורר. אולי בעצם כן, לפחות באתרים של דרונט. איזה מזל שלא הגבילו אותנו לאקספלורר 5.5 ברזולוציה 800X600.

כנס אינטרנט בישראל בשנת 2010. Fail!

16 תגובות ל-“כשל אינטרנט – Internet Fail

 1. ההנחה שלך לא נכונה, אחוז המשתמשים באקספלורר הוא באיזור ה-80 אחוז בקרב משתמשים *רגילים*. אבל אם מדובר בכנס שפונה לקהל של מפתחים או אפילו power users, אחוז המשתמשים באקספלורר צונח פלאים בקרב קהל יותר מתוחכם. באתר שלי למשל, שפונה למפתחי אינטרנט – אחוז משתמשי האקספלורר נמוך מ-50 אחוז.

  אקספלורר זה כמו ערוץ 1 של האינטרנט – מאוס, מעצבן, עולה הרבה כסף (בפיתוח), מלא בבאגים, קורס מדי פעם וכמו ערוץ 1 לא נראה שיהיה לו סוף.

  • רויטל סלומון

   יש פה קאץ'. חשבתי בדיוק על הדברים שאמרת וחככתי לכתוב אותם, בהנחה שבאמת מי שמתעניין באינטרנט, ייטה יותר לכיוון הפיירפוקס.

   אבל סוג הכנסים האלה לא בדיוק מיועד למשתמשים כבדים או למפתחים. זה כנס פטפטת אינטרנט שאולי מיועד בעיקר לאנשי שיווק וכו' – ואצלם האקספלורר שולט ברמה, מה שכמובן משפיע גם על התוצרים שהם מוכרים ללקוחות שלהם (כולל אתרים).

   • לא שאני חולק חלילה על הסיפא של דברייך – לבנות אתר כזב בשנת 2010 זה משהו שהוא מעבר לחאפריזם. זה משהו שצריך לגרום לאינטרנט לקרוס לתוך עצמו.

    • רויטל סלומון

     איזה מזל שאין להם *כזו* השפעה על הרשת 🙂

  • ?

   דווקא את ערוץ 1 הבאת כאנלוגיה?

   אני לשם שינוי דווקא צופה בלא מעט מהתכנים שלו.
   מבלי להיכנס לתפקודו, תקציביו, ניהולו, עיקרון קיומו ועוד…, ועם כל הביקורת שלי כלפיו, כלפי נטיותיו, כלפי נסוינותיו להתחרות ומגמה מסוימת של הזניתו, וכלפי לא מעט דברים אחרים- ביחס למתחריו נוטפי הזימה, הרפש והצוהב (שבאוזניים), ערוץ 1 עושה עבודה נפלאה ואיכותית.
   איפה עוד ראית תוכניות כמו פוליטיקה, שווה מחשבה, המעבדה, מדד יומי, חוק וסדר ועוד?…

 2. אתם באים להתייצב בכנס הזה עם מדים של פיירפוקס ולהפגין? 😉

 3. ומצד שני, מלון דניאל והכל – אם יש אוכל טוב (ובחינם), אני מוכן לעבור שנייה לאקספלורר.
  אחרי הכל, יש לי IE-tab ואני לא אהסס להשתמש בו.

  מזמינה אותי לועידת אקספלורר.קום?

  P:

  • הצלחתי להירשם לכנס עם פיירפוקס על לינוקס. המכשלה היחידה הייתה בתפריט הנפתח "תפקיד", אבל זה לא משהו שלא הצלחתי להתגבר עליו עם קצת תושייה ופיירבאג.

   • רויטל סלומון

    כן, מעולה, כי כולם יודעים מה זה פיירבאג ואיך להשתמש בזה 🙂

    • כנראה שהכנס מיועד רק למשתמשי אינטרנט אקספלורר ולאנשים שיודעים לעבוד עם פיירבאג.

     אגב, דומיין דה נט בטח יזבלו שוב על הקישקוש שלהם עם שמות דומיין בעברית שלא נגישים מכל הספקים, וגם "אורח הכבוד" של הכנס הזה הוא איזה קשקשן של i-dns.net כך שהוא יעזור לדומיין דה נט ליצור מצג שווא כאילו הדומיינים שלהם קיבלו תוקף חוקי.

   • אוי, אז עכשיו תצטרך ללכת?
    🙂

    • לפחות אני לא חטאתי והפעלתי ietab.

     • אל תדאג, חיטאתי את המקלדת לפני ואחרי (וגם בזמן, כמובן), אח"כ ניתקתי מהחשמל והוצאתי סוללה למשך 30 שניות, רסטרטי שלוש פעמים ומחקתי cahce והיסטוריה פעמיים ליתר בטחון.
      אני נקי.

 4. דרך הלינק הזה דווקא הצלחתי להירשם עם הכרום:
  http://www.thepeople.co.il/Index.asp?PathInfo=http://www.thepeople.co.il/Index.asp%3FCategoryID%3D275%26ArticleID%3D479%26dbsubject%3Dinternet.co
  m&CategoryID=21

  בלי קשר לתאימות גם עין בלתי מקצועית תראה שדף הנחיתה חובבני ולא מכבד כנס שעוסק בטכנולוגיה ואינטרנט

 5. כל עוד זה כנס פרטי, שיעשו מה שבא להם. הקהל שמבין עניין ידיר רגליו מהארוע.
  אבל כאשר ממשלת ישראל, בפרויקט ממומן מכספי ציבור עושה דבר כזה: http://www.neviim.net/?p=390, זה הרבה יותר חמור לדעתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>