עוד פירצת אבטחה באקספלורר

צירוף המילים הזה, מיקרוסופט ופרצות אבטחה, כבר הפך לבדיחה עצובה.

בתקופה האחרונה, הולכים וגוברים הקולות המאיצים בגולשים לנטוש את אינטרנט אקספלורר 6, דפדפן עלוב, מיושן ומסוכן, שגם כשהיה חדש לא היה שווה הרבה. הדפדפן הזה חזר לכותרות כאשר התברר שהוא היה פרצת האבטחה המרכזית שאיפשרה לממשל הסיני (לכאורה) לפרוץ לשרתים של גוגל בסין. למה בגוגל מישהו משתמש באקספלורר 6 – זו שאלה טובה להזדמנות אחרת.

עכשיו נתגלתה פירצת אבטחה נוספת, שמשפיעה על אקספלורר 6 וגם אקספלורר 7, במגוון מערכות הפעלה. הפירצה מאפשרת לגורם עוין לעיין בקבצים שבמחשב שלכם, באמצעות האקספלורר. חשופים במיוחד הם אלה המשתמשים ב-XP, או מי שכיבה את המצב המוגן באקספלורר.

במאמר מוסגר, מדהים לראות שעדיין יש המון אנשים, משרדים וחברות בישראל, שמשתמשים באקספלורר 6, ולא מבינים למה המחשב שלהם מלא בווירוסים, למה אתרים לא עולים טוב ולמה הם לא נהנים לגלוש באינטרנט.

על כל פנים, מיקרוסופט טוענים שעדיין לא ראו שפירצה זו מנוצלת, אולם גם לא מציעים טלאי אבטחה בשלב זה. הם מציעים שתתקינו פיירוול ואנטי-וירוס, ותשתמשו באקספלורר במצב מוגן.

לי יש טיפ יותר טוב: תתקינו פיירפוקס.

2 תגובות ל-“עוד פירצת אבטחה באקספלורר

  1. עזבי אותך פיירפוקס. אני יכול להאמין שיש אנשים שאוהבים אקספלורר (לא להבין אותם, אבל להאמין שהם קיימים).
    רבאק, תעדכנו את הדפדפן שלכם. זה חינם, ו-IE8 תומך בכל דבר ש-IE6 תומך בו.

  2. יוס

    אני עובד עם השועל ואיי-אי טאב כתוסף עבור אלה שלא תומכים… ולא בא לי להתקין את אקספלורר 7 או שמונה הדוחים האלה שמבזבזים מלא שטח מסך על קווי תפריט אפורים… או שיציקו לי עם ממשקי הגדרות האינטרנט המעיקים שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>