מיליארד שועלים ו-30 אחוזים

בשקט בשקט, וגם בדי הרבה רעש, הגיע הפיירפוקס לנקודת ציון מעניינת וחשובה – מיליארד הורדות. זה כמובן לא אומר מיליארד משתמשים, או אפילו מיליארד אנשים שניסו – אבל מיליארד הורדות לדפדפן שהתחרה במונופול עז פנים, זה לא רע בכלל.

30% מהגולשים בעולם משתמשים היום בפיירפוקס, על שלל גירסאותיו (גירסה 4 בדרך, למי שמעוניין).

זה מצחיק קצת, כי אני אישית זוכרת כמה דיונים סוערים שהיו לי עם חברות גדולות, אתרי תוכן גדולים וסתם אנשים שחושבים שהם מבינים משהו – וכולם זילזלו בדפדפן הזה. פיירפוקס תויג, במשך תקופה ארוכה, כדפדפן של "משוגעים לדבר", משהו שלא יעבור את נתח השוק של ה-10%, במקרה הטוב. אישית, לא רק שלא האמנתי בזה, אלא גם תהיתי איך אתר גדול יכול להרשות לעצמו לזרוק לפח 10% מהגולשים שלו, שלא יכולים לגלוש באתר.

מאז עברו הרבה שועלים מתחת לגשר, וחלק ניכר מהאתרים הפנימו את העובדה שזה לא רעיון טוב לזלזל בגולשי הפיירפוקס. היום, כמעט שליש מהגולשים משתמשים בפיירפוקס, ועדיין יש אתרים (בעיקר כאלה שנבנו על ידי דפי זהב, משום מה) שלא עולים או לא מתפקדים בדפדפן הזה. מצד שני, יש עדיין לא מעט אנשים שבכלל לא יודעים על קיומו של השועל, כך שלא מפתיע אותי שלא אכפת להם שהאתר שלהם לא עובד בפיירפוקס. הם, באקספלורר שלהם, רואים אותו יופי.

30% זה אפילו לא חצי, אבל זה בוודאי לא אחוז גולשים שאפשר לזלזל בו. אם אתם מקימים אתר, או שמישהו מקים אחד כזה בשבילכם – כדאי לכם לבדוק אותו ולוודא שהוא עולה ומתפקד היטב גם בפיירפוקס. זה כבר מזמן לא דפדפן איזוטרי, אלא מתחרה אמיתי ורציני בשוק. וחוץ מזה, כדאי שתנסו אותו בעצמכם. שווה.

6 תגובות ל-“מיליארד שועלים ו-30 אחוזים

 1. עדיין, איכשהו, מדהימה אותי בורותם של אנשים.
  אותם אלה שחשובים ש-IE7 עובד טוב יותר מפיירפוקס בגלל הטאבים (לך תסביר להם שמייקרוסופט העתיקו, כמו כל דבר שהם עושים – גם הטאבים ממוזילה), וזה לא הכל.
  לאחרונה, כחלק מהעבודה שלי עם לקוחות פרטיים, אני נתקל ביותר ויותר אנשים, שמתקינים (מסיבה לא ברורה) את ה-IE8, שמתרסק להם כל 5 דקות, בלי שום סיבה. בדיוק לנקודה הזו אני מושך אותם, ואז אני מתחיל לחנך אותם לעבוד עם פיירפוקס, ומסביר להם את היתרונות המופלאים שלו. אין אדם מסופק ממני, כשאני עוזר להם להוריד אותו מה-FTP שלנו, ולהתקין אותו. לשמוע את ה"וואו" הראשון, מעלה חיוך כזה, שקשה להפטר ממנו אחר כך.

  מה שנהיר מבינתי, זה איך אתרי הבנקים, אלה שבהחלט מנסים למשוך אותך לעבור לעבוד יותר ויותר באינטרנט, אינם חושבים לרגע לאפשר עבודה תקינה עם הדפדפן הנהדר הזה.

  לך תבין אנשים.

  • רויטל סלומון

   ה-IE8 התקין את עצמו בהרבה מאוד מחשבים כחלק מהעדכונים של ווינדוז. אישית אני לא מתקרבת אליו עד להודעה חדשה. לצערי אני צריכה להחזיק אקספלורר במחשב לטובת הקמת אתרים. עדיין אי אפשר להיפטר ממנו.

 2. גם אני מסיר את ידיי מה-IE8 עד כמה שרק אפשר.
  את הלפטופ קיבלתי עם XP ו-IE7, ועל הנייח יש לי את IE6. שניהם משמשים אותי ל-2 דברים בלבד, שאינם מותאמים לפיירפוקס:
  1. אתר הלימודים שלי.
  2. אתר הבנק.

  מעבר לזה, אני לא רואה שום סיבה להתשמש בדפדפן הזה…

 3. משעשע, פ"פ הוא הדפדפן המועדף עליי – אבל עדיין הוא הפחות שימושי אצלי. איכשהו, יוצא שאני משתמש בכרום ובספארי יותר ממנו – ואפילו – רחמנא ליצלן – גם באקספלורר.

 4. אני כל כך גאה במאה-וחמישים המשתמשים שגיירתי, את רובם אני לא מכיר, אבל חלק קטן היו חברים שלא רצו "שייכנס להם וירוס למחשב בגלל שהורידו משהו מהאינטרנט"…לך תסביר להם מה זה Active-X..

 5. הידד לשועל!
  מזכיר לי את המשל על השועל והעורב, שבו העורב התרברב בפני השועל שלא יצליח להגיע אליו אבל בסוף השועל גנב לו נתח גדול מהגולשים והעורב נאלץ להודות שהוא לא יודע לשיר כל-כך טוב ממילא. או משהו כזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>