מגניב, הספארי הזה

אני מניחה שלחלק גדול מכם המילה "ספארי" עושה דווקא אסוציאציות לפילים בשם יוסי ולג'ירפות עם ריח של בצל. אני בכלל חושבת על Jackfish Alley כשאומרים לי ספארי, אבל אני תמיד הייתי משהו מיוחד.

היום דווקא נעסוק בספארי אחר – אינטרנטי. אפל שיגרה לאוויר העולם את הדפדפן ספארי בגירסא 4 (בטא), ומייד התמלאה הרשת בפטפטת בלתי פוסקת על כמה שהדפדפן הזה מהיר ואוכל את פיירפוקס. החלטתי לנסות ולבדוק את העניין, וברגעים אלה ממש אני מקלידה את הפוסט הזה מהמחשב המקרטע-משהו של אבא שלי, באמצעות ספארי 4. כבר אני יכולה לספר לכם שיש פה בעיות עם העורך הוויזואלי של וורדפרס (אי אפשר להכניס לינקים וצריך לעבוד ב-HTML), אבל חוץ מזה – וואלה מהיר.

לא עשיתי איזה בנצ'מרק מקצועי, ובכוונה התקנתי את הספארי על מחשב מיושן, עם 512 מגה זיכרון, כדי לראות על מה המהומה. ואכן – התחושה היא באמת מינימליסטית ומהירה. אני דווקא לא כל כך אוהבת את הלוק המצומצם והאפור של הדפדפן עצמו, אבל הוא עובד במהירות הבזק, טוען יפה מאוד אתרים עבריים וכבדים, ואוכל רק כ-138 מגה זיכרון בשלב זה.

התוויות מופיעות מעל שורת הכתובת, משהו שצריך להתרגל אליו, והתפריט גם כן במיקום קצת מוזר בצד ימין.

רחוק היום בו ארוץ להחליף את פיירפוקס, על שלל תוספיו הנהדרים, אבל אין ספק שאוריד גם למחשב שלי ספארי – ולו רק בשביל לבדוק שהאתרים שאני מקימה עולים בו יפה.

חוץ מזה, הנטייה המעצבנת של אפל לנסות לדחוף את אפליקציית הבונז'ור הרוגלנית שלהם בכל חור, לא מעניקה להם נקודות זכות מבחינתי. כשאני ארצה לעדכן משהו, אני אעשה את זה לבד, בלי שתשבו לי על הווריד, על ה-CPU או על הרשת. תודה ושלום 🙂

2 תגובות ל-“מגניב, הספארי הזה

  1. וחשוב גם לזכור שספארי הוא מתמודד ראוי להתואר "הדפדפן הכי פחות בטוח שיש".

    • רויטל סלומון

      אבל מהיר! 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>