It's the End of the World as we Know it

But I feel fine…

השיר הזה מתנגן מתישהו ב"היום השלישי". לא זוכרת בדיוק באיזה סצינה, אבל איכשהו הוא לועג להיסטריה ומצליח להפחיד בעת ובעונה אחת.

וזה מה שמגיע לנו, החנונים והגיקים, קוראי ספרי המדע הבדיוני. זה העונש שלנו. כי אנחנו לא יכולים לשמוע על יצירת חורים שחורים קטנים בשווייץ, בלי לחשוב על "הטעות הגדולה" שמתוארת בהיפריון. וואלה, סימונס פיספס רק ב-30 שנה – אצלו בספר, כדור הארץ נהרס בשנת 2038, במה שנראה כמו תאונה מדעית הקשורה ביצירת חור שחור קטן, אבל מתברר כמזימה אפלה שקשורה בכוחות הדת והמחשבים. או כמו שאומרים ב-Dogma: "תנו לקתולים הזדמנות והם כבר יהרסו את כדור הארץ".

תוסיפו על זה צפייה מקרית בפרק של Star Trek שעוסק ב-Dark Matter, את העובדה שהמדען הישראלי שמסביר למה הכל יהיה בסדר מתהדר בשם שבא ישירות מ-X Files – והרי לכם פנטזיה מבעיתה ומושלמת על סוף העולם, מלובה בקונספירציה ניאו-מרקסיסטית על כך שזה בכלל הכל הפחדות של התקשורת בשביל רייטינג.

האמת, אני לא מבינה כלום בפיזיקה גרעינית או מכניקת הקוונטים, או מה שהם לא עושים שם, בשווייץ, מלבד לגנוב יצירות אמנות של יהודים מתים. למעשה, אני כל כך לא מבינה בפיזיקה גרעינית, שכאשר אני רוצה ללעוג למישהו שמתיימר להבין במשהו שהוא בור גמור בו, אני אומרת "הוא מבין ב-XXX כמו שאני מבינה בפיזיקה גרעינית". אז אני לא באמת יכולה להבין משהו על סמך המידע המעורבל והמעוות שאנחנו מקבלים בהקשר של מאיץ החלקיקים הזה, שם בשווייץ/צרפת, וגם לו היה המידע אמיתי, לא הייתי יכולה להבין משהו.

כי מצד אחד, הנטייה הטבעית היא לזלזל בכל הלודיטים האלה ולהגיד להם שישמרו את הדעות הטאליבניות שלהם לזמנים אפלים יותר, ומצד שני – זה כל כך מתבקש שההיבריס האנושי, הוודאות ש"יהיה בסדר", הם אלה שיגמרו אותנו.

אז אולי ייגמר העולם ב-10 בספטמבר (ויחסוך לי דיווח למע"מ ולמס הכנסה), אולי בשלהי אוקטובר, או אולי בכלל ב-2012. או אולי עכשיו.

פוף.

אה, אתם עדיין פה? טוב, אולי עכשיו.

פוף!!!

אומרים שממילא לא נרגיש כלום. "ככה הכי טוב", טוען אבא שלי.

Gentlemen, start your engines.

פוף.

9 תגובות ל-“It's the End of the World as we Know it

 1. בדוגמה זה לא מה שהם אמרו.
  המשפט הלך ככה:
  Leave it to Catholics to ruin all existence

  סורי..
  זה אחד הסרטים האהובים עללי, ואני נוטה לצטט את המשפט הזה בכל פעם שאני רואה איוולותיה של מדינת ישראל דווקא..

  • רויטל סלומון

   למעשה, זה הלך ככה:

   SERENDIPITY
   I always knew that thing was a bad idea. Leave it
   to the Catholics to destroy existence.

 2. גל הביא את הסרטון הממחיש הבא:

  http://www.youtube.com/watch?v=BXzugu39pKM

 3. נכון..
  to destroy ALL existence…

  שכחתי את ה-ALL..
  באתי לברך, ויצאתי מבורך (אהמ.. או משהו כזה..).

  וישי – מה קשור הסרטון הזה לדוגמה..? 🙂

  • רויטל סלומון

   הסרטון קשור לסוף העולם, שדווקא מתקשר לדוגמה – זה בדיוק ה-negate all the universe שמדובר עליו כשלוקי וברטלבי יעברו את הקשת.

 4. המממ..
  עכשיו כשאת מתארת את זה ככה.
  אני רגיש לזה כשמסובבים לי את היד.. 😉

 5. תאמינו לי, איזה חור שחור או שניים רק ישפרו את כדור הארץ.
  אגב, הסיפור המתאים כאן הוא "איש החור" של לארי ניבן. שם חור שחור קטן "נופל להם מהידיים" ישר אל מרכז המאדים. שם הוא מתחיל לבלוע אטומים; המסה שלו גדלה; לכן המשיכה שלו גדלה; הוא בולע אטומים בקצב מוגבר; וחוזר חלילה עד שהכל נעלם.

 6. בחיעת, זה מאה מטר מתחת לפני האדמה.
  יהיו חורים – סוגרים למעלה את הצוהר (בחיל הים קוראים לזה סקיילייט, או האצ')ומכסים בהרבה חול. מקסימום כמה מדענים ייכלאו למטה ביחד עם החורים שהם עצמם יצרו, ואולי כמה חפרפרות תועות ייבלעו גם הן.
  אבל זהו, מה כל הפניקה?
  מחר סתם עוד יום של חור.

 7. עצם זה שאת משתמשת ב"פיזיקה גרעינית" כדוגמה למשהו שאת לא מבינה בו, מדגים באופן לא רע את חוסר ההבנה 🙂 פיזיקה גרעינית זה לגמרי 1950. להגיד שמה שהם עושים במאיץ בז'נבה זה פיזיקה גרעינית, שקול ללהגיד שמה שעושים בגוגל זה "מתכנתים מחשב חשמלי"… אולי נכון מבחינה טכנית, אבל די מפספס את העניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>