ח.י. אלקטרוניקה מציגים: מוצרים טובים, שירות גרוע

(אזהרה: פוסט ארוך ועצבני)

אקדים ואומר שאני מאוד אוהבת את המוצרים של LG. יש לי ניסיון טוב איתם ואני נוהגת להמליץ עליהם לכל דיכפין. עוד אקדים ואומר שאני עייפה ומרוגזת מאוד, מיום ארוך ושבועיים מעצבנים, שהחלו פחות או יותר ברגע שהחלטתי לרכוש לעצמי נטבוק LG X120. התלבטתי מעט בינו ובין ה-Asus המקביל לו, אבל החלטתי שמתחשק לי את ה-LG, והיה גם הסדר תשלומים נוח.

את הרכישה ביצעתי דרך ynet shops. בדרך כלל אני מעדיפה לקנות ישירות מהחנות, אבל החלטתי לתת להם צ'אנס. ווינט שופס זה בעצם סמייל מדיה. ולא שזה משנה הרבה, כי הם רק המתווכים. ברגע שקניתם מוצר, אתם עוברים לידיים של הספק, ותלויים בו ובשירות הלקוחות שלו.

כמישהי שעבדה בכמה וכמה עבודות שכללו שירות לקוחות, אני מבינה את החיים הקשים של נציגי השירות, ולכן, גם אם יש לי טענות, אני תמיד פונה בשיא הנימוס והחייכנות, מתוך הבנה שבדרך כלל הנציגים עצמם אינם אשמים באוזלת היד של החברה שממנה מקבלים את השירות. במקרה הזה היה מדובר בח.י. אלקטרוניקה, נציגת LG בישראל. ואוי, כמה שחוויית השירות היתה עלובה.

שבוע, שבועיים… אל תהיי קטנונית

ראשית, בעת הרכישה הובטח זמן אספקה של 7 ימי עסקים. בחלוף שבוע וחצי, לא קיבלתי שום מחשב ושום עדכון על עיכוב. התקשרתי לתומי לח.י. אלקטרוניקה. למעלה מ-10 דקות של המתנה הביאו אותי לנציגה חביבה. נתתי לה את מספר ההזמנה. השאירה אותי בהמתנה זמן מה, וחזרה אליי ללא תשובות: "אני צריכה לבדוק משהו ולחזור אלייך", ציינה הנציגה. לא אמרה מה עליה לבדוק ומה הבעיה, וזהו. השיחה היתה בבוקר יום ראשון. היום חלף ועבר, ולא שמעתי מח.י. אלקטרוניקה דבר. למחרת צילצלתי בשנית למוקד שירות הלקוחות שלהם. שוב המתנה ארוכה ומעיקה. הפעם ענה נציג. שאלתי מה קורה עם ההזמנה ולמה לא חזרו אליי. "היא לא שכחה אותך!", היתה התשובה חסרת התועלת. לאחר עוד ועוד דקות ארוכות של המתנה, הוסבר לי שההזמנה טרם יצאה מהמחסן. העובדה שזמן האספקה המובטח עבר לא ריגשה אף אחד, אך הובטח לי שתוך מקסימום 3 ימים המחשב אצלי. עוד הובטח לי כי למחרת תתקשר הנציגה ותמסור לי את מספר הברקוד של החבילה, לטובת מעקב בחברת השליחויות.

למותר לציין שאף נציגה לא התקשרה אליי, חזרה אליי או שלחה אליי את מספר החבילה. ביום רביעי התקשרתי בשנית, זכיתי להמתנה ארוכה נוספת ולנציגה נוספת שהבטיחה לי שלא תסיים את היום מבלי לתת לי את מספר הברקוד. עוד הובטח לי שההזמנה כבר יצאה ושהיא צריכה כבר להגיע אליי.

מחשב, צריך לעבוד?

ברקוד לא קיבלתי, טלפון לא קיבלתי, אבל המחשב הגיע היום – כשבוע איחור בזמן אספקה מובטח. נו, לא כזה קריטי. אז מה אם הנציגים של ח.י. אלקטרוניקה לא חזרו אליי למרות הבטחות חוזרות ונשנות. לפחות קיבלתי את המחשב. על הקופסא היתה מדבקה בולטת שהסבירה שהקופסא נפתחה לצרכי שדרוג (הרכישה כללה הרחבת הזיכרון ל-2 ג'יגה – תזכרו את זה, כי זה פרט חשוב).

בעדינות רבה פתחתי את החבילה, חיברתי את הנטבוק לחשמל ולחצתי על כפתור ההפעלה. גורנישט. יוק. נאדה. הכפתור מאיר באור לבנבן ונעים לעין, אך המחשב לא עולה, ההארדיסק לא עושה קולות והמסך לא נדלק. דממה ואפילה. ניסיתי את כל הטריקים הבסיסיים: הכנסה והוצאה של הסוללה, הדלקה וכיבוי, המתנה ארוכה, טעינת הסוללה בחשמל כשהמחשב כבוי, אבל כל מאמציי עלו בתוהו. התקשרתי לתמיכה הטכנית של ח.י. אלקטרוניקה, שם הודיע לי הנציג כי מדובר בתקלת חומרה (באמת?!?! איך לא הבנתי את זה קודם?) ואמר לי להתקשר לשירות הלקוחות. חצי שעה של המתנה, תוך עצבים הולכים וגוברים, טוויטים רותחים ו-SMS לשירות הלקוחות של ח.י. אלקטרוניקה, הביאו אותי לשיחה עם נציגה ידידותית מאוד, שהתנצלה על התקלה ואמרה לי שהדרך המהירה ביותר היא להגיע לאזור התעשייה ליד ראש העין, להביא את המחשב המקולקל ולקבל חדש בו במקום.

"את בטוחה שלא צריך להודיע להם שאני באה?", שאלתי לתומי. "אני כותבת להם במערכת שלנו שאת באה ושאת צריכה לקבל מחשב חדש", הסבירה לי הנציגה של ח.י. אלקטרוניקה, ואף הציעה לי פיצוי על עוגמת הנפש: דיסק און קי 2 ג'יגה או צמד רמקולים למחשב.

ממוקד למוקד כוחנו יורד

בלב כבד והרבה חששות, סינג'רתי את אבא שלי ונסענו יחדיו לאזור התעשייה. בניין ענקי עם שלטים של LG וח.י. אלקטרוניקה עומד לו שם בדד, עם הרבה מקומות חניה ומעליות מהודרות. בפנים, במקום שבו אמורים להתקבל הלקוחות ולקבל שירות, יושבים שני נציגים עייפים ואדישים, המטפלים באיטיות מחרידה בלקוחות המגיעים אליהם. האיש שטיפל בי אפילו לא אמר שלום ולא הציג את עצמו. הסברתי לו את הבעיה (המחשב לא עובד) ואמרתי לו ששירות הלקוחות שלהם אמרו לי לבוא ולקבל מחשב חדש. הוא הביט בי בחוסר אמון מוחלט, ובאדישות מופגנת פתח את החבילה, ניסה את המחשב מספר פעמים, תיקתק באיטיות על המחשב שלו, בדק שוב ושוב וראה שהנטבוק אכן לא עובד. בזחילה רבתי הוא גם התקשר, ככל הנראה, למוקד שירות הלקוחות ונזף בהם שאמרו לי לבוא לראש העין. הוא גם טען שאין שום תיעוד שהבטיחו לי מחשב חדש.

אני בדרך כלל לקוחה די קלה ובלי הרבה צלצולים: אני לא מתווכחת על מחירים, לא מנג'סת על דברים קטנים ולא מנסה כל הזמן לקבל פיצויים. אבל הפעם באמת עייפתי – לא מספיק שאיחרו עם המחשב בשבוע בלי שום הסבר משביע רצון, לא מספיק ששלחו אליי מוצר תקול בלי לטרוח לבדוק אותו, עכשיו עוד מנסים לחפף אותי ולא לתת לי את המגיע לי.

הבהרתי לאיש האדיש שהובטח לי מחשב חדש וזה מה שאני הולכת לקבל ממנו – גם אם המחסן בהפסקה וגם אם המעליות מקולקלות וגם אם סתם לא בא להם. הבטיחו – יקיימו. בהליכת חלזונות איטית, הוא ניגש למעבדה וחזר עם בשורה: יכול להיות שהזיכרון המורחב לא הוכנס טוב, ולכן המחשב לא עובד. "זה עניין של זכר ונקבה", החרה-החזיק אחריו טכנאי.

הסברתי לו באדיבות שזה מאוד משמח אותי, אבל את המחשב הזה הוא יכול לתת למישהו אחר. אני רוצה מחשב חדש, שעובד מהשנייה שהדליקו אותו, ולא מחשב שטכנאי רשלני התקין בו זיכרון בצורה עקומה ועכשיו הם אולי סידרו את זה ואולי לא.

נסיונות שכנוע רבים, שהטקסט בהם היה "אנחנו רק רוצים לעזור לך, ולהחליף לחדש ייקח הרבה זמן" (והסאב-טקסט היה: "לא מתאים לנו להחליף לך, ואת גם לא מבינה כלום במחשבים") לא הצליחו להזיז אותי. את המחשב התקול לא הייתי מוכנה לקבל בחזרה. רק לאחר ויכוח והתעקשות חד משמעית שלי, קיבלתי את המחשב החדש. הפעם, החלטתי, אני לא הולכת בלי לבדוק אותו. הדלקתי את המחשב והוא אכן עבד, אבל עברו בערך 20 דקות נוספות עד שראיתי את ה-XP והתחלתי לבדוק אותו ממש, מכיוון שבהדלקה ראשונה יש תהליך של גיבוי נתונים לטובת אחזור עתידי במידת הצורך. אז גם הבנתי איך הצליחו לשלוח לי מחשב דפוק: הטכנאים פשוט לא טרחו לבדוק אם המחשב עובד לאחר שדרוג הזכרון, כי זה לוקח די הרבה זמן. זה הכל. פשוט עצלות נטו.

וכך לאחר שעה וחצי של אפאתיות במוקד השירות של ח.י. אלקטרוניקה, לקחתי את המחשב החדש והלכתי. במהלך כל הזמן הזה, אפילו התנצלות מן השפה ולחוץ לא קיבלתי – על כך שאיחרו באספקה, ששלחו מחשב דפוק ושביזבזתי זמן, דלק ואנרגיה על תיקון תקלה שהיא לגמרי באשמתם. על תעודת המשלוח החדשה צוין: "החלפה במקום, לקוחה טוענת שהנייד לא תקין". כן, ברור – אני טוענת. זה לא שבאמת המחשב לא עבד או משהו. אין מה לומר, חוויית שירות ישראלית למופת.

רק אחרי שיצאנו מהמוקד, חזרו אליי משירות הלקוחות הטלפוני, כמה שעות טובות אחרי ששלחתי את ה-SMS המקורי עם בקשת השירות. בטוויטר של ח.י. אלקטרוניקה, הציעו לי לשלוח להם מייל עם הבעיה והם יטפלו בה, אבל זה כבר היה אחרי שהבטיחו לי מחשב חדש.

בסופו של דבר יצאתי עם המוצר שרציתי ושקניתי במיטב כספי. לכאורה – סוף טוב, הכל טוב. אבל את הקנייה הזו אני אזכור בעיקר לשלילה – שירות איטי, גרוע, ולא יעיל, שלא מקיים הבטחות בסיסיות כמו לחזור עם מידע; נציגים אדישים ומשועממים שלא אכפת להם מהלקוחות; חוסר תקשורת בין מחלקות שונות בח.י. אלקטרוניקה שבסופו של דבר מביאות לשירות ירוד ואווירה כללית של "אנחנו עושים לך טובה שאנחנו מדברים איתך". והם לא היחידים – לאחרונה אני שומעת אינספור סיפורים כאלה של חוסר יעילות הגובלת באימפוטנציה, ואדישות הגובלת בחוסר עניין מוחלט.

בקלות רבה הם היו יכולים להפוך אותי ללקוחה מרוצה. התגובה הנכונה היתה צריכה להיות: "שבי ואל תזוזי. אנחנו מריצים אלייך שליח עם מחשב חדש, שגם ייקח את המקולקל". זה כל מה שהיה צריך לקרות (וגם קורה, אבל לא בח.י. אלקטרוניקה, אלא בחברות אחרות, שירותיות הרבה יותר) – ואז באמת לא היו לי טענות. במקום זה, הם העדיפו שאני אטרח, אסע מחוץ לעיר, אתעצבן וגם אתווכח, בסך הכל כדי לקבל את מה ששילמתי עבורו במיטב כספי.

אם אתם חושבים לקנות מוצר של LG, קחו בחשבון: מוצרים טובים – שירות לקוחות גרוע.

והנטבוק? אה, כמעט שכחתי ממנו. אחלה נטבוק, באמת. הייתי כותבת על כל יתרונותיו המעולים, אבל איכשהו קצת יצא לי החשק.

42 תגובות ל-“ח.י. אלקטרוניקה מציגים: מוצרים טובים, שירות גרוע

 1. עידן ב.א.

  ועדיין – קנית ב-YNet Shop וכדאי שהם ידעו על הסיפור. גם אם הם רק המתווכים, גם אם זה בכלל סמייל מדיה וגם אם בסופו של דבר הכל מתבצע מול ספק אחר – ח.י. אלקטרוניקה. מבחינתך, כלקוחה, קנית אצל YNet Shop. מציע לך בחום לשלוח להם לינק לפוסט הזה.

 2. יוס

  אחלה נייד. את שלי רכשתי בקייאספי, באתי, שילמתי והלכתי.
  אני מאוד מרוצה ממנו, בעיקר מאז שהתקנתי עליו WIN7 וזמני העליה, הכיבוי וההתאוששות שלו התקצרו.
  תהני, ושימי מאחור.
  נדמה שאת נקמתך נקמת 🙂

 3. מזכיר לי סיפור דומה שהיה לי איתם ועם מערכת קולנוע ביתי. יותר מכל זה מוכיח לי כמה פרסום מאבד מערכו אל מול הכלי השיווקי החזק ביותר – שירות לקוחות.

 4. טל

  אני קיבלתי מהם שירות כל כך גרוע! יום לפני שהטלויזיה שהזמנתי היתה צריכה להגיע פשוט הודיעו לי שאין אותה במלאי והיא תגיע רק שבוע הבא.
  מזל שהזמנתי אותה דרך 24 אונליין שהיו מעולים, ואמרו שאם הבטיחו לי טלויזיה עד אותו היום, היא תגיע, ובאמת דאגו לזה.

  • פליק

   שלום לכולם
   ניסיתי ליצור קשר טלפוני ולא הצלחתי, שלחתי מייל דרך האתר של קבוצת חיון לפני למעלה משבוע ועד היום לא קיבלתי תשובה.
   עושה רושם שאם תרצה לקנות מוצר תקבל את הקשר מיידית
   אך את השירות שלהם קשה להשיג וחבל

 5. […] שכולל לפטופ של LG (סוס עבודה ותיק ומשובח), נטבוק של LG שעלה לי הרבה עצבים וגם כסף וזמן, ארנק בלי כסף (הא! דפקתי את המערכת!), אבל עם תעודות […]

 6. ג'ו

  שירות לגלגני, מזלזל באינטליגנציה של הלקוח. מובטח בסיסטמטיות שיחזרו אליך בידיעה שזאת אך ורק על מנת להתיש אותך וכמובן אף אחד לא חוזר.

  שילמתי 1000 ש"ח נוספים על מוצר LG על מנת לקבל את השירות של LG ובדיעבד הייתי משלם את הסכום הזה על מנת לא לקבל את השירות הזה.

  בשורה התחתונה: קבוצת ח.י שרלטנים, חוצפנים, רמאים, משקרים במצח נחושה, מבטיחים הבטחות ולא מקיימים.
  ומקווה שעזרתי לכל לקוח עתידי שישקול פעמיים ויחסוך לעצמו את התסכול והשקרים.

 7. שרונה

  לא לא לא לא לא לא לקנות מהחברה הזה או מכל מי שמייצג אותה. כמו שטענו מוצרים מעולים אצל יבואנים תחמניים ושרלטנים.

  רכשתי מחשב נייד לפני שנה, שלחו פגום, לא רצו להחליף בחדש, דרשו תיקון בתשלום. אחרי אין ספור טלפונים והטחה בפניי שאני פגעתי במחשב, העניין הועבר לתביעה בבית המשפט. זכיתי והם נדרשים להעניק מחשב חדש וזיכוי כספי. תלונות הועברו לעיתון, למשרד להגנת הצרכן והממונה על זכויות הצרכן. זה רק עניין של זמן עד שיהיה תחקיר בכלבוטק, או שומר מסך על החברה הזאת. פשוט ביזיון!!! אבל לא נורא הצדק יוצא לאור…וכל כלב בא יומו!!!

 8. רפי

  חבל באמת שלא ראיתי את כל התגובות הללו לפני שרכשתי טלויזיה פלזמה מהחברה הזאת.
  התגלה פס שחור לאורך הטלויזיה, שירות הלקוחות לא חוזרים ללקוחות, לא עומדים בהבטחות (ויש לי שירות VIP), כל פעם מעבירים אותך ממחלקה למחלקה, פשוט ביזיון…
  חבל ששילמתי יותר עבור שירות טוב יותר ובסוף יצא שירות זוועתי.

  וכמו שאומרים – על טעויות משלמים…

 9. מאיר

  חבל שלא קראתי את הכתבה לפני גם אני נפלתי לשרות גרוע הן מצד שירות הלקוחות הטלפוני של ח.י והן שרות הלקוחת במעבדה בראש העין ובמיוחד המבוגר שבהם שכרגע אנני זוכר את שמו בחור עצבני להגעיל (שאם הינו חבורת רחוב הוא היה מקבל כמו ברחוב) כשנציג צעיר ממנו בדק עם הטכנאי אם אפשר לסדר את המחשב באותו יום ונענה שכן (הכנסת דריבר .שאותו הם הבטיחו להעלות לאתר במשך שבועים ולא העלו) עבודה של ח מ ש דקות….. הבחור המבוגר כעס על שנהם ונתן הוראה להחזיק תמחשב אצלהם במשך 2 ימים .כאילו לצורך תיקון . מאחר והיתי עם האשה שהחליטה להשאיר את המחשב נשאר המחשב במעבדה יומים .את העונש שלי קיבלתי מהזקן……..ומי יודע אולי יום אחד ה ז ק ן יזכה לקבל ממני ש ר ו ת!!!!!!!!!!!! נ.ב המחשב עדין באחריות.

 10. חבל שלא קראתי את התגובות לפני שקניתי מהם מכשיר ניווט. יש בו תקלה.מתקנים ושולחים ואומרים שהכל בסדר. בבית-יוק.אומרים שכנראה הבעיה בתוכנה ושבזה הם לא מטפלים. שום דבר לא עולה. בסוף התיאשתי ושלחתי למעבדה פרטית-תוך שעה הכל סודר.הבעיה היתה בחומרה -כמובן.
  ותנסו להתקשר-כל הזמן אומרים לכם בשירות הלקוחות שהם עסוקים.הטלפון על חיוג חוזר ושעות אין תשובה. רק לסמס להם או לכתוב מייל.אז הם חוזרים.ואז-אין אפשרות לדבר עם המעבדה או השירות הטכני.רק נציגי השירות מדברים עם המח' הטכנית וחוזרים עם תשובות לאקוניות ש "המוצר תוקן". שיתביישו.

 11. קובי

  למעשה, אין שום משמעות לאחריות של החברה. השיטה שלהם היא התשה ואיומים,בתקווה שתישבר ולא יצטרכו לתקן. שירות מתחת לכל ביקורת, ויעשו "הכל" כדי לא לתקן את התקלה, כאשר נקודת המוצא היא שתתייאש ותוותר.
  גם אני חושב שרק תוכנית תחקירים בתקשורת תחשוף את את מה שקורה בחברה הזו.

 12. יש

  הכל נכון

 13. לא רק לפטופ. אותי הרגו עם שבועיים בלי מזגן באמצע אוגוסט.
  http://www.shmulik.co.il/blog/914/

  נראה שלחברת LG אין מדיניות לפקח על הזכיינים המקומיים שלהם.

  הנחמה שלי היא שפרסומים כאלה בבלוג מביאים לי כמה כניסות מגוגל בחיפושים רלבנטיים בכל חודש, ואולי יש כאלה שנמנעים בזכות זה מלקנות מוצרים שלהם.

  יום אחד זה יחלחל לתודעה של עסקים שעכשיו בלוגרים וגוגל נותנים הרבה יותר חשיפה לטקטיקות המטונפות שלהם.

 14. […] ומנוול וישראלי ככל שיהיה, מרגיש כשמתייחסים אליו באדישות, זלזול או סתם אגביות, וזה ברוב המקרים לא נעים לו. תוסיפו לזה את חוסר היעילות […]

 15. מיכל

  שלוש פעמים השתמשתי בדף הקשר באתר שלהם. אין שום תגובה.
  חיכיתי בהמתנה בטלפון למעלה מ 30 דקות עד שנשבר לי וניתקתי. שוב צילצלתי ואחרי המתנה של 12 דקות ענו לי ודיברתי עם פקידה ששמה אותי בהמתנה 3 פעמים כי לא היה לה מושג על מה היא מדברת. היא מסרה לי מידע שגוי וסירבה להעביר אותי למנהל/ת. אמרה לי שייצרו איתי קשר – זה היה לפני 3 ימים. מיותר לציין שעד עכשיו לא שמעתי מאף אחר.
  אני מתכוונת להתלונן לכל החברות שח.י. אלקטרוניקה מייצגות ולספר על השירות הנורא שלהם בכל פורופ צרכנים.

 16. אייל

  הכל נכון ואף גרוע מכך
  היה לי לפטופ יפהיפה לבן/שחור הפלסטיקה הלבנה נשברה
  לקחו 600 ש"ח החליפו לפלסטיקה בצבע כסף
  עכשיו יש לי לפטופ שנראה כמו בשוק של עזה
  בצבעים לבן/כסף/שחור רצו ממני עוד תשלום
  כדי לתקן את מה שקלקלו

 17. ראו את את השרות הגרוע שאני קיבלתי
  http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=2156595&r=1

 18. אייל

  זוהי תגובה שכתבתי על הWALL שלהם בפייסבוק והסירו לי אותה תוך כמה שניות

  תגובתי הראשונה שחשבתי לכתוב כאן היא ששירות הלקוחות שלכם הוא הכי גרוע שניתקלתי בו בחברה גדולה…אבל, זה יהייה שקר גדול, זאת מכיוון שאין לכם שירות לקוחות!
  לא טלפונים, לא מיילים ובטוח שלא הSMS המצחיקים שאתם מבקשים לשלוח אליכם ו"נציג יחזור אליכם במהרה"
  מעל לחודש ימים אני מנסה להשיג אתכם בדרכים המקובלות, אך זוהי משימה בלתי אפשרית לחלוטין.
  מוזר שבפוסטים כאן אני קורא על מבצעים, תחרויות..ממש גן עדן.
  לח.י אין משהו אחר לעסוק בו ..אולי לענות לטלפון ללקוחות הקיימים, מה אתם חושבים על זה..???
  זוהי שאלת הגולשים להיום..במקום המלצה על טלויזיה, תארו את שירות הלקוחות של קבוצת ח.י..

  • ארז

   אתה יכול להתלונן בפייסבוק, לפי המדיניות של פייסבוק אסור להם להסיר הודעות מהקיר שלהם

 19. מיטל

  ח.י זה שירות הכי גרוע שהכרתי! לא לקנות שום דבר שקשור אליהם- תאמינו לי תהיו עם פחות כאבי ראש!!!

 20. מיכל

  ח.י אלקטרוניקה -מעולם לא נתקלתי בשירות כל כך גרוע!!! מזעזע! כמה זלזול בלקוחות.. כמה חוסר אכפתיות.. איזו אווירת שוק שולטת שם.. שבעה מדורי גיהנום צריך לעבור לפני שמקבלים עד המוצר.. וזה עוד לפני שיש תקלות

 21. איציק.ב

  29.12.2012
  ח.י=חבורת עברינים עם רשיון יבואן… זה בלתי נתפס מה שהם עושים ללקוחות שלהם. קניתי מסך42 l.g שלא החזיק שנה!
  בוקר אחד המסך נבקע ומאז אין עם מי לדבר!!
  3 שבועות עברו עד שבא טכנאי(שהיה אמור להשאיר מסך חלופי ומן הסתם לא השאיר) יותר מחודשיים עברו עד שיצרו איתי קשר ואמרו:עקב נזק חיצוני שנגרם הם מתנערים מאחריות.
  לא מיותר לציין כי רק המסך הפנימי נסדק ושאר המסך ללא שריטה וכי עליי להיות קוסם ולפגוע במסך בדרך טלפטית. לאחר שערבתי את המועצה לצרכנות ח.י פנו אלי בהצעה שהגיעה מאוחר מידי והייתה עלובה מאוד.
  אני לא מתכוון לוותר להם!!! כל חיי אני שומע את המילה צדק, הפעם אני רוצה לראותו. זהו מקרה קלאסי של חזק מול חלש שבו רק הצדק ינצח!!!
  אזהרה:L.G=ח.י גם בקניית מותג צריך לבדוק מי עומד מאחוריו.

 22. ארז

  קניתי מהם טלפון SK לבת שלי, שילמתי יותר בשביל אחריות של יבואן רישמי.
  אחרי חצי שנה הטלפון התחיל לעשות בעיות ולפני שבועיים הוא מת לגמרי, אין קליטה ויש פסים על המסך.

  הטלפון נשלח לתיקון במסגרת אחריות וחזר עם טענה של תקלה באשמת לקוח, בדף התיקון כתוב "לא נבדק".

  המכשיר נראה חדש לגמרי ובלי שריטה ומדבקת האחריות עדיין שלמה, לא נראה שמישהו פתח או בדק את המכשיר.

  אני לא אקנה יותר מוצרים שלהם.

 23. אודי

  קנינו לפטופ של LG לפני כשנתיים וחצי ללימודים של אשתי.
  במשך שנתיים היתה אחריות יצרן. במהלך הלימודים, הלפטופ קיבל מכה בפינה ונשבר שם הפלסטיק.
  מעט לפני תום השנתיים, קיבלנו טלפון מ- ח.י., והם הציעו לנו להאריך את האחריות לשנתיים נוספות ב- 600 ש"ח. ציינתי בפני איש המכירות את השבר ושאלתי אם האחריות מכסה את התיקון. הוא אמר שהאחריות לא מכסה את התיקון, אבל אם ארצה אוכל לתקן את זה בתשלום.
  בחודש אפריל האחרון הארכת האחריות נכנסה לתוקף.
  בערך בחודש יולי או אוגוסט התקלקלה מצלמת האינטרנט. באוגוסט מסרנו את הלפטופ לתיקון במעבדה הראשית של ח.י. במתחם לב הארץ. כשמסרתי אותו, ישירות לנציג של ח.י., ציינתי את התקלה במצלמת האינטרנט, וביקשתי הצעת מחיר לתיקון הפסטיק השבור.
  לאחר יותר משבוע, הם נתנו הצעת מחיר של כ- 330 ש"ח לתיקון (180 ש"ח לפלסטיק ו- 150 ש"ח לעבודה). סרבתי כי זה נשמע לי מוגזם. יום למחרת נסעתי למתחם שוב ולקחתי את הלפטופ המתוקן, ללא כל תשלום, ומבלי שהם ציינו באיזה שהוא אופן כי השתנה משהו באחריות.

  כחודש לאחר שהלפטופ חזר, החלו פסים להופיע במסך.
  מסרנו את הלפטופ שוב לתיקון, אך הפעם בתחנת שירות שלהם בנתניה (ליד העבודה שלי). בטופס המסירה, מופיע כי הלפטופ נמצא באחריות (מידע מהמחשבים שלהם), כלומר שום דבר לא השתנה… (יש לי עדיין את הטופס).

  לאחר שהמחשב לא חזר וכעבור 9 ימי עסקים, הם מתחייבים לעשרה ימי עסקים, התקשרתי לבקש הבהרות לגבי המצב שלו.
  הם לא ידעו מה מצבו, ומאוחר יותר השאירו לי הודעה כי אני צריך לאשר הצעת מחיר…
  כשהתקשרתי, הם אמרו כי מאחר ובמחשב יש נזק משבר, האחריות מבוטלת, והצעת המחיר שלהם היא 1800 ש"ח.
  כשדיברתי עם מנהל השירות (יצור מגעיל), הוא אמר לי שאו שאשלם 1800 ש"ח לתיקון או 250 ש"ח לבדיקה מאחר והמחשב לא באחריות. כל הנסיונות להסביר לו שהם האריכו את האחריות כשהם יודעים על השבר, כולל ההסבר שהם כבר תיקנו את המחשב על אף השבר, ושאף אחד לא הודיע לי כלום, לא שיכנעו אותו. האיש אטום (כמו האידיוטים בכל עמדות השירות שלהם).

  בכל מקרה, אנחנו צריכים להחליט מה עושים. האם אני לוקח את הלפטופ ומשלם 250 ש"ח או מתקן ומשלם 1800 ש"ח, ואז תובע אותם, או לחילופין משאיר שם את הלפטופ ותובע אותם.

  מה שבטוח הוא ש- LG אני יותר לא קונה!!!

 24. יוני

  כל מי שקונה ב (ח"י אלקטרוניקה) חובה!!! להקליט שיחות.
  תצטרכו את זה בבית המשפט שיש סיכוי סביר מאוד שתגיעו לשם. אני לא הקלטתי ולכן קיבלתי פיצוי מצחיק בבית המשפט.
  לי אישית יש ניסיון מר עם החברה, אבל אולי אני מקרה ספציפי, כל אחד עושה משהוא רוצא אני ממליץ להקליט שיחות.

 25. אני לא מחכה וישר רץ לתביעות קטנות.
  הם מסרבים לתקן טלפון נייד של מוטורולה.
  מקווה שלפחות יחזירו אותו….

 26. עלי

  חברה מהעולם השלישי , לא ניתן לדבר עם אף אחד , חברה קיקיונית שמנצלת קהל קונים תמים ונאיבי ,
  החברה הזו ועובדיה הינם לעג לאינטלגנציה ,

  לא לקנות מוצרים שלהם מאחר והשירות מתחת לכל ביקורת !!!!!

 27. גיא

  בדיוק חוויתי חוויה דומה. ורציתי לכתוב פוסט בנוסח דומה. עצוב שכבר נכתב אחד. יכול רק לומר שאמליץ מאוד להתרחק מהקבוצה ומכל קשר עימה, בעיקר בהיבטי שירות לקוחות (שירות זה מונח שלא מוכר לה) ואחריות למול הלקוח על המוצר. אז מה שנכון למרץ 2013 עדכני ליולי 2013. תתרחקו.

 28. לי

  טעות.הכותרת צריכה להיות:קבוצת ח.י. מוצרים גרועים עם שירות עוד יותר גרוע.כזאת אדישות וזלזול של הנציגה.תנור BELLERS אחרי שבוע נשרף.ואני יודעת איך להשתמש בתנורים.זהירות מקבוצת ח.י.הם לא רואים אף אחד ממטר.אפילו בית משפט לא מרתיע אותם.חברה של שקרנים ורמאים.

 29. סימה

  גועל נפש זה מה שקורה לי עכשיו , מרגישה חוסר אונים בצורה בילתי ניתנת לתיאור כי אין מענה מצד אף אחד. השאלה איך אני יכולה להתקדם עם זה הלאה ולהתלונן ? למי ? כי זה בעצם שירות הלקוחות שלהם וזה השירות הכי מזעזע ודוחה שקיבלתי כל חיי !!!!!!

 30. אורן

  שירות לקוחות גרוע ביותר. שעות משלוח לא הגיוניות וגם אחרי שקבענו ליום ראשון וחיכינו שבוע, התקשרו בשישי להודיע שאין הספקת סחורה באותם שעות ושצריך לקבוע מחדש. נציג שירות מזלזל. יחס נוראי.

 31. שחר

  מצטרף בחום (ועצבים) לחוויות.
  טלפון סלולרי של אבא שלי הפנסיונר,
  התקלקל חודש אחרי תום האחריות, פשוט התפגר מעצמו, לא נפל לא התחמם, כלום, פשוט דפק ייצור.
  החזירו כמו שהוא,
  התקשרתי לח.י – חצי שעה המתנה, נציגה שלא כל-כך מבינה , עוד כמה המתנות של כמה דקותת כל כמה דקות,
  דרשתי לדבר בסוף עם המנהל, הצשובה שלה -אסור לדבר איתו…
  התעקשתי, טוב יחזרו אליך,
  חזרו למחרת, מסתבר שאין להם חלפים ולכן אין אפשרות אפילו בתשלום לתקן, בטח לא לתת חדש…
  דבר עם היבואן –
  אהה אוקיי, מסע התשה התחיל,
  התחייבתי לא לקנות יותר מוצרים שקשורים לשם שלהם,
  מוחרמים !

 32. עופר יהודה

  אני מצטרף לכל התגובות לא האמנתי שאפשר לקבל שירות כזה גרוע.
  ברשותי מסך LG אשר התקלקל אשר עודנו בתקופת האחריות ביקשתי מסך חלופי אך נאמר לי שהם שולחים לתיקון
  מזורז ואני אקבל את המסך המתוקן תוך ימים ספורים. עבר שבוע של טלפונים שכוללים המתנות ארוכות והבטחות לחזור עם תשובות וכלום על כן גם אני התחייבתי לא להתקרב למוצרים שקשורים לח.י אלקטרוניקה ולו רק בגלל
  הזילזול בלקוח

 33. איציק י.

  עצוב שכ"כ הרבה שנים מאז הפוסט נכתב (2009) ועד היום, כאילו כלום לא קרה: האזרחים ממשיכים להיות "פתי מאמין לכל דבר" ואף איזה גוף ממסדי (ממשלתי) לא מבקר, שולל את רשיון היבואן, נוקט פעולה כגון קנס גדול.. כלום.
  זה שאנשים שאכלו אותה בח.י מוציאים פה קיטור, לא פותר כלום.
  עושה רושם שמעודדים פה מדינה של תחמנים/שקרנים/פושעים ונוכלים וכוונתי לא רק לשרים/ח"כים אלא בעצם האמירה הנסתרת ממצב מתמשך כזה: כל עמישראל צריך להיות כזה, כי אחרת לא תשרוד. ככה בפקקים, ברכבת, בדואר, בתקשורת.. איפה לא. רציתם סיר לחץ? קיבלתם עם אקסטרא.
  פעם הבאה, תבחרו נכון.
  אגב, גם אצלי יש סיפור עצוב עם ח.י על שרות שתכלס לא קיים, מזלזל וכנראה הם יודעים שאף אחד לא יכול עליהם בסיכומ של דבר. גם לא ביהמ"ש.

 34. רן עמוס

  קבוצת ח.י אלקטרוניקה hy.electronics תתבישו לכם על שרות גרוע, יחס מזלזל, וגניבת כסף מלקוחות , לאחר שרכשתי טלויזית 3D LG , שלשת חיבורי ה HDMI בגב המכשיר נפלו !!! ( הלחמת הרכיב לכרטיס חובבנית ) פניתי אליכם לממש את האחריות ל-5 שנים שיש לי על הטלויזיה ( שנתיים + הרחבת אחריות שעשיתי בהמלצת המתקין לעוד 3 שנים בעלות של 500 ש"ח איך נפלתי איך ? שכנע אותי שתקלה הכי קטנה לא מתווכחים מיד מחליפים …) וטענתם שמדובר בנזק שלא כלול באחריות !!! אחרי מלחמות שלחתם טכנאי שיבדוק מה הבעיה, הוא לא פתח והציג לי שובר ביקור עלות נזק 1200 ש"ח!!! , ביקשתי שיפתח ושיראה שמדובר בהלחמות חובבניות (כך הבנתי מאוחר יותר מכיוון שהמחברים נפלו מבלי להזיק לכרטיס ועובדה שבסוף הכרטיס תוקן… ) הוא סירב והלך , כל הניסיונות להסביר לכם שמדובר בכרטיס לקוי לא הועילו , אז אני רוצה לעדכן אתכם שהכרטיס תוקן עלידי באופן עצמאי בעלות של אפס ש"ח ( ע"י חבר מהנדס אלקט' בעבודה …) ושפשוט תתביישו לכם , ידעתם לשכנע אותי להאריך אחריות , אני מקווה מאד שמי שקורא את זה לא יאריך אחריות ושיתרחק מח.י אלקטרוניקה, אתם בושה !!! אין לי כח לתבוע אותכם אבל את הלקח שלי למדתי …

 35. שרגא אורצל

  לפני מספר חודשים רכשתי מכשיר סלולר ברשת בסט מובייל. הרשת שייכת ל'קבוצת ח.י.' שהם חברה יבואנית ונותנת שרות לחברות ועוד ועוד. הוצע לי במעמד לעשות ביטוח לנזקים ב9 שקל לחודש, (שבמידה ונשבר המכשיר תמורה ל90 ש"ח השתתפות עצמית אתה מוסר את המכשיר לאחד מסניפי בסט מובייל והוא יתוקן). ניסתי להתחמק אבל המוכר הנמרץ הצליח… לצערי המסך נשבר. ויופי טופי שמחתי שיש לי ביטוח… נסעתי ביום שישי 11.5 לסניף בקניון הדר בתלפיות ושם ניגשתי לדוכן, המתנתי 30 דקות לשרות (מאחר ולא באתי לרכוש מכשיר…)וכשהגיע תורי המוכר הנמרץ רצה לגשת ללקוח אחר שאיך לא התעניין במכשיר חדש… כמובן שלא נתתי לו. המוכר בדק את פרטיי ואת פרטי המכשיר נשבר ולטענתו זה לא מופיע במחשב… ואולי עשיתי ביטוח על מכשיר אחר.. ניסתי להסביר לו שכל חודש מושכים לי 9 שקל מהחשבון ושם הם מוצאים אותי מייד! כמובן שהמוכר ניסה למכור לי מכשיר אחר על הדרך… חזרתי לבית אבל וחפוי ראש. נסעתי זמן רב לסניף… ובסוף לחזור בלי כלום. כשהגעתי לבית מצאתי את החוזה עם ח.י ומתברר כי אכן זה המכשיר המבוטח והמוכר כנראה לא התאמץ במיוחד… פניתי להנהלה במייל ושם חזרו אלי והתנצלו ושוב התנצלו… והם בדקו והכל בסדר עם הביטוח. אז היום 18.5 שוב ניגשתי והפעם לסניף בקניון מלחה, שם נאמר לי כי יש לי קריאה פתוחה ולכן לצערו הוא לא יכול לקבל את המכשיר המקולקל…. כמעט בכיתי לו, סיפרתי את הסיפור שהיה שבוע קודם. אני מפנה את היום החופשי שלי לשטויות הללו ושוב חוזר הביתה ללא כלום. נכנסתי לעמוד הפייסבוק שלהם ואני מבין שאני לא היחיד וזה כבר נראה שיטה. אשמח מאוד לפרסום הדבר ולתיקון המעוות 0587638186

 36. ניר

  עברו 9 שנים וכמעט שוב דבר לא השתנה.
  אמנם בניגוד לסיפור הזה – הם לא אומרים לי להגיע לראש העין אלא באים הביתה, אבל זה רק הופך את השירות לגרוע יותר.

  הנה הסיפור:
  קניתי מסך מחשב חדש של LG לאחר שהקודם התקלקל (וכבר לא היה באחריות)
  מייד כשחיברתי אותו גיליתי שיש פגם – רצף של פיקסלים שחורים
  התקשרתי לקבוצת ח.י ואחרי מסכת טרטורים הם הסכימו לשלוח טכנאי לביתי שיראה את הבעיה במסך.
  הם קבעו לי טכנאי בטווח לשל 4 שעות אבל הוא הגיע באיחור של שעתיים.
  חשבתי שאחרי המתנה של 6 שעות, לפחות יחליפו לי כבר למסך חדש… אבל לא. מה שהטכנאי הציע זה לקחת אותו למעבדה
  הוא הבטיח שיחזירו אותו מתוקן תוך יום-יומיים ואם לא אז אקבל מסך חדש…
  אז הבטיח… בינתיים עברו שבועיים שמהלכם גם ניסיתי ליצור איתם קשר אבל ללא הצלחה.
  ואחרי שבועייים סוף סוף הודיעו לי שהמסך שלי מוכן אבל… אקבל אותו רק בעוד שבוע… כי רק אז יש להם אדם פנוי שיכול להביא אותו הביתה.

 37. חיים

  קבוצת ח. י. היבואנית הרשמית של מסכי LG שומרת על חובתה לתת שירות מזעזע בדגש על לפני קנייה. שירות לקוחות נחות וגרוע, נציגות שלא יודעות לענות. לפני כשנתיים מסך מחשב שהגיע ללא כבלים בכלל, נרכש אחרי שיחות רבות עם שירות לקוחות גרוע. עכשיו אותו הסיפור עם מסך טלוויזיה: שתי פניות חסרות תועלת לשירות הלקוחות, הסברנו שאנחנו לפי רכישה, ציינו את מספר הדגם ואת החנות שרוצים לרכוש דרכה. שלחנו גם שתי פניות באימייל שלא נענו. פנינו שלוש פעמים בדף הפייסבוק של קבוצת ח.י. אבל לא זכינו להתייחסות. הם כל כך גרועים שאפילו לא מבינים מה פירוש רשת חברתית.
  הפארסה הגדולה היא, שעכשיו התברר לנו כי בכלל הטלוויזיה חסרה להם ולא ידוע מתי תהיה. ואת הפרט הבסיסי הזה אף אחד בשירות המזעזע של קבוצת ח. י. לא ידע לומר לנו!!!

 38. תמי

  מטעים את הלקוחות שלכם ואחר כך מתנערים מאחריות ומאשימים את הלקוח.

  הזמנו מקבוצת ח.י באינטרנט דרך אתר הייטקזון סאונד בר של LG דגם SJ4. כשקיבלנו אותו וניסינו לחבר ראינו שנדרש חיבור HDMI ARC, לא היה לנו מושג מה זה, אבל הבנו שאין לנו אותו. הטלויזיה מזהה את הסאונד בר אבל הסאונד לא עובד. מדובר על טלויזיה חכמה של JVC שנקנתה לפני 4 חודשים, חדשה לגמרי!!! וחיפוש קצר בפורומים ברשת מעלה שלא רק ב-JVC אין את החיבור אלא גם בטלויזיות של מותגים אחרים.

  בשום מקום לא היה כתוב שנדרש חיבור מיוחד שהוא לא סטנדרטי בכל טלויזיה. בשום מקום לא היה כתוב שהסאונד בר מתחבר רק לטלויזיות של LG.

  הם כותבים במפרט הטכני שיש חיבור HDMI רגיל וזה מטעה את הלקוחות!!! וכשפנינו אליהם טלפונית לגבי זה, תשובת הטכנאי הייתה שזה משהו שברור שיש בכל הטלויזיות ובעיה שלנו שאין לנו את החיבור!!!!

  אז עכשיו אנחנו צריכים ללכת לחפש מתאם לחיבור שרוב האנשים אפילו לא שמעו עליו, או לקנות טלויזיה חדשה.

 39. שלום
  שלום, צר לנו על עוגמת הנפש.
  נשמח לעמוד לרשותכם
  אנא שלחו פרטים בכדי שנוכל ליצור איתכם קשר ולטפל בבעיה.
  בברכה, קבוצת ח.י.

 40. Yair Braun

  מסכים איתך מאוד, שרות שלהם על הפנים למרות שהמוצרים טובים:
  לפני כמה שנים קניתי מדיח כלים אריסטון, החודש נקרע לי צינור ניקוז המים של המכונה וביקשתי לרכוש חדש מהחברה ח.י. שבה קניתי את המדיח. הם ענו לי לשהם לא נותנים יותר שרות או שרות חלקים לאריסטון. לא ממליץ לקנות מכשיר מחברה שאינה מסוגלת לעמוד מאחוריו לאורך זמן, זה פשוט מגוכח להחליף מדיח רק בגלל צינור ניקוז קרוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>