רוצים להתקין אקספלורר 8? סבבה, אבל לא תוכלו להסיר אותופיירפוקס ואקספלוררלא שאני חושבת שהקוראים האינטיליגנטים של הבלוג הזה יעלו בדעתם להתקין מוצר בטא של מיקרוסופט, רחמנא ליצלן, אבל בכל זאת, אם שתיתם הרבה חשיש ביציאת ליל שישי, וחשבתם להתקין אינטרנט אקספלורר 8 – חישבו שנית.

מיקרוסופט הזהירה את הפסיכים שמעוניינים להוריד את אקספלורר 8 בטא גירסה 2, שבמצבים מסוימים לא יתאפשר להם לחזור לגירסאות ישנות יותר. במילים אחרות – התקנת אקספלורר 8 – אתה תקוע איתו עד הפרמוט הבא. אפשר יהיה לשדרג לגירסאות מתקדמות יותר של אקספלורר 8, אבל לא לחזור אחורה. אני מניחה שתמיד יהיה מי שימצא את הדרך והטלאי כדי להוציא אתכם מהבוץ, אבל נראה לי שבמקרה הזה אין סיבה ממשית להיכנס בכלל למדמנה הזו.

אם אתם ממש רוצים את הפרטים המבלבלים, אז ככה: אם יש לכם XP שעליו כבר מותקן אקספלורר 8 גירסה 1, אם תתקינו SP3 ואקספלורר 8 גירסה 2 – לא תוכלו לחזור אחורה, and the universe will negate itself. אני לא רוצה לחשוב מה יקרה אם תתקינו אופיס 2007 או משהו.

אין ספק שמלחמת הדפדפנים מתחממת, ושני הצדדים (מוזילה ומיקרוסופט) לוחצים חזק, אולי חזק מדי, על דוושת הגז, מה שמביא לשחרור גירסאות מוקדם מדי, כשהן עוד לא בשלות וראויות. מצד שני, לא שמעתי על כך שאי אפשר היה להסיר את פיירפוקס 3 – או לחזור אחורה לגירסה ישנה יותר במקרה של בעיה. לא, אלה דברים שרק מיקרוסופט מסוגלת לעשות.

8 תגובות ל-“רוצים להתקין אקספלורר 8? סבבה, אבל לא תוכלו להסיר אותו

 1. אינטרנט אקספלורר מוטמע עמוק במערכת ההפעלה, בעוד פיירפוקס לא שונה מכל תוכנה אחרת. למעשה, אפשר (אם כי מאד לא מומלץ!) למחוק את התיקייה בה הותקן פיירפוקס ומערכת ההפעלה תמשיך לתפקד, מה שכלל לא בטוח שיקרה אם ננסה לעשות את התרגיל עם אינטרנט אקספלורר בכל גירסה שהיא.

  התקנתי על הלפטופ שלי (שמריץ לינוקס) אינטרנט אקספלורר 8, ואני מוכרח להגיד שיש שיפורים יפים בגירסה זו, אם כי אינני חושב שסביר שמישהו יחליף את פיירפוקס בדפדפן זה בעתיד הקרוב. במקרה שלי מחיקת הגירסה פשוטה, מאחר והתקנתי את הדפדפן בתוך סביבה וירטואלית, כך שאני יכול בקלות לעשות rollback למערכת ולקבל מערכת הפעלה נקייה ותקינה.

 2. אכן, בדיוק בשביל זה יש את SANDBOXIE.
  למרות שאני לא בטוח אם אפילו סביבה כזו תוכל להתמודד עם השינויים המקיפים של IE8…

  • רויטל סלומון

   אני מעדיפה שלא לבדוק 🙂

  • אגב, מישהו שם לב פעם שאם מריצים ווינדוס XP בתוך מכונה וירטואלית שרצה על לינוקס בתור מחשב מארח – היא עולה מהר יותר מהתקנה מקומית של ווינדוס על אותו המחשב בדיוק?

   sandboxie רץ בתוך ווינדוס. זה לא סביבה וירטואלית בצורה המלאה, אלא פשוט שינוי קריאות ה־API בשביל לגרום למערכת ההפעלה לתפקד קצת אחרת.

 3. פחד אלוהים.
  מי אמר "אימפריית רשע" ולא קיבל?

 4. בדקתי את הגירסה החדשה, ויש בפי בשורות ותשבוחות עבור חברת מייקרוסופט. סקירה ארוכה ומקיפה תעלה אצלי בבלוג בשעות הקרובות. 🙂

 5. […] בחשבון שמדובר בגירסת בטא – אבל בניגוד למוצרים המפחידים של מיקרוסופט, את זה אני דווקא מוכנה […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>