ויסטה – הכישלון המוחלט

לא שממש הייתי זקוקה לאיזה הוכחה נוספת שוויסטה, מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, היא כישלון קולוסאלי. מדובר בגרוטאה מלאת טלאים, שכל מי שעיניו בראשו נמנע מלהתקין אותה במחשב שלו. מי שכבר נתקל בזוועה, יכול לספר לכם על איטיות בלתי נסבלת, בעיות דרייברים, בעיות תוכנה, בעיות חומרה ובעיות בכלל. ויסטה היא פיסת צואה אורגינל.

אמנם, מיקרוסופט מנסה להחליק ולדלג כבר ל-Windows 7, מה שזה לא יהיה, אבל הדי הפיאסקו שנקרא ויסטה ממשיכים לצוץ בכל פינה. עכשיו, מחקרים של IDC וגרטנר מראים שעסקים רבים מעוניינים לרכוש מחשבים ישנים, כאלה שמותקנת עליהם מערכת ההפעלה XP. הצעד הזה נועד לא רק לחסוך כסף, אלא בעיקר כדי להימנע מלקנות מחשבים חדשים, איתם חייבים לקבל ויסטה.

גם חברות גדולות כמו אינטל נשארות בינתיים עם ה-XP, עד יעבור זעם וימצאו משהו חדש וטוב יותר.

יש מי שחושב שאולי זה יגרום לחברות להבין שבכלל כדאי להן לעבור ללינוקס, אבל לטעמי לינוקס זו מערכת שרחוקה מלהיות מוכנה לשימוש נוח ונעים עבור המשתמש המצוי. אתם יודעים מה, גם המשתמש המנוסה עלול לשבור איתה את הראש קצת יותר מדי ממה שצריך – ולכן עוד רחוק היום בו ישתלטו הפינגווינים על העולם.

בעיניי, ההימנעות משדרוג היא מגמה מבורכת. ולא רק בכל מה שקשור לוויסטה. שדרוג, מעצם המילה, נתפס כשיפור, כעליית מדרגה. בחלק מהמקרים זה נכון, אבל כשמדברים על תוכנות – שדרוג לפעמים יכול להביא איתו צרות צרורות, ועדיף להימנע ממנו אם אין באמת צורך בו. דוגמא קלאסית הוא ה-Adobe Acrobat Reader – תוכנה שהיתה בסדר גמור עד גירסה 6.0 בערך, שם התחרפנה והפכה למפלצת מעיקה, כבדה ובלתי נסבלת. אז אפשר להתקין תחליפים רזים ונחמדים – ואפשר פשוט להישאר עם הגירסה הישנה והטובה, שעושה את העבודה גם ב-50% נפח וזלילת משאבים.

הימנעות משדרוג יכולה לחסוך כסף, אבל יותר מזה – היא יכולה לחסוך הרבה כאבי ראש, זמן ועצבים.

ובכלל, ויסטה היא זבל, כבר אמרתי?

2 תגובות ל-“ויסטה – הכישלון המוחלט

 1. סתם אחד

  הבעיה היא לא שms הוציאה מוצר לא יציב שנראה כמו אלפא (לזה משתמשי וינדוס כבר אמורים להיות רגילים, ולינוקסאים נתקלים בזה כל יום), הבעיה היא שהם פשוט לא לומדים מהטעויות שלהם ולא מנסים להציג איזהשהיא סוג של אמינות.

  אהמ

  לינוקס עוד לא בשל ומק היא הגרסא המחשבית של להסתכל על עצמך במראה ולהגיד עד כמה שאת כוסית.
  עכשיו, מישהו אשכרה תולה תקוות ב7?

 2. אני מגדיר את עצמי כמשתמש לא מנוסה בעליל, ומסתדר נהדר עם אובונטו כבר קרוב לשנה.

  אולי זה תלוי בהגדרת צרכים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>