האח הגדול צופה בכם

האח הגדול צופה בכם. לא, אל תתבלבלו. זה לא שאתם צופים באח הגדול. זה הוא שמביט בכם בעיניו החקרניות כל הזמן.

מי זה אח גדול? מהי המטרה שלו? מי טבע את הביטוי הזה לראשונה? ולמה חשוב שתקראו את הספר הזה? כל התשובות נמצאות בקישור האח הגדול הזה.

מסתבר שלא רק הפרטיות שלנו בסכנה, אלא גם האינטיליגנציה שלנו מאותגרת כל הזמן, מונמכת כל הזמן, על ידי כל מיני אנשים שחושבים שהם יודעים מה זה "בידור". אני לא צריכה לראות אפילו פרומו אחד עלוב של התוכנית העלובה של קשת העלובים כדי לדעת שמדובר בזבל טהור, מזוקק, מגעיל, מטומטם ומטמטם. לא עובר יום בלי שאני טופחת לעצמי על השכם בגאווה על החלטתי לוותר על קונספט הטלוויזיה המחוברת לכבלים או ללוויין, ולהשאיר אותה כמכשיר דומם רוב הזמן, מלבד לצפייה ב-DVD (בעיקר סרטים) ולמשחקים ב-Wii (בעיקר טניס).

ילדים, האח הגדול זה לא תוכנית טלוויזיה. האח הגדול זה החיים. 1984 היתה בסך הכל טעות כתיב.

(ויה תודעה כוזבת. הצטרפו גם אתם למאבק להחזרת קצת אינטיליגנציה לתוצאות החיפוש בגוגל)


4 תגובות ל-“האח הגדול צופה בכם

 1. הבעיה היא לא עם מספר הקישורים, הבעיה היא עם מנועי החיפוש.

  cuil נתן לנו הצצה קטנטונת לאין חיפוש יכול להיות יעיל יותר. רשימת תוצאות לא מספיקה, צריך לכוון כבר בשלב החיפוש (האח הגדול/טלויזיה, האח הגדול/מושגים בספרות) ואין לי בעיה שהטלויזיה תופיע קודם כי יותר אנשים יחפשו את התחום הזה. זכותם.

 2. רויטל, תודה על ההתגייסות למאבק.
  אלירם, גם לי זה לא היה מפריע יותר מידי אלמלא שמתי לב אתמול בערב לעובדה שרק אחרי שבועות שבהם דחפו לי את הלוגו של התכנית בכל פינה הבנתי פתאום שהוא בעצם איזו וריאציה מתחכמת של עינו הפקוחה של האח הגדול ההוא. נכון, רוב המחפשים ירצו להגיע לאתר קשת כדי לצפות בשידור ישיר מהוילה, או אולי לאיזה בלוג א-לה צפניה שילעג למתמודדים. בכל זאת ישמח אותי מאוד אם ילדים שיחפשו "האח הגדול" יופתעו למצוא באחת התוצאות הראשונות קישור למידע על ספר שהם לא מכירים, וחלקם אולי אפילו יבדקו במה מדובר. נכון לעכשיו, בלי התגייסות כמו זו, הם פשוט לא ייתקלו בו.

 3. רויטל סלומון

  אני מאוד בעד פלורליזם ולתת לכוחות השוק לעשות את שלהם וכל זה. אבל לפעמים צריך לנקוט עמדה ולנסות להזיז דברים ממהלכם ה"טבעי". 1984 הוא ספר חשוב מאין כמוהו, בוודאי הרבה יותר מאיזו תוכנית מגעילה.

  ואני מסכימה שהבעיה היא עם מנועי החיפוש. או יותר נכון – הבעיה היא שגוגל הפך לפורטל המידע של יותר מדי אנשים. אם זה לא בעמוד הראשון של גוגל, זה לא קיים. וזה מפחיד אותי כמעט כמו "האח הגדול" בעצמו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>