דיסקונט: אמת בפרסום? שטויות. העיקר שיש לנו יועץ מדיה חברתית

מה שיפה בעיקר ב-AdWords של גוגל, זה שכל אחד יכול. וכך, מדי פעם, צצות להם מודעות מצחיקות, עילגות ומביכות, שמהוות מיקרו-בידור בימים טרופים אלה (סתם רציתי לכתוב ימים טרופים).

כל אחד יכול להריץ קמפיין AdWords, ולכן זה גם נראה ככה, גם כשמדובר בגופים גדולים ומלאים בכסף, שבטח לא חסר להם מימון למחלקות פרסום ויח"צ מתקדמות.

הנה דוגמא מהשניות האחרונות: דיסקונט כנראה שכרו איזה יועץ מדיה חברתית, שאמר להם שנורא מגניב לעשות מבצעים בטוויטר ובפייסבוק, וכולם עושים את זה ויהיה אחלה. היו כמה הצלחות יפות בתחום חלוקת הפרסים בטוויטר מבחינת רעש, אבל זה היה בעיקר משום שהפרסים שחולקו היו שווים במיוחד – כמו מחשבים ניידים משוכללים, למשל. דיסקונט החליטו שהם רוצים להיות חלק מהעניין. אז הם ניסו לפתות אותי בג'ימייל עם המודעה הבאה:

רוצה מחשב נייד מתנה? – www.facebook.com/Discount – עקוב אחרי הטוויטר של דיסקונט ותוכל לקבל מחשב נייד מיני מתנה

(הקליקו להגדלה)

מחשב נייד מיני זה נחמד (אני מניחה שהכוונה לנטבוק), אז הקלקתי. הלינק, כמובן, מוביל לפייסבוק ולא לטוויטר. עמוד פלאש נטען לו שם באריכות, ובסופו – איזו אכזבה. לא מחשב, לא מיני ולא נייד. צימר. לילה זוגי בצימר. בדיקה קלה בחשבון הטוויטר של דיסקונט מגלה שם טוויט שמסביר שהמבצע הוא רק לסטודנטים, מה שלא לגמרי ברור מעמוד הפייסבוק העליז. טוויט של יהונתן קלינגר על כך שאתר הבנק לא תומך בפיירפוקס, נענה בלגלוג קל. טוב, לפחות הם ענו.

אז מה היה לנו? לא מחשב נייד, אלא לילה זוגי בצימר (מי נוסע ללילה אחד לצימר?); לינק שמוביל לעמוד פייסבוק ולא לטוויטר המדובר; ובעיקר – המבצע רלוונטי רק לסטודנטים, מה שהופך חלק ניכר מהקליקים, שעולים לבנק קצת כסף בכל פעם, לבזבוז מוחלט.

זה אולי לא FAIL מוחלט (דיסקונט, יועצי המדיה החברתית הסבירו לכם כבר מה זה FAIL?), אבל בהחלט ביצוע רשלני, לא מדויק ולא ממוקד, שמפספס הרבה. מומחים למדיה חברתית, כבר אמרנו?

תגובה אחת ל-דיסקונט: אמת בפרסום? שטויות. העיקר שיש לנו יועץ מדיה חברתית

  1. הדיסקונטאי הצעיר

    אולי יועץ הדפדפנים של הבנק ייעץ להם גם לגבי המדיה החברתית?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>