אתר אינטרנט בחינם הוא אף פעם לא אתר אינטרנט בחינם

ברור שאני כותבת פה מהפוזיציה. מהאמא של הפוזיציה – בניית אתרים היא חלק מהפרנסה שלי, וכל מה שקורה בתחום משפיע בדרך זו או אחרת על העסק שלי, ושל עוד הרבה מפתחים, מעצבים, מתכנתי ווב וכל החבר'ה. אז כן, אפשר להסתכל על הפוסט הזה כאל קיטור שמנסה לתקוף תחרות, אבל אפשר גם לפשפש קצת באותיות הקטנות, ולהבין שכשמציעים לכם משהו בחינם, כמעט תמיד הוא יעלה לכם ביוקר.

הרקע להצהרה הדרמטית הנ"ל הוא מהלך של גוגל (בשיתוף עם משרד התמ"ת), שלכאורה אמור להיטיב עם עסקים קטנים ברחבי ישראל – גוגל מציעה להם אתר אינטרנט בחינם למשך שנה.

על פניו, זה נשמע טוב. בכל זאת, לא בכל יום אתם יכולים לקבל אתר חינם, ועוד דרך ענקית אינטרנט כמו גוגל. זה בטח יהיה אתר מקצועי, מעוצב, מרשים ואיכותי, לא?

אתר אינטרנט חינם?

יכול להיות שהאתרים יהיו נאים למראה, ואני מניחה שהקוד יהיה טוב ויעמוד בסטנדרטים. עוד לא ראיתי דוגמאות, אז קשה לדעת. אבל מה שאפשר לדעת, נמצא בתנאי השימוש. כל הדברים הקטנים האלה, הפרטים השוליים שאף אחד לא קורא ולא מפנים לפני שהוא רץ לקבל אתר בחינם. אז נכון, אתר בחינם לשנה הוא פתרון טוב, מהיר ונטול עלויות למי שזה עתה הקים את העסק שלו ועוד לא יודע מה קורה איתו. אבל זו חשיבה צרת אופקים וקצרת טווח, האופיינית להרבה בעלי עסקים (קטנים וגדולים) בישראל – רואים רק מה שמעבר לקו הנחיריים ולא יותר מזה. אם השאיפה שלכם היא שהעסק שלכם יחזיק ויצליח ליותר משנה אחת, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם אתר בחינם כמו שמציעה גוגל. לא טעיתי בניסוח – אתר אינטרנט בחינם זה משהו שיעלה לכם הרבה מדי בהמשך – אם בכסף, אם בתדמית ואם במירוץ מול המתחרים שלכם. למה? הנה העובדות:

בראש ובראשונה, אתם כבולים לספק אחד ואין לכם לאן לברוח.

הבעיה העיקרית עם מערכות ניהול אתרים שהן בקוד סגור (כלומר, רכוש החברה מהן קניתם את האתר). זה אומר שאם הסתכסכתם עם הספק, אם הוא נעלם ופושט את הרגל (לא גוגל בונה את האתר, אלא ספק משנה), אם משהו לא מוצא חן בעיניכם או שפשוט תרצו לקפל את האתר ולקחת אותו למקום אחר – לא תהיה לכם את האפשרות הזו. קראתי פעמיים את תנאי התוכנית המוצעת על ידי גוגל וספקי המשנה שלה, ולא מצאתי שום התייחסות לייצוא התכנים והאפשרות לברוח מהמערכת הנתונה הזו. זה אולי נשמע לכם שולי, כי הרבה עסקים בונים אתר ושוכחים ממנו, אבל כשמתחילות הצרות, זה הופך לעניין מרכזי ואקוטי, שבהרבה מקרים מאלץ את הלקוח פשוט לסגור את הבסטה ולהקים את כל האתר מחדש. במצב כזה, העלויות יותר ממכפילות את עצמן, וזו רק ההתחלה של "למה חינם עולה ביוקר".

שנה בחינם ומה אחר כך?

או, טוב ששאלתם. בדומה לחברות הסלולר והאינטרנט, גם כאן לא שוכחים לפצות על השנה שקיבלתם חינם. אחרי השנה הראשונה, התשלום הוא 65 שקלים לחודש + 80 ש"ח לשנה עבור הדומיין. כלומר, 860 שקל לשנה, לא כולל מע"מ. לו הייתם מקימים אתר לעסק קטן על הוסטינג סטנדרטי (בישראל או בחו"ל), הייתם משלמים כ-200-400 שקל לשנה בלבד. אם תעשו את החשבון, תבינו שבטווח הבינוני והארוך, אתר מסוג כזה יוצא יקר משמעותית מאתר שעולה לכם כמה אלפי שקלים בהשקעה ראשונית, אבל זול משמעותית לתחזוקה בטווח הארוך.

ניהול אתר מוגבל

בלי אף מילה על אתרי וורדפרס, דרופל או ג'ומלה, ובלי לראות את איכות המערכת לניהול האתר שתסופק על ידי גוגל, אפשר להצהיר חד משמעית שניהול אתר כזה יהיה מוגבל (מצד המשתמש). כשמקימים אלפי אתרים בסרט נע, פונים למכנה המשותף הנמוך ביותר, ומעניקים למשתמש מערכת נחותה. ככה זה עובד. ואם אתם לא מאמינים לי, אתם יכולים לקרוא בתנאי השימוש: "המערכת מציעה מגוון רחב של כלים שהלקוח יכול להשתמש בהם והם ניתנים כפי שהם "as is". הספק שומר לעצמו את הזכות להחליט האם להוסיף כלים נוספים למערכת ולא תהיה ללקוח כל אפשרות לדרוש דברים שהמערכת אינה תומכת בהם. יחד עם זאת, הספק יעשה כל מאמץ לפתח ולשדרג את המערכת, אך אין הוא מתחייב לכך. הספק רשאי לסגור את המערכת ולשנות מעת לעת את מבנה המערכת, מראה המערכת וזמינותם של השירותים והתכנים הניתנים בה וזאת ללא צורך להודיע על כך מראש. לא תהיה ללקוח כל טענה, תביעה או דרישה כלפי הספק בקשר לכך".

כשאין לכם שליטה מלאה על האתר, הקוד, העיצוב והשרת, אתם תלויים באופן מוחלט בספק אחד ויחיד. בניגוד למונופולים אחרים הקיימים בישראל, כאן דווקא יש לכם ברירות. הרבה ברירות. הייתם קונים טלוויזיה שאפשר לתקן רק במעבדה אחת בעולם?

עיצוב שבלוני

אין לי שום דבר נגד תבניות עיצוביות מוכנות. במערכות כמו וורדפרס, יש תבניות מדהימות ומקצועיות במחירים מצחיקים או בחינם, ובמגוון עצום. זאת ועוד, אפשר לעשות שינויים מסיביים כמעט בכל תבנית כזו, כדי להתאים אותה לצרכים הספציפיים ולטעמים של כל עסק ועסק. בתוכנית אתרי החינם של גוגל, מציעים לכם לבחור מתוך כמות מצומצמת של תבניות. זה אומר שהאתר שלכם יהיה דומה מאוד להרבה אתרים אחרים. אני בטוחה שאני לא צריכה להסביר לכם על מיתוג, בידול וסתם הנעה לפעולה, נכון?

זכויות יוצרים על האתר

אני לא מומחית משפטית, ואני אשמח אם מישהו ירצה לתת פרשנות מעמיקה יותר, אבל ההדיוט הקורא את הפסקה שמתייחסת לזכויות יוצרים על התכנים באתר, שנמצאת בתנאי השימוש, יכול להבין רק שללקוח למעשה אין כמעט זכויות על מה שיש באתר: "מלוא זכויות היוצרים והקניין הרוחני בעיצוב המערכת ובכל תוכנה, יישום, קוד מחשב, קובץ גרפי, טקסט וכל חומר אחר הכלול בה – הינן של הספק בלבד. אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן הנ"ל בלא לקבל הסכמתו של הספק בכתב ומראש. סימני המסחר, סימני השירות, שמות מסחריים, שמות לוגו ותמונות באתר היוזמה הינם קניינם של הספק בלבד…", ויש עוד, אתם מוזמנים לקרוא בעצמכם.

הנקודה היא, שכשאין לכם זכויות על האתר, זה אומר שהוא לא באמת בבעלותכם. זה אומר (שוב) שאין לכם שליטה מלאה על מה שקורה באתר. אפשר לסגור לכם אותו בפרצוף, לפגוע לכם בעסק בצורה מהותית, ולא תוכלו לעשות שום דבר בעניין הזה.

גיבוי ותמיכה

אפילו בשירותי ההוסטינג הזולים ביותר מציעים שירותי גיבוי (כחלק מהתשלום החודשי לאחסון), שמאפשרים לכם לשחזר בקליק וחצי את האתר, במקרה של פריצה, קריסה או מחיקה שנבעה מטעות. באתרי החינם של גוגל האופציה הזו לא קיימת. אם אתם צריכים תמיכה, תקבלו שעה וחצי בלבד ללא תשלום. כל דקה אחר כך, תעלה לכם כסף. כשלא מדובר במערכת פופולרית ומוכרת, אלא במערכת ניהול אתרים קניינית, יהיה קשה למצוא פתרונות לתקלות באופן עצמאי, בפורומים ובקהילות תמיכה. תצטרכו לגשת לספק המקורי, וזה יעלה לכם כסף.

גוגל היא חברה ענקית והיא לא מציעה את התוכנית הזו מטוב לבה, אלא מתוך אינטרסים כלכליים של הגדלת השוק שלה באינטרנט הישראלי. וזה בסדר, שוק חופשי וכל זה. יחד עם זאת, כשאתם מתכננים להקים אתר אינטרנט, חשוב שתראו את התמונה המלאה, לפני שאתם שוקלים ומחליטים איך לעשות זאת.

אין לי ספק שיהיו הרבה בעלי עסקים שיראו באתרי החינם של גוגל הזדמנות פז. לטווח קצר ובמקרים של עסק שעוד לא בטוח אם הוא יהיה קיים בעוד שנה, מדובר בפתרון מהיר, זול יחסית ופשוט. אולי אפילו דרך טובה לייצור דפי נחיתה או מיני סייטים. עם זאת, בהנחה שאתם מקימים עסק או הופכים לעצמאיים כדי לעשות זאת לאורך שנים, האתר ה"חינמי" של גוגל לא יספק את הצרכים שלכם כעסק, ואף יכול להגביל ולפגוע בפעילות העסקית שלכם. גוגל היא אמנם ענקית אינטרנט, ויש לה שירותים מצוינים, אבל לא כל מי שכתוב לו "אינטרנט" בהגדרות העסקיות שלו יודע איך צריך וכדאי להקים אתרים לעסקים קטנים.

 

26 תגובות ל-“אתר אינטרנט בחינם הוא אף פעם לא אתר אינטרנט בחינם

 1. אני לא מדבר מהפוזיציה וכל מה שנותר לי זה להסכים.

  • מני

   מסכים עם רן בעניין ההסכמה 🙂 כל הכבוד על הפוסט!

 2. רויטל,
  לי זה נראה כמו שימוש ב-Google Sites, דבר שכבר היום קיים בחינם עם Google Apps, אז הוסיפו לזה "תמיכה" (כמו שציינת – שעה וחצי, מה שאומר שהלקוח הישראלי הממוצע ישרוף את זה מהר מאוד), וכרטיסי ביקור – סגרו כנראה עיסקה עם בית דפוס וזה עולה למדינה כמה שקלים פר לקוח.

  אני לא חושב שאת צריכה להתרגש מזה, במיוחד שכל העניין של Sites היה קיים בעבר. אדרבא, את יכולה להשתמש בזה באתר שלך לקידומך: משתמש באחסון החינם שגוגל נתנה? בוא אלינו, הנה ההבדלים, כיצד אצלנו תרוויח יותר מהעסק שלך וכו' וכו'.

  • חץ, זה לא בדיוק ככה. גוגל סייטס ושירותים דומים לו קיימים כבר שנים, אבל אף אחד מהם לא מקבל גיבוי של משרד התמ"ת ויחסי ציבור בכל אתרי התוכן הגדולים בישראל (כמעט בלי שום מילה ביקורתית על מה באמת מקבלים בחבילה הזו).

   מנסיוני ולצערי, קשה מאוד להסביר לאנשים, אפילו בעלי עסקים שאמורים להיות עם חוש והבנה של ביזנס, תועלות וחסרונות, מה ההבדל בין אתר גרוע לאתר טוב, ולמה החינם הזה יעלה להם ביוקר. הם רואים אתר נחמד עם צבעים וכמה תמונות, ואין להם מושג מה ההבדל בין זה ובין (נגיד) אתר וורדפרס שהוקם על ידי איש מקצוע, מעוצב בצורה טובה, יושב טוב בגוגל בגלל קוד ותוכן איכותי ועוד.

   • זיו

    מסכים חלקית עם מה שנאמר.
    ראשית – המון עסקים לא באמת צריכים במציאות של היום אתר אינטרנט (קשה ככל שזה נשמע) ואם הם צריכים הם מחפשים רק משהו יצוגי – במקרים כאלה אם הם היו פותחים בלוג חינמי עם איזה תבנית נחמדה (ולא חסרים אתרי WEB2 גדולים) זה היה מספיק להם. ואז רק לקנות את הדומיין ונגמר הסיפור.
    אבל מה הבעיה כאשר מתחילים לדרוש כל מיני דרישות כאילו הם צריכים בידול וכל מיני דברים בסגנון. ואז את באה וטוענת שעדיף לבנות בצורה חופשית אבל לבנות אצל מישהו שיתאים לך עיצוב ויתקין לך וורד פרס ויתחיל להתעסק בגחמות של העסק עולה הרבה יותר כסף … אני מכיר בוני אתרים רבים שמעדיפים לא להתעסק בגלל זה עם עסקים שלא מבינים באינטרנט כי זה גובל בהצקות לגבי כל מיני דברים קטנים או בקשות מוזרות ושינויים תכופים.
    כך שבסופו של דבר השירות שתרצי לתת בעלות שאת הצגת לא הגיונית.

    • המציאות של היום כבר הרבה יותר מורכבת ממה שאתה מתאר. גם אם אתה לא צריך אתר כי יש לך מיליון לקוחות, כשאין לך אתר אינטרנט – חיפושים באינטרנט מעלים אך ורק מה שאחרים כתבו עליך באינטרנט, או אינדקסים שמעולם לא נרשמת אליהם ואתה שם בכל זאת (עם טלפון לא מעודכן). ככל שהזמן עובר, התוצאות האלה מתבססות והרבה יותר קשה להילחם בהן ולהוריד אותן למטה במנועי החיפוש.

     לגבי עלויות – באתר ה"חינם" של גוגל אתה משלם אחרי השנה הראשונה 860 שקל לשנה. לטווח הארוך זה יוצא הרבה יותר יקר מכל אתר וורדפרס שתקים ותאחסן באחסון עצמאי. שירותים חינמיים לגמרי, כאלה שזה לא עולה בהם אפילו שקל, קמים ונופלים כל הזמן. ואז, גם אם יצרת אתר סביר, אתה תלוי לגמרי בגורמים חיצוניים, בפלטפורמה סגורה, בלי שליטה כמעט על מה שקורה לאתר שלך. האתר יכול להיעלם מהאוויר יום אחד, ותצטרך להתחיל הכל מההתחלה.

     יותר מזה, אם תקרא טוב ובקפידה את הטקסט שלי – לא הצגתי בו שום עלויות של הקמת אתר וורדפרס, אז לא ברור מה לא הגיוני בעיניך. יש לא מעט אתרים שהקמתי ללקוח בעלות חד פעמית, לא נדרש שום שינוי או טיפול והאתר חי, עומד, ממוקם נפלא בגוגל והכל בסדר. כשאני שולחת הצעת מחיר אני גם מבהירה מראש כמה עולה שעת תמיכה/בנק שעות של תמיכה, ואין מקום לאי הבנות. הכל ברור, גלוי, שקוף וידוע מראש – בוודאי לא כמו בתוכניות אתר בחינם שהוא ממש לא בחינם.

 3. רועי

  וואלה, כאשר קראתי על הנושא נראה שבדיוק מתאים לי, לקראת פתיחה של עסק קטן. אבל אחרי הפוסט הזה וואלה לא מתאים.
  השאלה היא מה כן כדי במינימום הוצאות.
  דומיין עלות לשנתיים 30$ זה שטויות.
  אבל השאר פה מתחיל להיות עלויות לא קטנות.

  אם בונים לבד זה נראה בהתאם. מצוקמק ולא מקצועי. עם משתמשים בגומלה וחברים צריך אחסון שגם עולה כסף. והרבה ידע כדי שיראה נורמאלי.
  אפשר באתרים של גוגל כולל הפניית דומיין. אבל אז שוב אתה תקוע בגוגל.

  מה עושים?

  • רועי, יש אופציית ביניים. קודם כל, אחסון חודשי זול אפשר למצוא גם ב-4 דולר בחודש. זו הוצאה מוכרת וממש לא נוראית. יש סיכוי שאתה מוציא יותר על קפה או פיצה.

   לגבי האתר עצמו – גם כאן לא חייבים ללכת עד הסוף עם עיצוב מקורי. בוורדפרס, ג'ומלה ודרופל יש תבניות עיצוביות יפות ומוכנות, שרק צריך לתרגם לעברית (יש גם מתורגמות, אבל המבחר יחסית מצומצם). אתה יכול לפנות לבעלי מקצוע שבונים אתרים בקוד פתוח ולברר לגבי אופציה של הקמת אתר על בסיס תבנית עיצובית קיימת.

   מנסיוני, אתר אינטרנט טוב, עם תוכן איכותי, יניב לך מספיק לידים והכנסות שיכסו כל הוצאה שהיתה לך עליו. זה ערוץ פרסום זול יחסית ומאוד משתלם, אם מנצלים אותו נכון.

   • Derp

    תמיד אפשר לפנות בהתחלה (לפני שהכסף יתחיל לזרום) אל אחסון חינמי – למרות החיסרון שהוא הצבת פרסומות.

 4. מילים כדורבנות!

 5. ובנדי

  פיספסת את החלק החשוב מדוע גוגל עושים את זה.
  הם רוצים שהרבה עסקים יכנסו ויבנו אתרי אינטרנט ואז התשלום הגבוה יהיה כאשר הם יתחרו בינהם על מילים בGOOGLE ADWORDS.
  ככל שיהיו יותר עסקים, התשלום על קליק עבור מילה יהיה גבוה יותר.
  גוגל חברה דורסנית שמעניין אותם רק כסף! את זה העסקים צריכים להבין!!!

  אישית, הייתי מקים דף עסק בפייסבוק ושם מייחצן את זה.
  זה בהרבה יותר יעיל מגוגל האלה….

  דבר נוסף שצריך לבדוק, מדוע משרד ממשלתי נכנס לעסקים עם אתר מסחרי (גוגל). מדוע בחרו בגוגל ולא בחברת אינטרנט מקומית?

  • Erez Alkolombra

   לאחר בדיקה מתברר שבאמת היה מכרז של משרד התמת וגוגל זכתה בגלל ה"חינם"

 6. ובנדי

  עוד משהו…הם נותנים הרגשה לבעלי עסקים כדוגמת מוכרי פרחים, שאם הם יקימו אתר, העסקים שלהם יגדלו ב30 אחוז.
  מה שהם לא מפרסמים זה, שהאתר שהם יקימו יהיה בדף ה400 בחיפוש בגוגל ועל מנת לקדמו, הם יצטרכו לשלם כסף לגוגל על פרסומות….
  בקיצור, רמאות אחת גדולה!!

 7. להלן קישור למה שאני כתבתי על זה – http://tomercohen.com/?p=1132

  בכלליות, שנינו בעלי אותה דעה (אבל אני לא מהפוזיציה), והאמת בכלל לא הבנתי למה היוזמה הזו שילבה בין חברות מסחריות לבין גופי ממשל, מבלי לקבל בדרך את ברכתם של גופים ללא מטרות רווח שיכולים לסייע למיזם כמו למשל איגוד האינטרנט.

  לדעתי, נכון שיהיה לכל שרברב וספר אתר אינטרנט, אבל למה לכפות עליהם אתר ברמה של גיאוסיטיס (ואין לי שום דבר רע להגיד כנגד גיאוסיטיס זצ"ל) כאשר בעלות שנתית דומה הם יכולים לשמור על החופש שלהם ולהישאר עצמאיים גם באינטרנט.

 8. Erez Alkolombra

  חבל שמשרדי הממשלה שלנו לא חשבו צעד אחד קדימה ובעצם התחילו באמת לקדם את מעמד העסקים הקטנים במדינת ישראל
  דוגמא קטנה:
  סיבסוד אתרים ומימון עסקים קטנים אחרים בבנית האתר
  בניה של מערכת איחסון ממשלתית ושימוש חינם למשך שנתיים לעסקים קטנים
  הקצאת דומנים בסיומת ORG ללא תשלום לבעלי עוסק מורשה עד מחזור עסקי קטן או זעיר
  לא חסר מה לעשות פשוט לחשוב צעד או שתיים קדימה

 9. מסכימה, פרט לעניין שולי אחד, שנאמר בהסגר והוא ממש בשולי המאמר שלך:
  "זה בסדר, שוק חופשי וכל זה".
  ובכן, זה *לא* בסדר, בדיוק בגלל השוק ה"חופשי" וכל זה, שמאפשר רק לחזקים (גוגל?) להיות חופשיים ולחלשים (בעלי העסקים הקטנים?) להיכבל בחוזים לא הוגנים.

 10. […] אנשים קטן ואותם בדיוק רוצה משרד התמ"ת לקדם. על הבעיה הרחיבה רויטל […]

 11. sagiv

  You forgot about modx as a cms

 12. גם אני מהפוזיציה ומסכים עם כל מילה. מה שגם נכנסתי למערכת המדוברת של חברת Webydo שלא קשורה בכלל לגוגל. הזדעזתי מהשימושיות הגרועה, ואפילו לא יכלתי לפרסם את האתר לדוגמה שעשיתי כי לא היה כפתור פרסום בנמצא. פשוט אין ארוחות חינם ואם משהו הוא too good to be true אז כנראה שהוא לא true.

 13. […] אתר אינטרנט בחינם הוא אף פעם לא אתר אינטרנט בחינם This entry was posted in כללי and tagged בוני אתרים, וורדפרס, עסקים בישראל צומחים ברשת, קוד פתוח, תוכנה חופשית by תומר. Bookmark the permalink. […]

 14. גם אני מהפוזיציה.
  וזו בדיוק הבעיה – בעיקר אנשים כמונו מתלוננים על כך, מכיוון שזה עלול לכרסם לנו בלקוחות. אי אפשר לומר שאנחנו אובייקטיביים (עד כמה שיש אובייקטיביות בעולם הזה).

 15. זה לא קשור לכרסום בלקוחות, זה קשור לעובדה שהם מנצלים את כספי המיסים כדי לשווק חברת בניית אתרים פרטית שהבוס שלה מקומבן עם מישהו עם נגיעה בכספי הציבור.
  זה גם קשור לכך שהאתר בחינם הזה הוא זוועתי מכל הבחינות, ולא יכול להניב לקוחות, או אתר אינטרנט רציני, ובטח לא לעזור לעסקים הללו להתקדם בגוגל – אורגנית או ממומן, כי אלה עסקים שמתרגלים לקבל חינם.
  כך אנחנו מצמיחים דור שרוצה בחינם, אבל בעוד שנה יספר לנכדים איך שהוא נכווה באינטרנט וביזבז זמן ולא השיג לקוחות.

 16. בעולם שבו כל אחד יכול לקנות דומיין ואחסון ב-150 שקלים לחודש ולהתקין וורדפרס, אפילו ההצעה ה"נדיבה" הזו של גוגל לא נשמעת כמו מציאה גדולה…

 17. […] אז כתבו על היוזמה כמה אנשים: רויטל סלומון (אתר אינטרנט בחינם הוא אף פעם לא אתר אינטרנט בחינם), תומר כהן (עסקים בישראל צומחים ברשת, וכיצד חברות […]

 18. […] מהקופסא, שלא כולל שום עיצוב או פיתוח. את כל נושא ה"אתר בחינם" פירקתי כבר בפוסט קודם. הוא אמנם על גוגל אבל נכון גם […]

 19. […] רויטל סלומון, בלוגרית, אף מנתה בבלוג פוסט שלה מניפסט מלא לגבי החסרונות וקשה שלא להסכים איתה ולהתעלם מדבריה המנוסחים היטב: […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>