גל פריצות לחשבונות מייל של יאהו

בימים האחרונים נתקלתי בכמות די גדולה של הודעות ספאם מחשבונות יאהו של אנשים שאני מכירה או כאלה שהתכתבתי איתם בעבר. ההודעה לא כוללת נושא ומכילה שורה אחת בלבד, בדרך כלל, עם לינק חשוד לאתר בלתי ידוע. ההודעה נשלחת למספר רנדומלי של אימיילים שמופיעים בספר הכתובות של החשבון הפרוץ.

אפילו מעצמי קיבלתי מייל, שכן אחד מחשבונות היאהו שלי נפרץ, ומייל רנדומלי נשלח משם לג'ימייל שלי. כשבדקתי מאיפה היו כניסות האחרונות לחשבון הפרוץ, גיליתי שנכנסו לחשבון שלי מכתובת IP בפולין. מסתבר שיאהו סובלת מגל פריצות ענק, ולא מצליחה להשתלט על הבעיה. הספאמרים לא מסתפקים בשליחת לינקים לפרסומות ויאגרה, ויש הטוענים כי האתר שאליו מגיע מי שמקליק על הקישור, מכיל גם סוס טרויאני מסוכן.

מה עושים?

  • אם אתם מקבלים מייל מוזר ממישהו שאתם מכירים, שמכיל רק לינק לאתר משונה, אל תקליקו על הלינק, ורצוי גם שתיידעו את המכר כי חשבון האימייל שלו נפרץ.
  • אם יש לכם חשבון יאהו – גשו והחליפו סיסמא למשהו חזק ורציני, שכולל כמות גדולה של אותיות, סימנים ומספרים. אם אתם רוצים ליצור סיסמא זכירה וחזקה – אתם מוזמנים לקרוא מדריך קצר בנושא סיסמאות טובות שכתבתי בעבר.
  • אם אתם רוצים לראות מי נכנס לאחרונה לחשבון היאהו שלכם, תוכלו לראות רשימת כניסות אחרונה, שכוללת כתובת IP ומדינה ממנה עשו לוגין לחשבון שלכם. אם מופיע שם משהו חשוד (שאינו ישראל או מדינה אחרת שביקרתם מה לאחרונה) – החליפו מיד את הסיסמא שלכם. ביאהו, צפייה בלוגינים האחרונים קצת יותר מסובכת מאשר בג'ימייל. הנה ההוראות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>